Romānam Miloslavskim jauns Latvijas rekords

05.07.2006 18:54

0

Liepājas Kompleksās sporta skolas audzēkņi galvaspilsētā startējuši Latvijas čempionātā peldēšanā, kurā labus rezultātus sasniedza arī vairāki mūsu sportisti. Bet maija beigās Bratislavā norisinājās Slovākijas Grand Prix sacensības, kurās Latvijas rekordu gāza mūsu zelta zivtiņa Romāns Miloslavskis.
Bratislavā liepājnieks startēja 400 metru distancē brīvā stila peldējumā un pēc ilgāka pārtraukuma apliecināja, ka var peldēt un uzvarēt augsta ranga sacensībās. Viņa sasniegtais rezultāts – 3:56,1 – bija ne tikai sacensību labākais laiks, bet arī jauns Latvijas rekords. Atceroties pagājušo pasaules čempionātu Šanhajā, kur Miloslavskim ne tuvu neizdevās startēt sava potenciāla robežās, šis panākums sportistam palīdzēs atgūt pārliecību saviem spēkiem. Tas lieti noderēs Eiropas čempionātā, kas jūlija beigās un augusta sākumā notiks Budapeštā.
Savukārt tikko mūsu peldētāji sekmīgi startēja Latvijas čempionātā, kas notika Ķīpsalas peldbaseinā. Labākos rezultātus sasniedza Romāns Miloslavskis, kas palika nepārspēts 50, 100, 200 un 1500 metru distancē, taču par viņa labāko rezultātu šajās sacensībās uzskatāms veikums kroņdistancē 200 metros brīvajā stilā – 1:51,20. Lieliski startēt izdevās arī Zanei Dēbelei, kura bija ātrākā 200 metros uz muguras – 2:29,94, kā arī divreiz īsākā distancē viņai īstu konkurentu neatradās – 1:08,36. Vēl godalgoto vidū iekļuva arī Sabīne Atte, kas 400 metru kompleksajā peldējumā izcīnīja pārliecinošu otro vietu, bet 200 metros viņa tika pie bronzas. Tuvu godalgai S.Atte bija arī 100 metros tauriņstilā, kur ierindojās tūlīt aiz goda pjedestāla. Atzīstami vērtējami arī jauno peldētāju Antona Paulauska un Ņikitas Dubovika rezultāti. A.Paulausks izcīnīja piekto vietu 400 metru kompleksajā peldējumā, bet Ņ.Duboviks ierindojās tādās pašās vietās 100 un 200 metru peldējumā uz muguras.
Viena no sportistu trenerēm Irina Grodzicka pauda, ka mačos sasniegtie rezultāti ir tādi, kādiem tiem vajadzēja būt, jo gan R.Miloslavskis, gan Z.Dēbele uzvarēja savās pamatdisciplīnās, kā arī S.Atte tika pie godalgām. Runājot par R.Miloslavska gatavošanos Eiropas čempionātam, trenere atzina, ka treniņi notiks tepat Latvijā un turpmāk treniņnometnes nav paredzētas.