Abi Viktori palika sausā

10.08.2006 23:05

0

Vakar “Liepājas metalurga” futbolisti Baltijas Čempionu kausa miniturnīra pirmajā spēlē pieveica Igaunijas čempionus “TVMK” ar 2:0.

Baltijas čempionu kauss.

“Liepājas metalurgs” – ” TVMK” (Tallina) 2:0 (0:0).

“Liepājas metalurgs”: Spole, Žuravļovs, Kļava, Zirnis, Surņins (Kecs, 90.+3), Miceika (Pacēvičs, 90.+3), Kalons, Tamošausks, Soloņicins, Rimkēvičs, Karlsons (Grebis, 62.).

Vārtu guvēji: “Liepājas metalurgs” – Grebis (78., 90.)

Brīdinājumi: “Liepājas metalurgs” – Kļava (14.), Soloņicins (47.), Zirnis (73.), Miceika (76.); ” TVMK” – Kačanovs (55.), Gusevs (69.), Borisovs (75.), Antonovs (79.).

Spēle iesākās vidējā tempā, abām komandām it kā iztaustot pretinieku vājās vietas. Liepājnieki aizsardzības zonā daudz pieturēja bumbu un provocēja igauņus virzīties tuvāk saviem vārtiem, lai iegūtu vairāk brīvības laukuma vidusdaļā, tomēr pietrūka ātruma, lai varētu pilnībā diktēt savus spēles notikumus.
Pirmā bīstamā situācija mačā pie viesu vārtiem radās 10.minūtē, kad no 17 metriem garām sita Tamošausks, taču tad pāris reizes spēlē bija spiests iesaistīties pēc ilgāka pārtraukuma mūsu cietoksni sargājošais Spole. No metalurgiem visaktīvākais uzbrukuma smailē bija Rimkēvičs, kuram radās vairākas labas izdevības izcelties, turklāt augumā ne visai garais uzbrucējs divreiz igauņu vārtsargu apdraudēja, sitot ar galvu. Tomēr visreālākā izdevība atklāt rezultātu pirmajā puslaikā bija Karlsonam. Viņš nodimdināja vārtu stabu pēc tam, kad Kalons no 18 metriem sita kreisajā apakšējā stūrī un vārtsargs Telešs to ar grūtībām atvairīja. Tomēr arī “TVMK” futbolisti vismaz divreiz varēja gūt panākumu, bet abas reizes viņiem ceļā stājās Viktors Spole. Viesu sākuma sastāvā, par prieku liepājniekiem, devās arī Viktors Dobrecovs, taču “TVMK” uzbrukuma līnijas pašā priekšā darbojās nevis viņš, bet raženais igaunis Nemelo, kurš no Zviedrijas atgriezies savā komandā. Viņu Igaunijas čempionvienība līdz sezonas beigām nomā no “Helsingborg”. Līdz ar to “TVMK” Viktoram mūsu Viktoru pārspēt neizdevās.
Neraugoties uz to, ka mača galvenais arbitrs Edmunds Gaigals no Lietuvas šajā spēlē parādīja astoņas dzeltenās kartiņas – pa četrām abu komandu spēlētājiem – mačs nebija rupjš.
Mūsējo rindās aktīvi turpināja darboties Rimkēvičs, taču, brīžiem tā aizrāvās, ka uzbrukuma noslēgumā paskopojās ar piespēlēm partneriem, piemēram, divreiz bumbu nesaņēma daudz labākā pozīcijā esošais Soloņicins. Pēc neveiksmīgiem mēģinājumiem ieņemt pretinieku vārtus, B.Zelkēvičs izspēlēja Grebja trumpi, kas deva rezultātu. Vispirms mūsu uzbrucējs uz maiņu pie tuvā vārtu staba saņēma Žuravļova piespēli, kas izlauzās pa labo malu, un sita precīzi, bet jau mača 90.minūtē Rimkēvičs noskrēja pretinieku aizsargus un Grebim ļāva gūt panākumu otrreiz.
Simboliski uz vienu minūti “Liepājas metalurga” sastāvā laukumā izgāja uz pārbaudi mūsu komandā esošais Mindaugs Pacēvičs no “Kaunas”. Savukārt viesu treneris laukumā uz maiņu mača gaitā sūtīja sešus rezervistus.

“TVMK” galvenais treneris Sergejs Jurans:
– Vispirms gribu apsveikt šī turnīra rīkotājus, uzskatu, ka Baltijas čempionu kausa izveide ir labs solis šī reģiona futbola izaugsmei. Ja izdosies attīstīt sacensības, kā tas ir plānots, augs arī futbola līmenis Baltijā. Tomēr, kad pārņēmu komandu un uzzināju par šo turnīru, neatbalstīju mūsu līdzdalību, jo vienībā ir septiņi savainoti spēlētāji un arī citi futbolisti bija sliktā fiziskā formā. Tomēr šāda veida starptautiskie mači liek spēlētājiem mobilizēties, jo viņi pārstāv ne tikai savu klubu, bet visu valsti, kas uzliek lielu atbildību, izejot laukumā.
Jau minēto problēmu dēļ laukumā devās arī ļoti jauni spēlētāji. Uzskatu, ka, ņemot vērā visus vārtu gūšanas momentus, rezultātam bija jābūt neizšķirtam. Tajā pašā laikā atzīstu, ka mums bija kļūdas, kuru dēļ zaudējām abus vārtus. Apsveicu, protams, arī pretiniekus un novēlu viņiem pēc iespējas vairāk uzvaru. Negribu kritizēt tiesnesi, tomēr labprāt noskatītos situāciju, kad netika ieskaitīts mūsu vārtu guvums, tāpat no manas pozīcijas izskatījās, ka metalurgu vārtsargs nospēlēja nevis uz bumbu, bet uz Dobrecovu. Bet tā, protams, ir tiesneša kompetence – piešķirt 11 metru sitienu vai nē.

“Liepājas metalurga” galvenais treneris Benjamins Zelkēvičs:
– Vispirms uzskatu, ka šī nebija ierindas spēle, bija nedaudz savādāks noskaņojums, atmosfēra, lai arī skatītāju nebija pārāk daudz. Šādi mači ir vajadzīgi, jo tādā veidā komandām būs vairāk nopietna līmeņa spēļu pret spēcīgiem pretiniekiem, varbūt pieaugs arī skatītāju interese.
Čempionātā mums pārāk labi neiet, arī zaudējums Kijevai, lai arī plānots, tomēr sarūgtināja, tāpēc esmu gandarīts ar to, ka izcīnījām uzvaru.
Domāju, ka pirmajā puslaikā ļāvām pretiniekiem laikus atgriezties aizsardzībā, neizmantojām ātrus uzbrukumus, kaut arī cīnījāmies veiksmīgi, uzvarējām divcīņās, izveidojām arī dažus vārtu gūšanas momentus. Otrajā puslaikā sākām spēlēt racionālāk, teicu, lai spēlētāji izmanto gan īsās, gan asas tālās piespēles – lai pretinieks nepagūtu atgriezties aizsardzībā, no kā arī guvām labumu. Izcīnījām uzvaru grūtā spēlē.