Sestdiena, 29. februāris

Precizēts – “Liepājas pusmaratonā” triumfē Jānis Višķers un Irīna Štūla-Pankoka

Precizēts – “Liepājas pusmaratonā” triumfē Jānis Višķers un Irīna Štūla-Pankoka
Foto: Ģirts Gertsons
05.06.2016 13:15

liepajniekiem.lv

Ar Jāņa Višķera un Irīnas Štūlas-Pankokas triumfu pusmaratonā svētdien, 5.jūnijā, noslēdzās “Liepājas pusmaratons”. J.Višķers Liepājā uzvarēja jau trešo gadu pēc kārtas.

Pirmie uz starta stājās paši mazākie – rāpotāji, kuri 10 metru garo distanci veica kopā ar mammām un tētiem. Nākamie trasē devās bērni četrās vecuma grupās. 1200 metrus pieveica arī 11 gadus vecā rīdziniece Amanda Valtasa, vairākus konkurentus apsteidzot pat par apli. Kā pastāstīja Amandas tētis, meita trenējas vieglatlētikā pie Jura Beļinska, tāpēc arī, iespējams, padevās tik labs starts. “Liepājas pusmaratonā” pirms māsas nostartējis arī jaunākā ģimenes atvase Hermanis 400 metru distancē, vēlāk trasē dosies arī tētis Ivars. Mērķis – 10 kilometri.

Valtasa ģimene “Liepājas pusmaratonā” piedalījušies arī iepriekšējos gadus. “Man patīk, ka starts un finišs ir stadionā. Skatītājiem sacensības labi redzamas. Arī no organizatoriskā viedokļa viss ir kārtībā. Citreiz, sevišķi bērnu skrējienos, veidojas bardaks, šeit nekā tāda nav. Bērni pa grupām sastadīti, nav nekādas drūzmēšanās, klupšanas,” rīdziniens paslavē pasākuma rīkotājus.

Valtasu ģimenei Jūrkalnē ir lauku mājas, turp dodas, kad gribas atpūsties, un, kā gan neatbrauksi uz Liepāju, ja tas pavisam netālu, smaidot noteica Ivars.

Šodien 10 kilometru distanci bija izvēlējusies arī liepājniece Madara Šildere. Līdz šim trīs gadus viņa bija skrējusi piecus kilometrus, šogad pieņēmusi izaicinajumu, un mēģinās pieveikt garāku trasi. “Skriešana ir mans hobijs, man patīk,” Madara teic par savu aizraušanos. Dalība “Liepājas pusmaratonā” jau kļuvusi par ikgadēju mērķi. “Citu pilsētu sacensībās neesmu startējusi, tāpēc nevaru salīdzināt, bet man ļoti patīk, kas te notiek,” atzīstas M.Šildere.

Laikapstakļi esot piemēroti skriešanai. Viņa priecājas, ka nav liela karstuma. “Es necenšos neko pierādīt, vienkārši skrienu savam priekam,” Madaru atnākuši atbalstīt arī viņas ģimene – māsa un mamma, kas arī reizē pieskata sievietes dvīņu puikas. Pagaidām atvasītēm ir tikai pusotrs gads, bet Madara domā, ka tad, kad mazie paaugsies, arī varētu startēt kādā no pusmaratona bērnu distancēm. “Ceru, ka ar savu dalību viņus iedvesmoju,” smaidot sacīja liepājniece.

Pusmaratona (21,0975 km), NIKE 10 km skrējiena, tautas 5 km skrējiena, nūjošanas un atbalsta gājiena dalībniekiem tika dots kopējs starts. Trasē devās vairāk nekā 1500 dalībnieku, no kuriem 21 kilometru pievārēja aptuveni 125 sportistu.

Rīdzinieks Jānis Višķers uzvaras laurus plūca, pieveicot 21,0975 km distanci 1 stundā, 10 minūtēs un 45.57 sekundēs.

Otrais labākais rezultāts 21 kilometra distancē bija Dmitrijam Serjoginam, kurš trasē pavadīja attiecīgi 1 stundu, 10 minūtes un 47.86 sekundes, bet trešajā vietā ierindojās Kristaps Bērziņš ar laiku 1 stunda, 11 minūtes un 10.38 sekundes.

