Par mata tiesu no sensācijas

17.09.2007 17:33

0

Aizvadītās nedēļas nogalē sākās Latvijas čempionāts florbolā, kurā pēc divu gadu pārtraukuma elites līgā jau trešo reizi atgriezās FK “Kurši”. Sezonas atklāšanas spēlē liepājnieki gan zaudēja ar 4:6 (0:0, 2:1, 2:5), tomēr parādītais sniegums pret Latvijas vicečempioni Cēsu komandu “CelTik/Lekrings”, kas uzvaru izrāva tikai pašā mača izskaņā, noteikti dos papildu pārliecību nākamajām cīņām. Cēsīs, kur florbols ir lielā cieņā, sezonas atklāšana ir ievērojams notikums, tādēļ tribīnes bija, ja ne gluži pārpildītas, tad brīvu vietu tikpat kā nebija.

Mājinieki gan saviem atbalstītājiem šajā cīņā lika krietni panervozēt, jo, lai arī cēsiniekiem sākumā bija acīmredzams teritoriālais pārsvars, uzlauzt Imanta Vīnkalna sargāto cietoksni viņiem nenācās viegli, vēl vairāk – otrā perioda sākumā vienā no liepājnieku asajiem pretuzbrukumiem teicamu piespēli vārtu priekšā esošajam Kasparam Šupiņam izdarīja Gints Siliņš, un šī izdevība tika izmantota. Drīz vien gan izlases spēlētājiem pārbagātā Cēsu vienība atspēlējās, līdzīgi kā liepājnieki, gūstot panākumu no vārtu priekšas. Laukuma saimnieku centieni jau pirmajā trešdaļā panākt savu izpaudās arvien vairāk, tomēr viņu vētrainos uzbrukumus apslāpēja Ratis Bušs, kurš otrā perioda pēdējā minūtē, aizskrienot viens pret vārtsargu, savu darbiņu padarīja godam – 2:1.

Izšķirošajā trešdaļā iniciatīva joprojām piederēja cēsiniekiem, tādēļ dažkārt, lai apturēt fanu dīdītos mājiniekus, gadījās arī pa kādam pārkāpumam. Tiesa, spēli mazākumā liepājnieki, šķiet, treniņos atstrādājuši godam, jo mūsējie spēja nosargāt ne tikai savus vārtus drošībā, bet arī palielināt rezultāta starpību. Vienā no cīņas epizodēm mūsu vārtsargs Imants Vīnkalns laukuma otrā galā ieraudzījis brīvu Mārtiņu Grosu meta bumbiņu pāri visam laukumam, un viņa piespēle vainagojās ar panākumu. Atkal prieki gan bija īsi – divu minūšu laikā cēsinieki rezultātu līdzsvaroja. Ar sev nu jau raksturīgu un skatītājiem baudāmu meistarstiķi, atgūstot liepājniekiem vadības grožus, atkal izcēlās Arnis Lasmanis, kurš no aizvārtes izcēlās ar tā saukto fintu – 4:3. Iespējams, meistarības vai arī augsta līmeņa spēļu prakses trūkums, bet varbūt arī kas cits “Kuršiem” tomēr neļāva sagādāt pirmo sensāciju jaunajā sezonā, jo pašā spēles galotnē teju vai minūtes laikā laukuma saimnieki mūsu aizsardzības valni sadragāja trīs reizes – 4:6, un laika atspēlēties vairs nebija.

Neskatoties uz zaudējumu, liepājnieki ar sezonas pirmajā spēlē parādīto sniegumu var būt apmierināti, jo diezin vai pirms šīs cīņas kāds no florbola zinātājiem varēja gaidīt tik dramatisku maču, kurā FK “Kurši” bija tik tuvu savam lielākajam panākumam. Jāatzīmē, ka šajā spēlē mūsējie nespēlēja pilnā sastāvā, jo pagaidām vēl traumu dziedē no Ķekavas kluba pārnākušais liepājnieks Kristaps Vaičis, tomēr klubs cer, ka viņš varēs palīdzēt jau šosvētdien, kad “Kurši” savā laukumā tiksies ar “Rubenes” florbolistiem. Vēl jāmin, ka regulārais čempionāts norisināsies līdz marta sākumam, bet pēc tam astoņas labākās komandas turpinās cīņu izslēgšanas spēlēs. Iekļūšana play-off mačos arī ir FK “Kuršu” galvenais mērķis, un, pēc komandas pārstāvja Egila Sveiļa teiktā, tas ir izpildāms uzdevums.