1 500 skatītāju klātbūtnē “Liepāja” debijā izrauj uzvaru pret “Mettu”

21.03.2014 22:24

Piektdien 2014. gada SMScredit.lv Virslīgas atklāšanas mačā jaunizveidotā komanda “Liepāja” savu skatītāju priekšā cīņā ar “Metta/Latvijas Universitāte” komandu nonāca zaudētājos, taču prata izraut uzvaru ar 2:1. Uzvaras vārtus guva Valērijs Afanasjevs.

“Liepājas metalurga” ēra beigusies, bet sākusies jauna – “Liepājas” ēra, kluba prezidenta amatu ieņemot visu laiku rezultatīvākajam Latvijas izlases futbolistam Mārim Verpakovskim. Simboliski, ka 2014. gada Virslīga startēja tieši ar “Liepājas” mājas spēli – liepājnieki “Daugavas” stadiona rezerves laukumā uzņēma “Metta”/LU.

Pamatsastāvos bez pārsteigumiem. “Liepājas” starta vienpadsmitniekā no tiem, kas pērn nebija “Liepājas metalurga” sastāvā, izgāja tikai leģionāri Kristians Toress un Ivans Peha, kā arī Kristaps Grebis, kurš pagājušajā gadā pārstāvēja Rīgas “Daugavu” un “Jūrmalu”. Arī “Mettas” sastāvā bez lielām izmaiņām un pamatsastāva “jaunumi” bija tikai Raivis Hščanovičs un Jurģis Kalns, kurš šodien spēlēja pret saviem bijušajiem komandas biedriem.

Komandas sāka ļoti aktīvi, un bumba laukuma vidusdaļā gandrīz neatradās – uzbruka te vieni, te otri. Pirmā lieliskā iespēja 12. minūtē radās “Liepājai”, kad Madis Miķelsons mazliet piebremzēja pretuzbrukumu, taču labi atrada uzbrukuma turpinājumu un galu galā, šķiet, Toress brīvi sita no metriem 10 – bumba gan lidoja tieši virsū Artūram Biezajam. “Metta” drīz atbildēja ar epizodi, kurā Raivo Varažinskis nenoturēja bumbu rokās. Šķita, ka tik atklātā spēlē vārtu netrūks.

17. minūtē pēc Mārtiņa Milašēviča piespēles pretuzbrukumā sita Kalns, taču Varažinskis prata atsist uz stūri. Pretējā galā mājinieki 32. minūtē iedabūja bumbu vārtos pēc sitiena ar galvu, tomēr tika fiksēta aizmugure. Lai gan iespējas bija, 1. puslaikā vārti netika gūti.

55. minūtē bīstams “Liepājas” uzbrukums un Toresa sitiens no neliela attāluma beidzās ar Biezā lēcienu un atvairījumu. Toties jau pēc divām minūtēm ļoti negaidīts pavērsiens – “Metta” izvirzījās vadībā! Gatis Kalniņš, tikai mazliet pietuvojies soda laukumam, sita no patālas distances, un nepareizu pozīciju izvēlējušais Varažinskis līdz bumbai neaizsniedzās (0:1). Mettieši vadībā pabija pavisam neilgu brīdi – jau pēc divām minūtēm viesi nepaspēja atgriezties aizsardzībā, un Grebis ar ne to pārliecinošāko sitienu cauršāva Biezo (1:1).

“Liepāja” noķēra spēles garšu un 66. minūtē jau izvirzījās vadībā – Miķelsons atdeva bumbu pa kreisi Jānim Ikauniekam, kurš to pāradresēja uz vārtu priekšu, un rūdītais Valērijs Afanasjevs akurāti iesita bumbu vārtos (2:1). “Liepājai” drīzumā bija vēl viens bīstams sitiens – šoreiz Biezais glāba. Arī “Metta” nesnauda un izveidoja pāris pusiespējas, kuru noslēgumā pietrūka tikai nedaudz. Labā un kaujinieciskā Virslīgas atklāšanas mačā “Liepāja” uzveica “Metta”/LU ar 2:1. Ļoti iepriecinoši, ka spēli klātienē (saskaņā ar LFF teksta tiešraidē minēto) apmeklēja 1 500 skatītāji. Pagājušajā gadā tik daudz skatītāju nebija ne reizi un rekords tika uzstādīts “Skonto” un “Ventspils” spēlē (1 250).

Virslīga, 1. kārta”Liepāja” – “Metta”/LU 2:1 (0:0)
Vārti: Grebis 59′, Afanasjevs 66′ – Kalniņš 57′.
Brīdinājumi: Mežs – Vardanjans, Pallo.
“Liepāja”: Varažinskis, Miķelsons, Flaksis, Mežs, Peha, E.Šlampe, J.Ikaunieks (Gucs 85′), Toress (Zuntners 76′), Šadčins (Knapšis 67′), Afanasjevs, Grebis.
“Metta”/LU: Biezais, M.Riherts, Puķītis, Hščanovičs, Rožkovskis, Priedēns (Vapne 58′), Vardanjans (I.Stuglis 76′), Pallo, Milašēvičs, Kalns, Kalniņš (E.Stuglis 85′).
Tiesnesis: Mareks Ķere.