Sestdiena, 11. jūlijs Svens, Leonora
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Sevastova otrā seta sākumā salauž jauno polieti Švjonteku

Sevastova otrā seta sākumā salauž jauno polieti Švjonteku
Foto: AP/Scanpix
29.08.2019 21:46

sportacentrs.com

Pagājušā gada pusfināliste Anastasija Sevastova (WTA 11.) ceturtdien atspēlējās “US Open” 2. kārtas mačā, kur ar rezultātu 3:6, 6:1, 6:3 pieveica 18 gadus veco Polijas tenisisti Igu Švjonteku (WTA 49.). Mača lūzums notika otrā seta trešajā geimā, kad Sevastova atspēlēja divas breikbumbas, nepieļaujot seta un breika deficītu.

Sevastovai 1. setā breika iespēju nebija, bet pašai grūtības visos serves geimos. Viņa pirmajā servēšanā atspēlējās no 0:30, otrajā reizē bija divi “vienādi”, bet trešajā serves geimā notika seta vienīgais breiks, Anastasijai nokļūstot iedzinējos ar 2:4. Viņa trīs reizes pēc kārtas netrāpīja pirmo servi – dubultkļūda un divi polietes uzrukumi otrajai servei deva 0:40 deficītu. Sevastova beidzot trāpīja pirmo servi, bet arī šo izspēli pabeidza ar zaudējumu, jo neprecīzs diagonālais “forehand”, bumbiņu raidot autā.

Sevastovai septītajā geimā pēc diviem polietes sitieniem autā radās cerības uz ātru atspēlēšanos, taču tas nenotika, jo Švjonteka servi nosargāja no 0:30. Sevastova trīs reizes pēc kārtas neprecīzi atsita tīnes pirmo servi (divi auti un trāpījums tīklā), bet geima pēdējā izspēlē netika klāt bumbiņai pēc Švjotenkas “forehand” sitienam pa labo līniju. Sevastova astotajā geimā otro reizi setā uzvarēja no 0:30, tiekot līdz 3:5 un liekot Igai servēt par uzvaru setā. Švjonteka devīto geimu sāka ar dubultkļūdu, bet pēc tam pārliecinoši paņēma četrus punktus pēc kārtas. Švjonteka 1. setā kļūdījās tikai 10 reizes, Sevastovai esot bezcerīgā situācijā.

Sevastova līdz šim stabili spēlējušās polietes atslābumu beidzot sagaidīja 2. seta ievadā, kad šī seta kontekstā par izšķirošo kļuva trešais geims. Sevastova bija iedzinējos ar 1:1 un 15:40, spējot atspēlēt divas breikbumbas. Švjonteka pirmajā breikbumbā kļūdījās otrās serves atsišanā, bumbiņu raidot autā, bet otro breikbumbu Anastasija atspēlēja izgājienā pie tīkla pēc pirmās serves. Nespējusi iegūt seta un breika pārsvaru, 18 gadus vecā Švjonteka salūza un pēkšņi sāka spēlēt daudz sliktā nekā līdz šim, atverot Sevastovai durvis uz atspēlēšanās misijas sākšanu.

Līdz šim esot bez breikbumbām, Sevastovai ceturtajā geimā pēkšņi bija ļoti daudz iespēju. Švjonteka atspēlēja trīs breikbumbas, bet ceturto, kas bija visvieglākā, nespēja atvairīt. Švjontekai bija iespēja no serves laukuma robežas uzbrukt ar diagonālo “forehand”, taču viņa uzsita pārāk vāji un garu izspēli pabeidza ar “backhand” autu kreisajā pusē. Sevastovai tūlīt ātrs serves geims deva 4:1 pārsvaru, pēc tam vēl viens breiks pret sašļukušo polieti un drīz setā uzvara ar 6:1. Sevastova setā 22 no 31 punkta dabūja ar haotiskās Švjontekas nepiespiestajām kļūdām.

  Ļodzīgā Švjonteka 3. seta pirmajā geimā uzvarēja no 0:30, bet aiznākamajā servēšanas reizē palika tukšā. Anastasija pēc breika nostiprināšanas bija priekšā ar 3:1. Švjonteka spēja uz brīdi “piecelties”, taču labā līmenī nospēlēja vēl tikai divus geimus, kuru laikā panāca izlīdzinājumu 3:3. Iga piektajā geimā ar “forehand” uzbrukumu pa labo līniju un trim “dropšotiem” noturēja servi. Sevastova sestajā geimā ar diagonālā “forehand” trāpījumu atspēlēja vienu breikbumbu, bet otrajā viņai iespējas nebija. Švjonteka ar “backhand” pa kreiso pusi uzsita tik vareni, ka Sevastovai rakete izkrita no rokas. Viņa tūlīt raketi salauza ar kāju, saņemot brīdinājumu.

Švjontekai septītajā geimā bija iespēja panākt 4:3 pārsvaru, taču viņa kārtējās kļūdas dēļ neizmantoja geimpunktu (“backhand” sitiens tīklā). Šajā spēles posmā bija izteikta Sevastovas aizsardzības uzvara pār Švjontekas agresīvo un pārsvarā neprecīzo uzbrukumu. Sevastova arī 3. setā vairāk nekā pusi punktu (23/36) ieguva ar pretinieces nepiespiestajām kļūdām. Iga ilgā septītajā geimā atspēlēja četras breikbumbas, bet ar piekto galā netika. Sevastova polieti sodīja par vāji izpildītu saīsināto sitienu, viegli tiekot klāt bumbiņai un to pāri tīklam raidot pretiniecei neaizsniedzami. Atkal tikusi priekšā ar breiku, Sevastova ātri uzvarēja nākamajos divos geimos, katrā zaudējot tikai vienā izspēlē.

Sevastova septīto reizi spēlē “US Open”, kur viņa pirmajās trīs viesošanās reizēs netika tālāk par 2. kārtu, bet kopš tā laika tas izdevies vienmēr, turklāt īpaši sekmīgi nospēlēts pēdējās trīs sezonās, kad viņai Ņujorkā divi ceturtdaļfināli (2016-17) un viens pusfināls (2018). Sevastova ar divu uzvaru gūšanu aizstāvējusi 130 no pērn Ņujorkā nopelnītajiem 780 punktiem.

Sevastovai nākamais mačs būs jau rīt, jo šodienas cīņa lietus dēļ tika pārcelta no vakardienas. Tādā pašā situācijā būs arī viņas trešā pretiniece Petra Martiča (#22), kura ar rezultātu 6:2, 6:4 uzvarēja Anu Bogdanu (#152). Sevastova ar Horvātijas tenisisti sacentusies divreiz, abiem mačiem notiek uz māla. Sevastova 2017. gadā ar 1:6, 1:6 zaudēja “French Open” 3. kārtā, bet 2018. gadā ar 7:6(4), 6:2 revanšējās Bukarestes “International” finālā.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz