Otrdiena, 23. aprīlis Jurģis, Juris, Georgs

Ūdens motosportisti triumfē Aizkrauklē

17.06.2007 18:44

0

Nedēļas nogalē Aizkrauklē norisinājās Latvijas atklātā čempionāta trešais posms ūdens motosportā, kurā par uzvarētājiem komandu kopvērtējumā kļuva liepājnieki – “UPB Energy” braucēji. Uzreiz pēc uzvaras Baltijas čempionāta, kas norisinājās Lietuvā, mūsu ūdens motosportisti devās uz Aizkraukli, lai turpinātu cīņu par ieskaites punktiem Latvijas čempionātā. Laika apstākļi gan šajās sacīkstēs dalībniekus nelutināja, jo pūta samērā stiprs vējš, kas braucējus spieda būt piesardzīgākiem nekā citās reizēs.

Otrajā dienā vējš pieņēmās spēkā, tādēļ šā posma uzvarētāji tika noskaidroti, apkopojot pirmās dienas divu braucienu rezultātus.

Liepājnieki šādos laika apstākļos demonstrēja ļoti labu sniegumu – JT-250 klasē pārliecinoši labākais bija Mārtiņš Morozs, kurš abos braucienos saviem konkurentiem neatstāja nekādas cerības uz uzvaru. Viskuplāk pārstāvētajā S-550 laivu klasē savu meistarību, izcīnot pirmo vietu, apliecināja Mārtiņš Bergholcs, kuram nedēļu iepriekš to neizdevās izdarīt Baltijas čempionātā. Pirmo reizi šajā sezonā uz goda pjedestāla kāpa arī debitants Artūrs Brolītis, kurš finišēja tūlīt aiz Bergholca. Cits liepājnieks Lauris Gūtmanis uzrādīja labāko laiku kvalifikācijā, taču sacīkstēs savu pozīciju nespēja nosargāt un ierindojās piektajā vietā, bet tūlīt aiz viņa palika Pēteris Pelnēns. Pirmo reizi uz starta S-550 klasē izgāja arī mūsu komandas vienīgā daiļā dzimuma pārstāve Vivita Pukule, kurai laiva vēl īsti nebija braukšanas kārtībā, tādēļ viņai nācās samierināties ar 10.pozīciju. Pārliecinoši startēja un likumsakarīgu uzvaru O-500 laivu klasē izcīnīja Ēriks Ķiepe-Kipge, bet T-400 laivu klasē trešo labāko rezultātu sasniedza Gatis Gibners. Vēl jāatzīmē, ka RN-2000 jeb gliseru klasē dzinēja defekta dēļ finišēt neizdevās Voldemāram Parolim. Ar šādiem panākumiem liepājniekiem pietika, lai izcīnītu uzvaru arī komandu kopvērtējumā.

Nākamais, ceturtais Latvijas atklātā čempionāta posms notiks jūlija vidū Alūksnē, kur paralēli notiks arī Eiropas čempionāts JT-250 laivu klasē, un tajā startēs arī mūsu jaunietis Mārtiņš Morozs.