Sestdiena, 27. aprīlis Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

“Liepāja”: 12 valstu spēlētāji, negatīva vārtu bilance, piespēlētājs Ķigurs

“Liepāja”: 12 valstu spēlētāji, negatīva vārtu bilance, piespēlētājs Ķigurs
Foto: Mārtiņš Sīlis
26.12.2019 23:03

sportacentrs.com

Atslēgvārdi

Sportacentrs.com arī šogad veido rakstu sēriju par Virslīgas klubiem un to statistiku. “Liepāja” deviņu komandu konkurencē finišēja sestajā vietā.

“Liepājas” sastāvā laukumā vismaz reizi Virslīgas ietvaros izgāja 36 futbolisti, kas līdzās “Jelgavai” bija otrs lielākais skaits turnīrā. Citus gadus “Liepāja” nepārsniedza 30 spēlētāju skaitu.

“Liepājai” visas sezonas garumā neizveidojās tāds īsts kodols, kas gandrīz nemainīgi spēlētu – vienīgi Raivis Andris Jurkovskis pamatsastāvā izgāja vairāk nekā 24 (no maksimāli iespējamajām 32) spēlēm. Jurkovskis Virslīgā šogad nospēlēja gandrīz par sešām stundām vairāk nekā tuvākais sekotājs šai rādītājā Jānis Ikaunieks.

Tiesa, sekoja vesela grupa spēlētāju, kas sakrāja tikai nedaudz mazāk minūšu nekā sezonas laikā uz dublieriem nosūtītais Ikaunieks, – Leonels Strumija, Valentīns Raļkevičs, Dodo, Deniss Ivanovs, Vadims Žuļevs, Sedinā Keitā, Kristers Tobers un Danu Spetaru.

Kopš FK “Liepāja” debijas sezonas Virslīgā 2014. gadā sliktākā bija sezona pēc čempionu titula iegūšanas 2015. gadā, proti, 2016. gads, kad 28 spēlēs tika iegūti 42 punkti jeb 1.50 punkti spēlē.

Šogad šis antirekords tika pārliecinoši pārspēts – pārmaiņus Gordona Janga, Aleksandra Starkova un Mareka Zuntnera vadībā liepājnieki ieguva tikai 39 punktus 32 spēlēs jeb 1.22 punktus spēlē.

Tāpat “Liepāja” pamanījās iegūt negatīvu vārtu bilanci (41:43) – kaut kas tāds Liepājas futbolā nebija pieredzēts kopš 1997. gada, kad debijas sezonu aizvadīja “Liepājas metalurgs” (27:32).

“Liepājas” uzbrukums gūto vārtu ziņā bija piektais labākais. 23 no 41 vārtiem guva Ikaunieks (septiņus), Ričards Fraidejs (sešus), Dodo un Amansiu Fortišs (pa pieciem).

Toties cits spēlētājs bija izcilnieks rezultatīvo piespēļu dalīšanā – Mārtiņš Ķigurs, kurš turklāt traumas dēļ izlaida pirmās 10 spēles, izdarīja deviņas rezultatīvās piespēles jeb katru ceturto no komandas fiksētajām 36 tādām piespēlēm. Jāizceļ arī Fortiša un Fraideja produktivitāte – viņiem attiecīgi 5+5 un 6+4.

Par “Liepāju” vairāk vārtu ielaida vienīgi apakšgala “Daugavpils” un “Metta”, kā arī “Spartaks”. Liepājnieki, kuri pirms sezonas tika minēti kā minimums medaļu pretendenti, tikai devītajā spēlē prata nosargāt vārtus neskartus (0:0 pret RFS).

Kopumā tikai sešās no 32 spēlēm “Liepāja” neielaida vārtus. Piecas reizes tas izdevās visvairāk spēlējušajam Raļkevičam (23 spēles), bet sesto reizi pēdējā kārtā Ventspilī pievienoja Krišjānis Zviedris (1:0), kuram tā bija trešā spēle. Kristaps Zommers vārtus sargāja pirmajās sešās spēlēs, kad aizsardzībā sauso spēļu nebija.

“Liepāja” bija internacionāla komanda – Virslīgā tās kreklu, ieskaitot Latviju, uzvilka 12 dažādu valstu pārstāvji. “Liepājai” 14 ārzemnieki bija no 11 valstīm.

Pamatsastāvā 16 reizes vai vairāk izgāja Strumija, Dodo, Keitā, Spetaru, Fortišs un Fraidejs, kamēr neviens no pārējiem astoņiem leģionāriem nepārsniedza septiņas spēles pamatsastāvā.

Tomēr šogad “Liepāja” arī laukumā izmantoja lielāko ārzemnieku skaitu kluba vēsturē. Kā minēts, ģeogrāfija bija plaša: no Argentīnas, Ganas un Nigērijas bija pa diviem spēlētājiem, bet pa vienam no Senegālas, Portugāles, Moldovas, Mali, Kotdivuāras, Gruzijas, Brazīlijas un Azerbaidžānas.

“Liepājas” vidējais vecums šogad bija 25.3 gadi, kas bija mazāk nekā iepriekšējos trīs gados, taču tai pašā laikā trešais lielākais vecums aiz “Top2” komandām “Riga” un RFS.

Tiesa, ja, piemēram, “Jelgavai”, kura vidēji bija pat nedaudz jaunāka, sezonas beigās bija tikai viens 20 gadus nesasniedzis spēlētājs (kurš nospēlēja astoņas minūtes), tad “Liepājai” bija astoņi futbolisti, kuriem bija 18 vai 19 gadi.

No viņiem solīdu spēles laiku sakrāja Tobers, Fraidejs un arī Roberts Krists Jaunarājs-Janvāris. Tāpat zināmu spēles laiku ieguva Kristers Čudars, kurš 20. dzimšanas dienu nosvinēja septembra sākumā.

Ja jau “Liepāja” tomēr bija starp vecākajām komandām turnīrā, tad loģiski, ka netrūka arī veterānu. Vecāki par 30 gadiem sezonas beigās bija Ivanovs (35), Antons Jemeļins (35), Kristians Damians Torress (34), Vugars Askerovs (34), Igors Kozlovs (32), Dodo (32), Vadims Žuļevs (31) un Vladislavs Kozlovs (31).

“Liepāja” Virslīgas sezonā nopelnīja divas sarkanās kartītes un abas tās bija tiešās. Netrūka arī dzelteno kartīšu. Viktors Ziemelis bija vienīgais no laukuma spēlētājiem, kurš piedalījās vismaz trijās spēlēs un iztika bez brīdinājuma – pārējiem 22 spēlētājiem dzeltenās kartītes bija!

Visā Virslīgā atradās tikai pieci spēlētāji, kuriem bija 10 dzeltenās kartītes, un viens no viņiem bija Strumija. Taču tikai Strumija un Ingars Sarmis Stuglis no “Ventspils” pievienoja vēl arī noraidījumu. “Liepājas” rindās deviņas dzeltenās kartītes Žuļevam, pa septiņām Ivanovam un Keitā.

Gan 2018., gan 2019. gadā “Liepājas” labāko desmitniekā pēc spēles laika iekļuva Keitā (1. un 8.), Strumija (2. un 3.), Tobers (4. un 9.), Jurkovskis (5. un 1.) un Ikaunieks (9. un 2.).

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz