Sestdiena, 18. maijs Inese, Inesis, Ēriks

“Vega 1” volejbolistiem pirmā neveiksme čempionātā

16.11.2009 14:04

Svētdien, 15. novembrī, Liepājas Olimpiskajā centrā savu ceturto spēli šajā sezonā aizvadīja Liepājas vīriešu volejbola komanda “Vega 1”, kas piecu setu smagā cīņā ar rezultātu 2:3 atzina sporta kluba “Vecumnieki” pārākumu, tādējādi piedzīvojot pirmo zaudējumu šajā sezonā.

Līdz šim liepājnieki bija aizvadījuši trīs spēles un visās tika izcīnītas uzvaras. Vispirms, Liepājas Olimpiskajā centrā ar 3:0 tika uzvarēti Murjāņu sporta ģimnāzijas volejbolisti, bet pēc tam izbraukumā tika uzvarēti arī Jēkabpils un Ropažu spēlētāji.

Pateicoties lieliskajam sezonas sākumam, komanda pelnīti atradās turnīra tabulas virsotnē. Taču priecāties par liepājnieku sekmēm bija pāragri, jo svētdien komandu gaidīja smaga pārbaude – spēcīgā SK “Vecumnieki” komanda, kas turnīra tabulā atradās turpat blakus liepājniekiem.

Par līdzīgiem spēku samēriem liecināja spēles rezultāts, kur uzvarētāju noskaidrošanai bija nepieciešami visi pieci seti. Pirmajos divos setos pārāki izrādījās viesi, kuri abas reizes liepājniekus uzvarēja ar identisku 25:18 rezultātu.

Šķita, ka spēle tiks pabeigta pēc trešā seta, taču savādāk domāja mājinieki, kuri spēja lauzt spēles gaitu. Trešo setu mājinieki uzvarēja ar 25:19, savukārt, ceturtajā setā Liepājas volejbolisti bija pārāki ar 25:21.

Līdz ar to, mača liktenis izšķīrās noslēdzošajā piektajā setā, kuru veiksmīgāk iesāka tieši liepājnieki. Pie rezultāta 13:11 mājinieku labā, divus punktus pēc kārtas guva viesi, tādējādi, saglabājot intrigu līdz pa pašai galotnei. Kā vēlāk izrādījās, ar 15 punktiem nepietika uzvarētāju noskaidrošanai un abas komandas neatlaidīgi centās nosvērt uzvaras kausus savā labā. Tā tas turpinājās līdz pat 18 punktiem un tajā brīdī nedaudz veiksmīgāki izrādījās viesi, tādējādi triumfējot setā ar (20:18) un visā mačā ar 3:2.

Liepājniekiem šī bija pirmā neveiksme čempionātā šajā sezonā. Ar trijām uzvarām un vienu zaudējumu komanda joprojām turnīra tabulā atrodas dalītajā 2. – 4. vietā.

Arī nākošās divas spēles “Vega 1” volejbolisti aizvadīs Liepājas Olimpiskajā centrā. Vispirms, šo sestdien, 21. novembrī, pretiniekos būs “AVK” volejbolisti, kas turnīra tabulā atrodas tieši aiz liepājniekiem, savukārt, svētdien, 22. novembrī, liepājniekiem pretim stāsies SK “Cēsis”, kuri iepriekšējā sezonā vēl startēja Schenker volejbola Līgā. Spēles sestdien un svētdien sāksies pulksten 14:00.