Ceturtdiena, 2. maijs Sigmunds, Zigismunds, Zigmunds

Sacensībās “Liepājas kausi” mājinieki izcīna astoņas medaļas

14.05.2013 09:22

11. un 12.maijā norisinājās pirms pāris gadiem atdzimušās starptautiskās sacensības vieglatlētikā ”Liepājas kausi 2013”. Paralēli tām 11.maijā jaunieši un juniori sacentās arī IAAF jauno vieglatlētu dienā, ko katru gadu citā Latvijas pilsētā organizē Latvijas Vieglatlētikas savienība. Kopumā šogad sacensības pulcēja 350 sportistu, pavēsta ‘Liepājas Sporta spēļu skolas vieglatlētikas trenere un metodiķe Diāna Lauva.

Uz “Liepājas kausiem” startēt bija ieradušies arī sportisti no Lietuvas, kā arī Krievijas (St.Pēterburgas un Kaļiņingradas).

Visaugstvērtīgāko rezultātu sacensībās uzrādīja sportiste no St.Pēterburgas V. Sudaruškina šķēpa mešanā, uzrādot rezultātu 62.77 m. Ar šo rezultātu viņa ir izpildījusi A normatīvu uz Pasaules čempionātu, kurš norisināsies Maskavā augusta sākumā. Šķēpa metēju sacensībās uzvaru svinēja arī Rolands Štrobinders. Viņa jaunais personīgais rekords – 81,68 m šobrīd ir devītais labākais Eiropā. 100m skrējienā nepārspēts palika rīdzinieks Elvijs Misāns ar rezultātu 10.63, viņš uzvarēja arī tāllēkšanā.

Visvairāk dalībnieku startēja tādās disciplīnās kā 100m, 200m, 400m un 800m, kā arī šķēpa mešanā jauniešiem. Arī liepājnieki tika pie medaļām, kopumā astoņām.  100 m/b un 110 m/b jauniešiem uzvarēja Jūlija Rjazanova (rez. 15.66) un Vladislavs Semušins (rez.14.66), treneri V.M.Aloncevi. Jāatzīst, ka barjerskriešanā konkurence un dalībnieku skaits bija viens no mazākajiem. Pieaugušo konkurencē Maksims Semjonovs 110 m/b ierindojās 3.vietā ar rez. 15.12 sek., 400m/b arī 3.vietā ar rez. 54.99, treneri V.M.Aloncevi.

400m skrējienā junioriem 2.vietā Sergejs Ļebeds ar rez. 51.42, treneris V.Goļinskis. 100m sprintā 3.vietā jaunietēm Katrīna Grantiņa ar rez. 13.44, trenere D.Stumbre, 3.vietā starp pieaugušajiem Margarita Jevtejeva 800m skrējienā ar rez. 2:40,80, trenere D.Lauva.

3000m/kav. skrējienā 2.vietu izcīnīja Krists Siņicins ar rez. 11:07,41, trenere D.Stumbre.