Otrdiena, 7. jūlijs Maruta, Alda
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Pēc pirmās dienas Oskars Ķibermanis/Matīss Miknis ieņem piekto pozīciju

Pēc pirmās dienas Oskars Ķibermanis/Matīss Miknis ieņem piekto pozīciju
Foto: Viesturs Lācis/bobslejs.lv
02.03.2019 11:54

sportacentrs.com

Vistleras trasē Kanādā sācies pasaules čempionāts bobsleja divnieku ekipāžām. Pēc pirmās dienas piekto pozīciju ieņem Oskars Ķibermanis/Matīss Miknis, savukārt Ralfam Bērziņam/Dāvim Spriņģim izdevies ielauzties labāko divdesmitniekā. Sacensību vadībā atrodas vācieši Frīdrihs/Margiss.

Pirmais brauciens

Vairums favorītu startēja brauciena sākumā. Sezonas līderis, Pasaules kausa sezonā astoņas uzvaras izcīnījušais vācietis Frančesko Frīdrihs bija neapstrīdams favorīts arī pasaules čempionātā. Ar ceturto numuru startējošies Frīdrihs/Margiss bija ļoti ātri startā (4,73), tomēr trases augšdaļā pieļāva vairākas kļūdas. Vāciešiem tas atspēlējās arī finišā, jo ātrums nebija tik liels, kā cerēts. Rezultāts 51,03 sekundes gan ļāva uzrādīt labāko laiku tobrīd.

Nākamie uz starta stājās Oskars Ķibermanis/Matīss Miknis. Startā latvieši nedaudz atpalika no Frīdriha (4,79), taču Oskars veica precīzāku braucienu, finišā uzrādīja lielāku ātrumu un no līderiem atpalika 0,19 sekundes (51,22). Tiesa, jau nākamā ekipāža Ķibermani nobīdīja vietu zemāk – līderpozīcijas pārņēma mājinieks, pasaules vicečempions Džastins Kripss, kurš uzrādīja lielāku ātrumu par visiem konkurentiem un sasniedza jaunu trases rekordu (50,96). No labāko trijnieka latviešus izstūma vācu ekipāža Valters/Krencs, kas bija ierasti nedaudz lēnāka startā, taču trasē bija ātra, apsteidzot nupat ģimenes pieaugumu sagaidījušo Ķibermani par 0,06 sekundēm.

Trešais vācu pilots Johanness Lohners uzrādīja otru labāko starta laiku (4,78), bet brauciens bija krietni neveiksmīgāks kā līderiem. Treniņos labus rezultātus uzrādījušais Dienvidkorejas pilots Jundžons Vons apsteidza Lohneru, ierindojoties uzreiz aiz labāko četrinieka. Šosezon Pasaules kausa posmos nestartējušais kanādietis Kriss Springs startēja ar zemo 16. numuru, tomēr apliecināja, ka mājas trasē būs viens no favorītiem, par spīti vājajam startam (4,88), finišā ieņemot sesto vietu tobrīd.

Lielisks pirmais brauciens padevās britu ekipāžai Hols/Glīsons, kas starta ieskrējienā bija pat nedaudz ātrāka par Ķibermani un Mikni (4,78), un finišā no latviešiem atpalika pavisam nedaudz – rezultāts 51,24 sekundes deva augsto piekto vietu tobrīd. Otrā Latvijas ekipāža – Ralfs Bērziņš un Dāvis Spriņģis aizvadīja pirmās sacensības Vistleras trasē, treniņos arī krītot. Startu latvieši iestūma 4,89 sekundēs, bet trases augšdaļā pieļāva vairākas rupjas kļūdas. Trases gaitā gan Ralfam izdevās nokontrolēt kamanas, finišā apsteidzot tikai otro Šveices ekipāžu (51,92).

Pasaules čempionātā uz starta nedevās Francijas ekipāža ar pilotu Romēnu Heinriku priekšgalā, kura spiesta izstāties treniņos piedzīvota kritiena dēļ. Kā sarunā ar ”L`Equipe” atzina pats pilots, paši sportisti nopietnas traumas nav guvuši, taču stipri bojātas tikušas kamanas, kā dēļ nācies atteikties no startēšanas. Francūžiem aiz muguras laba sezona, kurā Heinriks pieteica sevi vadošo pilotu pulkam, īpaši divniekos, kur Eiropas čempionātā izcīnīta bronza.

