Vinnēts sets uzvarētas spēles vērtē

14.11.2007 22:03

0

Trešdien Liepājā norisinājās Latvijas kausa izcīņas ceturtdaļfināla spēle volejbolā, kas dēvējama teju vai par gadsimta maču, kura laikā nelielās “H Sports” zāles tribīnes bija pārpildītas. Iemesls šādam apzīmējumam gan neslēpjas mača spraigumā, bet gan faktā, ka vismaz desmit gadu Liepājā nebija viesojies neviens no Latvijas volejbola elites klubiem. Trešdien šo ilgo sēriju pārtrauca komanda “Lāse R”, kas tikās ar Liepājas komandu “Vega 1” un izcīnīja uzvaru ar 3:1 (25:14, 25:15, 22:25, 25:11).

Pērnā gada “Schenker” līgas 2.vietas ieguvējus, tātad faktiski Latvijas čempionus – komandas “Lāse R” volejbolistus uz Liepāju izdevās atvest, pateicoties “Vegas 1” uzvarai kausa izcīņas astotdaļfinālā, kurā liepājnieki apspēlēja par sevi vienu līgu augstāk spēlējošo komandu “Inčukalns/LU”.

“Lāse R” Liepājā ieradās tikai astoņu vīru, bet gana spēcīgā sastāvā. Spēlējot divas līgas augstāk, viesu meistarības pārsvars šaubas neradīja, gluži tāpat kā acīs dūrās pretinieku auguma pārsvars. Uzskaitītie argumenti bija pietiekami spēcīgi, lai jau pusstundu pēc mača sākuma viesi būtu vadībā ar 2:0, tiesa, ne reizi neatstājot liepājniekus zem 10 gūtajiem punktiem.

Trešajā setā “Vegas 1” rindās laukumā devās savainojumu dēļ taupītais komandas kapteinis Kaspars Ķinēns, un līdera klātbūtne laukuma saimniekus iedvesmoja teju vai uz varoņdarbu – līdz pat seta vidum populārākais rezultāts bija neizšķirts, bet pēc rezultāta 14:14 mūsējie ieguva trīs līdz četru punktu pārsvaru, ko vairs nezaudēja – 25:22. Ceturtais sets gan izrādījās pēdējais, bet mazāk par 10 punktiem mūsējie atkal neguva.

Neskatoties uz zaudējumu, komandas treneris Gints Juriks neslēpa prieku par to, ka izdevies paņemt vienu setu spēlē pret tik spēcīgiem sāncenšiem. Ceturtdaļfināla otrā spēle 21.novembrī tiks aizvadīta Rīgas Olimpiskajā sporta centrā.

Savā iepriekšējā Latvijas amatieru līgas spēlē liepājnieki svinēja ceturto panākumu pēc kārtas, šoreiz izbraukumā ar 3:0 (25:19, 25:19, 25:18) pārspējot Rīgas komandu “RVS”.

Nākošo čempionāta spēli “Vega 1” sestdien, 17.novembrī, pulksten 13 aizvadīs savā laukumā “H Sports” zālē pret Amatieru līgas līderiem – komandu “TSI”.