Karašausks un Tīdenbergs vairākumā nokārto Kurzemes derbiju kausa finālā

“Viensviens” Latvijas kausa pusfinālā ar rezultātu 2:0 pārspējot “Valmieru”. pie uzvaru, spēlējot vairākumā, guva “Liepāja”. Tas kausa finālspēlē ļaus tikties abām Kurzemes komandām, kuras par trofeju cīnīsies 8. novembrī Ventspilī.

28.10.2020 17:00

Valmieriešu plānus laicīgi doties uz spēli izjauca Covid-19. Kāds futbola aģents, kurš inficējies, bijis kontaktā ar “Valmieras” komandas spēlētājiem. Tādēļ vidzemnieki nevarēja doties uz Liepāju jau otrdien, līdz šim rītam gaidot izdarīto analīžu rezultātus. Pēc garā ceļa autobusā un ierpeikš Virslīgā neveiksmīgi aizvadītās spēles Tamazs Pertija mainīja savas komandas sākumsastāvu, laumā jau no pirmajām minūtēm sūtot komandas jauniešus Kristeru Lūsiņu un Daniilu Skopenko.

Pēc desmit nospēlētām minūtēm tizli stūra sitienu izspēlēja valmierieši, uzdāvinot izcilu pretuzbrukuma iespēju “Liepājai”. Trīs Kurzemes komandas futbolisti vārēja izskriet pret vienu Rūdolfu Solohu. Kā pēdējam spēlētājam palikušajam Lūsiņam neatlika citu variantu, kā noraut gar zemi sev priekšā jau aizskrējušo Artūru Karašausku. Lietuviešu tiesnesis Manfrēds Lukjančuks pārkāpumu traktēja kā pēdējās cerības sodu, notriecot no laukuma Lūsiņu, kurš pirmo reizi devās sākumsastāvā kopš pagājušās sezonas pirmās spēles, kad jaunais futbolists saplēsa ceļgala krusteniskās saites.

Lai gan “Liepāja” spēlēja vairākumā, taču labāka vārtu gūšanas iespēja pusstundas laikā radās valmieriešiem. Pēc Žiljēna Selestīna piespēles ar galvu, vārtu priekšā akrobātiski pa bumbu sita Džibrils Gejs, kurā sitstā bumba pārsvilpa pāri vārtu pārliktnim. Divas minūtes vēlāk soda laukumā ieleca Mārtiņš Ķigurs, kuram gan neizdevās savaldīt bumbu, lai gūtu vārtus. Līdz pirmā puslaika izskaņai Luka Gadrani veica tālsitienu pa “Liepājas” vārtiem, taču kopumā gausais pirmais puslaiks beidzās ar 0:0.

Otrā puslaika ievadā “Liepāja” veica pamatīgu spiedienu. Kurzemnieki bija iespieduši pretiniekus vārtiem, vairākas minūtes neatstājot valmieriešu laukuma pusi. Veiktais spiediens rezultējās vārtu guvumā “Liepājai”. Artūrs Karašausks saņēma piespēli soda laukuma malā, kur flanga spēlētājs veica sitienu ar galvu. Karašauska sistā bumba lidoja ar pamatīgu arku un trāpija pa vārtu tālo stabu, ielecot vārtos. Tas ļāva vairākumā esošajiem liepājniekiem nonākt vadībā ar 1:0. Karašausks ar milzīgām emocijām veica skrējienu pa stadiona “Daugava” skrējceliņu, nododot “sveicienus” Tamazam Pertijam un atgādinot par savām kvalitātēm Dainim Kazakevičam.

66. minūtē valmieriešus no nonākšanas iedzinējos ar diviem vārtiem paglāba Rūdolfs Soloha, kurš atsita Marko Šimiča sisto bumbu pēc stūra sitiena. Ilgi gan minimāla starpība nepalika, jo Karašausks veica sitienu pēc kura Solohas atvairītā bumba izleca vārtu priekšā, kur bez konkurences bumbu vārtos raidīja Eduards Tīdenbergs. Tas ļāva nonākt liepājniekiem tuvu iekļūšanai Latvijas kausa finālā – 2:0.

Spēlējot uz smagā stadiona “Daugava” zālāja, valmieriešiem pietrūka asuma un ātruma, lai noorganizētu spēles otrajā puslaikā kādu vārtu gūšanas iespēju. Oleksandrs Ribka tā arī nogarlaikojās līdz spēles beigām, sagaidot savas komandas uzvaru ar 2:0. Naglu kompensācija laikā varēja iedzīt Dodo, kura sistā bumba paripoja pavisam mazliet garām vārtu stabam.

Latvijas kausa finālā 8. novembrī Ventspilī par trofeju cīnīsies vietējie ventspilnieki un “Liepāja”.