Sieviešu vidū labākā bija liepājniece Irīna Štūla-Pankoka – viņa pusmaratonu noskrēja 1 stundā, 27 minūtēs un 44.35 sekundēs. Otrajā vietā ierindojās Iveta Pūpola ar laiku 1 stunda, 30 minūtes un 5.08 sekundes, bet trešā ātrākā bija Ludmila Joce ar laiku 1 stunda, 37 minūtes un 10.35 sekundes.

Pēc finiša J.Višķers atzina, ka jūtoties ļoti labi. Par spīti vēja brāzmām, laikapstākļi skriešanai bijuši labvēlīgi, pagājušais un aizpagājušais gads šādā ziņā bijis daudz grūtāks. Viņš priecājas par trasē labo kompāniju – Dmitriju Serjoginu un Kristapu Bērziņu. Trijotne visas trases garumā principā turējusies kopā, un tikai pēdējos divos kilometros sportisti skrējuši uz pilnu jaudu. Ātrāks izrādījās J.Višķers.

“Trase brīžiem bija skrienama ātri, bet vietās, kur bija vecais bruģis, jāatzīst, ka skriet nebija patīkami. Jo tieši tur sanāca arī līkumi, kas principā izjauca visu ātro skrējienu,” vērtējot trasi, pēc skrējiena secināja pusmaratona uzvarētājs. Viņš piekrīt, ka karstāk bijis pilsētas posmā, bet parkā, koku paēnā, gaiss bijis dzestrāks, svaigāks, līdz ar to skriet bijis vieglāk. Ar savu finiša rezultātu viņš nav apmierināts, lai gan jau pirms pasākuma Liepājā J.Višķers bija noskaņojies, ka tas būs vairāk kā treniņš, ņemot vērā, ka pirms nedēļas bija noskrieta tāda pati distance. “Katru nedēļu nevar un nevajag “izšauties”, tādēļ jau ar Serjoginu un Bērziņu sarunājām, ka skriesim treniņrežīmā. Sezona ir gara, priekšā vēl sacensības – Prezidenta kauss, Latvijas olimpiāde,” skaidroja J.Višķers.

Visi dalībnieki, arī ikviens bērns vai mazulis, kas pieveica kādu no “Liepājas pusmaratona” distancēm, saņēma unikāla dizaina medaļu. Savukārt ātrākie dažādās vecuma grupās cīnījās par 1600 EUR naudas balvām, 23 trofejām, kā arī citiem labumiem no sacensību atbalstītājiem.

Jau vēstīts, – šogad pusmaratonam ir jauna trase, un skriešana notika tuvāk pilsētas centram. Iepriekš organizatori norādījuši: “Līdz šim Liepājā, teju pilsētas centrā, tāda masveida skriešana, kāda būs vērojama 5.jūnijā, jaunāko laiku vēsturē nebūs piedzīvota. Uzdrošinājāmies skriešanas distanci veidot ne tikai Jūrmalas parkā, kā tas bijis visus aizvadītos piecus gadus, bet skrējējus, soļotājus un nūjotājus izvest arī pilsētā. Tas būs kas jauns gan mums, rīkotājiem, gan arī savā ziņā pašai pilsētai un tās iedzīvotājiem.”

“Liepājas pusmaratona” organizatori, veidojot trasi, bija parūpējušies, lai skrējēji varētu sajust ne tikai sportisku azartu, bet arī skatīt daudz vairāk Liepājas pilsētainavas skaistumu, nekā tas bijis līdz šim. Tāpat šajā dienā bija padomāts par daudzveidīgām sportiskām aktivitātēm gan lieliem, gan maziem. Tas šo dienu padarīja par sirsnīgiem un ģimeniskiem svētkiem gan liepājniekiem, gan pilsētas viesiem.

“Liepājas pusmaratons” norisinājās jau sesto gadu, un ir pamatīgi iesakņojies pilsētas sporta dzīves kalendārā.

 

 

Foto galerija

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli