Svētdiena, 28. aprīlis Terēze, Gundega

Papildināts – Preiss iegūst trešo vietu Eiropas čempionātā vindsērfingā

14.08.2016 12:23

liepajniekiem.lv/ LETA

13.augustā Liepājas pludmalē noritēja pēdējā sacensību diena Eiropas čempionātam vindsērfingā “Formula” klasē. Vēja ātrums bija 10 -12 metri sekundē, līdz ar to notika tikai četri braucieni. Neskatoties uz labo sniegumu iepriekšējā dienā un sīvo cīņu, Jānis Preiss kopvērtējumā ieguva trešo vietu, savukārt pirmo vietu ieguva austrālietis Stīvs Alens (Steve Allen), kurš apsteidza poli Mihailu Polanovski (Michal Polanowski), informē Beāte Goba.

Preiss 14 braucienu summā bija trešais kopvērtējumā, bet meistaru grupā viņš ieņēma otro vietu.

Latvijas sportists sacensības beidza ar 22 punktiem, bet par uzvarētāju ar 17 punktiem kļuva austrālietis Atīvs Alens, kamēr otrais ar 20 punktiem palika polis Mihals Polanovskis.

Pirms pēdējās dienas sacensībām Preiss bija otrais, no poļa atpaliekot tikai par punktu, taču pēdējā dienā divos braucienos uzvarēja Alens, kurš spēja izraut arī uzvaru kopvērtējumā.

Preiss uzvarēja divos no 14 braucieniem, vēl septiņos viņš bija otrais, bet trīs braucienus noslēdza trešajā pozīcijā.

Tikmēr Jānis Rencis ar 108 punktiem ieņēma devīto vietu, Aleksandrs Ļeontjevs ierindojās 13.pozīcijā, bet labāko divdesmitnieku noslēdza Romulads Zelčs.

Pērn Preiss izcīnīja otro vietu pasaules čempionātā “Formula” klasē, bet 2014.gadā viņš pasaules čempionātā bija sestais, kā arī triumfēja Eiropas kausa kopvērtējumā.

Savukārt Eiropas Kausa burāšanā “Techno293” klasē jauniešiem “Euro Cup windsurfing Festival” pirmo vietu ieguva Namejs Dreimanis, otro – Kristaps Dzirnieks, bet trešo – Egija Smeile.

Eiropas čempionāts vindsērfingā “Formula Windurfings” klasē Liepājā sākās 8. augustā. Čempionātā startēja spēcīgākie Latvijas sportisti – 2015. gada pasaules vicečempions Jānis Preiss, Formulas burātāji Jānis Rencis, Aleksandrs Ļeotjevs, Romualds Zelčs, Ansis Dāle un citi. Līdzās Latvijas spēcīgākajiem sportistiem, Eiropas čempionātā startēja sportisti no Polijas, Francijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas, Austrālijas, Grieķijas un Vācijas. Kopumā čempionātā reģistrējās pasaules spēcīgākie “Formula Windsurfing” sportisti.

Eiropas Kauss burāšanā “Techno293” klasē jauniešiem “Euro Cup windsurfing Festival”, kas notika Liepājas pludmalē no 10. līdz 13. augustam, pulcēja dažādu vecuma grupu braucējus “Techno293” klasē U13, U15, U17, U19 un atklātā grupa

Eiropas čempionāts “Formula Windsurfing” klasē un Eiropas Kauss burāšanā “Techno293” klasē ir daļa no Starptautiskās Vindsērfinga asociācijas oficiālajiem pasākumiem. Latvijā tos organizē vindsērfinga klubs “Rietumkrasts” un Latvijas Vindsērfinga asociācija.