Pirmdiena, 29. aprīlis Raimonds, Laine, Vilnis

Trešo reizi karjerā neiekļūst WTA turnīra pusfinālā

09.07.2010 18:38

Latvijas tenisiste Anastasija Sevastova piektdien Budapeštas WTA “International” sērijas turnīra ceturtdaļfināla mačā saspringtā cīņā ar rezultātu 7-6 (7:1), 2-6, 6-7 (4:7) zaudēja rumānietei Aleksandrai Dulgeru, kura turnīrā izlikta ar otro numuru.

Kaut trešajā setā Sevastova bija vadībā ar 5-2, viņa nespēja noturēt panākumu mačā, ziņo aģentūra LETA.

Jau ziņots, ka šogad martā Sevastova Monterejas WTA “International” sērijas sacensībās iekļuva pusfinālā, tomēr tā barjeru nepārvarēja, bet maijā Eštorilas WTA “International” turnīrā aizkļuva līdz finālam, kurā arī uzvarēja.

Sevastova maču iesāka sekmīgi un jau pirmajā geimā lauza pretinieces servi, tomēr nākamos trīs geimus ieguva Dulgeru. Pēc tam ar trīs uzvarētiem geimiem pēc kārtas atbildēja arī Latvijas sportiste, tomēr pēc ilgstošas cīņas astotajā geimā pie savas serves viņa punktu nespēja iegūt – 4-4.

Turpinājumā katra no tenisistēm pa divām reizēm uzvarēja geimu pie savas serves, kas nozīmēja, ka jāspēlē taibreiks. To daudz sekmīgāk iesāka Latvijas sportiste, uzvarot pirmajās četrās izspēlēs, bet vēlāk triumfējot ar 7:1. Pirmais sets ilga stundu un sešas minūtes.

Otro setu sekmīgāk aizvadīja Dulgeru, kas sākotnēji uzvarēja pirmajos divos geimos, bet pēc tam pārsvaru vairs neatdeva, uzvarot ar 6-2.

Trešais sets atkal sākās ļoti līdzīgā cīņā. Pirmajā geimā ar trešo breikbumbu Sevastova lauza pretinieces servi, bet otrajā geimā Dulgeru atbildēja ar to pašu. Turpinājumā Sevastova uzvarēja trijos geimos pēc kārtas, panākot arī 5-2, tomēr Dulgeru rezultātu izlīdzināja un atkal uzvarētāja bija jānoskaidro taibreikā. Šoreiz papildgeimu jau sekmīgāk aizvadīja Dulgeru, triumfējot ar 7:4, kas deva arī uzvaru vairāk nekā divas ar pusi stundas ilgušajā mačā.

Par iekļūšanu ceturtdaļfinālā Sevastova nopelnīja 70 WTA ranga punktus.

Jaunākajā WTA rangā Sevastova šonedēļ atrodas 59.vietā, bet Dulgeru ieņem 30.pozīciju. Interesanti, ka rumāniete ir viena no trijām WTA ranga pirmajā simtniekā esošajām tenisistēm, kura pēdējā gada laikā piedalījusies vairāk nekā 30 turnīros. 52 nedēļu laikā Dulgeru spēlējusi 32 turnīros.

Abas tenisistes iepriekš savā starpā bija tikušās vienu reizi, kad 2008.gadā Serbijas pilsētā Paličā notikušajā ITF 50 000 sērijas turnīra pirmajā kārtā rumāniete bija pārāka ar 6-4, 6-2.

Pusfinālā Dulgeru tiksies ar ungārieti Āgnešu Sāvaju, kura izlikta ar septīto numuru, vai francūzieti Alizē Kornē, kura dalībai šajā turnīrā saņēmusi speciālo ielūgumu jeb “wild card”.