“Liepāja” piecās minūtēs nokārto uzvaru pār “Mettu”

”Optibet” futbola Virslīgas 32. kārtas spēlē ”Liepāja” savā laukumā guva divus vārtus mača pirmajās piecās minūtēs, nokārtojot pārliecinošu uzvaru pār ”Mettu” ar 5:1. Divi vārti uzvarētāju rindās serbam Nemaņam Belakovičam.

15.10.2022 17:03

“Mettai” spēle sākās briesmīgi – divi ielaisti vārti piecās minūtēs un piespiedu maiņa 12. minūtē.

Par sākuma varoni kļuva Gotjē Mankendā, pēc kura reida un Džordī Soladio cīņas jau 52. sekundē no tuvas distances iesita Nemaņa Belakovičs (1:0), bet piektajā minūtē pēc centrējuma tuvajā stūrī iesita arī pats Mankendā (2:0). 31. minūtē pretuzbrukumā pie vārtiem tika arī Soladio, trāpot tālajā apakšējā stūrī (3:0).

8. minūtē savainojumā iedzīvojās viesu centra aizsargs Kārlis Vilnis. Viņu nomainīja lietuviešu pussargs Kristups Keršis, kurš neilgi pēc trešajiem ielaistajiem vārtiem arī pats tika nomainīts.

Pirmoreiz “Mettas” vārtos sāka 18 gadus vecais “Skanstes” pirmais numurs Ņikita Parfjonovs, kurš Virslīgā debitēja jau iepriekšējā rudenī, ejot uz maiņu pret RFS (2:5).

Otrā puslaika ievadā Artjomam Puzirevskim padevās precīzs sitiens, ļaujot rīdziniekiem kaut nedaudz atjaunot intrigu mačā.

Viesu galvenais treneris Andris Riherts turpināja pirmajā puslaikā ieņemto kursu spēlētāju maiņās – Kerši nomainījušais Rēķis 65. minūtē devās malā, viņa vietu ieņemot Noa Merožam.

Spēles izskaņā liepājniekiem izdevās gūt vēl divus vārtus īsā brīdī. 79. minūtē Nemaņa Belakovičs guva savus otros vārtus, panākot 4:1, bet divas minūtes vēlāk Niks Kapuns noformēja spēles galarezultātu – 5:1.

Tamaza Pertijas vadītā ”Liepāja” svinēja trešo uzvaru pēc kārtas, bet ”Metta” zaudēja piektajā mačā pēc kārtas.

Liepājnieki turnīra tabulā ar 63 punktiem ieņem ceturto vietu, savukārt rīdzinieki atrodas astotajā pozīcijā, 32 mačos tiekot pie 21 punkta.

Liepāja – Metta 5:1 (3:0).

Vārti: Belakovičs 1′ 79′, Mankendā 5′, Soladio 31′ Kapuns 81′ – Puzirevskis 48′.
Brīdinājumi: Rēķis, Vasiļevskis.
Liepāja: Zviedris, Savaļnieks, Migels, Mate, Tīdenbergs, Strumija, Dodo, Villela, Belakovičs (Grjaznovs 85′), Mankendā (Radovičs 82′), Soladio (Kapuns 63′).
Metta: Parfjonovs, Vasiļevskis, Harambašičs, Vilnis (Keršis 11′ Rēķis 34′ Meroža 65′), Grīnbergs, Čiņajevs (Pūlis 65′), Vientiess, Korreā, Mbasī, Puzirevskis, Melnis.
Galvenais tiesnesis: Jevgēnijs Vasjukovs.