Sestdiena, 27. aprīlis Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne

Hokeja rezultāts futbola laukumā

23.02.2007 17:57

0

Piektdien “Liepājas metalurga” futbolisti treniņnometnē Kiprā pārbaudes spēlē tikās ar Kijevas komandu “Dynamo – 2” un pieveica to ar rezultātu 6:5 (2:2). Kaut arī sākotnēji bija plānots liepājnieku un Lihtenšteinas valstsvienības sparings, mūsu pretinieki no pārbaudes spēles atteicās. Un šāds lēmums ir visai loģisks, jo tieši ar Latvijas izlasi Lihtenšteinai ir jāspēlē 28.martā Eiropas čempionāta kvalifikācijas cikla mačā, un diez vai būtu prāta darbs pundurvalstiņas futbolistiem atrādīties metalurgiem, kuru sastāvā ir pieci Latvijas izlases dalībnieki.

Oficiāli gan atteikums bija pamatots ar to, ka Kiprā atrodas tikai izlases jauniešu sastāvs, proti, Lihtenšteina nav spēcīgākajā virknējumā un tādēļ nevēlas mēroties spēkiem ar “Liepājas metalurgu”.

Tad tika sarunāta pārbaudes spēle ar Kijevas “Dynamo” otro komandu, kas spēlē Ukrainas čempionāta 1.līgā. Pret savu klubu laukumā metalurgu rindās gan neizgāja uz pārbaudi esošais serbs Petkovičs, jo no viņa mūsu komandas vadītāji it kā nolēma atteikties. Tomēr pēdējā brīdī Petkovičam jau nopirktā biļete uz Kijevu Larnakas lidostā tika nodota atpakaļ, tātad serbs pagaidām vēl paliek mūsu komandā.

Spēli liepājnieku galvenais treneris Benjamins Zelkēvičs iecerēja un aizvadīja šādā sastāvā: Krucs (Vlasovs, 46.), Zirnis, Ivanovs, Kļava (Kaetanu, 46.), Jemeļins (Surņins, 46.), Petrenko (Miceika, 46.), Kamešs (Kalons, 46.), Jeršovs (Žuravļovs, 46.), Katasonovs (Tamošausks, 46.), Astrausks (Karlsons, 46.) un Krugļaks (Kecs, 46.). Mikrotraumu turpina dziedēt Soloņicins. Savukārt “Dynamo – 2” laukumā sūtīja pārsvarā jaunus, vēl 20 gadu nesasniegušus spēlētājus – būtībā šajā komandā ir sapulcināts Ukrainas jaunās futbolistu paaudzes zieds.

“Liepājas metalurga” menedžeris Jurijs Romaņenkovs pastāstīja, ka pirmā puslaika 20.minūtē pēc Jemeļina izrāviena pa malu un piespēles vārtus guva Astrausks. Pēc sešām minūtēm viens no dinamiešiem ar galvu bumbu raidīja mūsu vārtu devītniekā, bet vēl pēc neliela brīža kijevieši izvirzījās vadībā. Tomēr spēles pirmā daļa beidzās neizšķirti. Līdzīgi kā Jemeļins, šoreiz uzbrukumam pa malu labi pieslēdzās Kamešs (viņš ticis pie darba līguma kā galvenās komandas spēlētājs), kura centrējumu vārtu guvumā pārvērta otrs šajā puslaikā priekšā izvirzītais uzbrucējs – uz pārbaudi mūsu komandā esošais Krugļaks, kurš turpina atstāt ļoti labu iespaidu.

Otrajā puslaikā laukumā mūsu komandā nomainījās deviņi futbolisti, bet uzbrukumā spēlēja Karlsons un Kecs. 20 minūtes pirms spēles beigām sākās vārtu birums. Karlsons izcēlās ar hat-trick, viņa sitieni, esot ne tikai īstajā vietā un īstajā brīdī, bet arī nodemonstrējot individuālo meistarību, mērķi sasniedza 71., 76., un 79. minūtē, pa vidu – 74. – kijevieši panāca līdzsvaru. 82.minūtē vārtu guvumu Kecam nokārtoja (šā vārda pašā augstākajā līmenī futbola leksikā) Tamošausks. Pēc 6:3 metalurgi atslābinājās un sagaidīja divus atbildes vārtus savā cietoksnī.

Gatavošanos jaunajai sezonai Viktora Lukina vadībā turpina arī “Liepājas metalurga” dublieri. Valsts vicečempionu otrās komandas rindās ir atgriezušies četri jaunie futbolisti, kas virslīgas komandas sastāvā piedalījās pirmajā treniņnometnē Kiprā – Jevgēņijs Golovins, Igors Aleksejevs, Dmitrijs Mihailovs un Ivans Gluško. Līdz ar vienības pastiprināšanos mūsu jauniešiem izdevās pārliecinoši revanšēties FK “Ventspils” dublieriem, uzvarot tos ar 5:2. Būtisku ieguldījumu uzvarā deva visa četrotne, bet taustāmāko – Golovins, kurš atzīmējās ar diviem vārtu guvumiem, savukārt pa reizei pretinieku vārtsargu pārspēja Roberts Pirktiņš, Toms Mežs un Raivo Kalniņš.

V.Lukins pastāstīja, ka liepājniekiem šajā mačā bijis nenoliedzams pārsvars, bet abi vārti zaudēti pašu paviršības un pārlieku lielās pašpārliecinātības dēļ.