Labāko desmitnieka beigās ierindojās trīs ekipāžas – kanādieši Polonjato/Koukvels, krievi Andrianovs/Malihs un Monako divnieks Rinaldi/Veins – ar identisku rezultātu – 51,46.

Otrais brauciens

Otrajā braucienā zemākus rezultātus uzrādīja teju visas ekipāžas. Pēc pirmā brauciena devīto vietu dalīja trīs ekipāžas. Rūdija Rinaldi vadītā Monako ekipāža un krievs Maksims Andrianovs arī otrajā braucienā uzrādīja identiskus laikus – krievi ar vienu no lēnākajiem starta ieskrējieniem (4,92) pamanījās uzrādīt augstu beigu ātrumu. No šī trijnieka gatavs atrauties bija mājinieks Niks Polonjato, uzrādot ļoti labu starta laiku (4,79), tomēr rupji kļūdījās trases augšdaļā, piedzīvojot kritienu. Kamanas tā arī noslīdēja visu ceļu līdz pat finišam, bet sportisti kamanas un trasi spēja atstāt pašu spēkiem.

Kad Kanādas ekipāžas kritiena radītās sekas trasē tika novērstas, otro braucienu varēja veikt vācieši Lohners/Vēbers. Ekipāža uzrādīja dienas otru labāko starta laiku (4,77), tomēr, lai arī tika pārņemta vadība, atstarpe starp vadošajiem divniekiem pārāk nemazinājās. Ievērojamu uzlabojumu ieskrējienā veica Kriss Springs (4,83 pret 4,88 1.br.), kurš pārliecinoši apsteidza Lohneru gan braucienā, gan summā, un apliecināja savas ambīcījas vēl pacīnīties par augstākajām vietām.

Korejiešu pilota Jundžona Vona pārsvars pār Springu bija neliels, tomēr trases gaitā Vons to nedaudz palielināja. Tiesa, pašā trases izskaņā Vons ap desmitdaļu iegūto pārsvaru pamanījās pazaudēt, uzrādot identisku laiku divu braucienu summā ar kanādiešiem. Pirmajā braucienā ļoti ātri bija briti Hols/Glīsons, kuriem arī otrajā piegājienā izdevās noturēt savu latiņu, uzrādot pārliecinoši pirmo rezultātu gan braucienā, gan summā.

Ķibermanis/Miknis otrajā braucienā spēja nomest divas simtdaļas startā (4,76), tomēr brauciena vidusdaļā pieļāva nelielu sānslīdi. Startā iegūtais pārsvars finišā saruka, latviešiem divu braucienu summā atkāpjoties par vienu vietu – briti 0,04 sekundes priekšā. Vācu pilots Niko Valters spēja nosargāt savu pozīciju, apsteidzot Bredu Holu par sekundes desmitdaļu.

Frīdrihs/Margiss arī otrajā braucienā uzrādīja pārliecinoši labāko starta laiku (4,71), kas deva lielu izejas ātrumu. Trases augšdaļā vācietim izdevās izlabot pirmajā braucienā pieļautās kļūdas, tomēr beigu daļā pāris neprecizitātes tika pieļautas – pārsvars pār Valteru gan tik un tā bija ļoti pārliecinošs, taču brauciena beigās tas sadila. Divu olimpisko čempionu duelī Džastins Kripss bija lēnāks startā (4,78), un, lai arī brauciens bija akurātāks, vāciešu ātrums darīja savu – pasaules čempionāta pirmo dienu līderpozīcijā noslēdza Frančesko Frīdrihs/Torsteins Margiss, divu braucienu summā labāko Kanādas ekipāžu apsteidzot par 0,12 sekundēm. Otrajā braucienā Kripsam/Stounsam ceturtais rezultāts.

Bērziņš/Spriņģis otrajā braucienā uzrādīja krietnu progresu starta ieskrējienā (4,83), tomēr pirms trases devītās virāžas kamanas sagāja pamatīgā sānslīdē. Latvijas ekipāžai kopumā izdevās otrajā braucienā uzlabot sniegumu, uzrādot 17. laiku braucienā (51,95), kas ļāva ielauzties labāko 20 ekipāžu pulkā.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz