“Liepājas metalurgs” iekļūst Baltijas līgas ceturtdaļfinālā

28.10.2009 19:05

Baltijas futbola līgas astotdaļfināla atbildes spēlē SK “Liepājas metalurgs” savā laukumā ar 5:2 (4:0) sagrāva komandu “Nomme Kalju” no Tallinas.
Pirmajā mačā, kas 22.septembrī notika Tallinā, metalurgi uzvarēja ar 1:0.

“Liepājas metalurga” sākumsastāvs:
Šteinbors – Zirnis, Jemeļins, Mežs, Žuravļovs – Kožokars, Aleksejevs, Kalniņš, Savaļnieks – Kamešs, Dobrecovs.

Viesiem šajā spēlē noteikti ir jāuzvar, un pirmajās minūtēs viņi bija nedaudz aktīvāki.
Tomēr mača ievads sekmīgāks bija mājiniekiem. Trīs liepājnieku uzbrūkošie spēlētāji radīja
pamatīgas briesmas pie viesu vārtiem, un Viktors Dobrecovs beidzot guva savus pirmos vārtus
metalurgu labā kopš atgriešanās dzimtajā pilsētā.
Spēles pirmajās 15 minūtēs spēlētājiem garlaicīgi nebija – viesi varēja izlīdzināt
rezultātu pēc Šteinbora kļūdas izgājienā, bet glāba Jemeļins. Sekoja pāris bīstami
stūra sitieni, pēc viena no kuriem bumba “noglāstīja” vārtu pārliktni, bet epizodes
beidzās bez vārtu guvuma.
Līdzīgi gāja laukuma otrajā galā – pēc mūsējo sitiena bumba norībīnāja vārtu stabu,
bet pēc mirkļa Tallinas vienības vārtsargs Hermansons tikai ar grūtībām atvairīja spēcīgu
Kameša sitienu.
Metalurgi pamazām pārņēma iniciatīvu, izmēģināja vēl pāris tālsitienus, un pēc viena no
tiem sekoja stūra sitiens pie Tallinas kluba vārtiem, ko ar precīzu sitienu noslēdza
Jemeļins – 28.minūtē 2:0.
Pie šāda rezultāta nopietna cīņa faktiski beidzās. Viesi gan centās nenolaist rokas, bet
viņiem tas neizdevās. Liepājnieki teicami izmantoja robus aizsardzībā, aktīvi lauzās uz
priekšu pa brīvajiem flangiem, un līdz pārtraukumam saplosīja talliniešus. Viesi atbildēja
ar retiem pretuzbrukumiem, bet mūsējie guva vēl divus vārtus. Iespēju gūt vārtus neizmantoja
Kamešs, bet viņš piespēlēja Dobrecovam, kurš no vārtu priekšas guva savu otros vārtus –
41.minūtē 3:0. Vēl pēc dažām minūtēm jau Dobrecovs iejutās piespēlētāja lomā, bet precīzs
sitiens beidzot padevās Kamešam – 45.minūtē 4:0.

Otrajā puslaikā lielāku interesi par sāncenšu vārtu ieņemšanu saglabāja liepājnieki.
Vēl vairāk apkaunot viesus ilgu laiku gan neizdevās – pārsvarā pašu neprecizitātes dēļ.
Savukārt viens no Tallinas kluba brazīliešu leģionāriem Nunjes apspēlēja vairākus mūsējos,
izmantoja arī slidenā laukuma “dāvanu” (vairākas reizes paslīdēja Zirnis) un ar vārtsargam
netveramu sitienu gar vārtu stabu samazināja liepājnieku pārsvaru līdz trim vārtiem. Tiesa,
jau aptuveni pēc minūtes metalurgi guva savus piektos vārtus – 61.minūtē Kameša piespēli no
kreisā flanga noslēdza Dobrecovs – Viktoram hat trick, bet rezultāts 5:1!

Jau kompensācijas laikā viesi pēc stūra sitiena atguva vēl vienus vārtus. Spēles beigu rezultāts 5:2, divu spēļu summā “Liepājas metalurgs” uzvar ar 6:2