Nikolato ēra Latvijas izlasē sākas ar izrautu neizšķirtu pret Kipru

Šodien Kiprā Latvijas futbola izlase aizvadīja pirmo spēli 2024. gadā, pārbaudes mačā cīnoties neizšķirti 1:1 pret Kipru.

21.03.2024 21:34

Šī kļuva par debiju galvenā trenera amatā Paolo Nikolato, un tajā ar vārtiem otrā puslaika beigās izcēlās Andrejs Cigaņiks, bet pirmajā puslaikā 11 metru soda sitienu nerealizēja Vladislavs Gutkovskis.

Paolo Nikolato kļuvis par otro Latvijas izlases galveno treneri pēc kārtas, kura debijā valstsvienība nospēlē neizšķirti.

Ja Daiņa Kazakeviča debijā izlase nespēja gūt vārtus pret Andoru (0:0), tad šodien Kiprā vieni vārti tika gūti, nospēlējot 1:1 pret Kipru.

Pēdējo reizi kāda trenera debijā Latvijas izlase uzvarēja, kad trenera grožus pārņēma Miksu Pātelainens. Tad Baltijas kausa ietvaros tika pārspēta Igaunija ar 1:0.

Latvijas izlasei šodien laukumā nevarēja doties iepriekš kapteiņa pienākumus pildījušais Kristers Tobers, tāpēc šodien kapteinis bija Jānis Ikaunieks. Tikmēr vārtos stājās ‘’Riga’’ vārtsargs Rihards Matrevics.

Pirmajā puslaikā pārsvars piederēja Kiprai, kas to spēja pārvērst vārtu guvumā. 34. minūtē Jannis Pitass izvirzīja mājiniekus vadībā.

Pirmā puslaika izskaņā latviešiem bija iespēja panākt izlīdzinājumu, taču Vladislavs Gutkovskis nerealizēja 11 metru soda sitienu.

Otrajā puslaikā pārsvars piederēja Latvijas izlasei, kas metās uz priekšu atspēlēties.

Tas izdevās otrā puslaika izskaņā, kad pēc uz maiņu nākušā Marko Regžas piespēles no soda laukuma precīzi sita Andrejs Cigaņiks. Viņš guva savus trešos vārtus izlases rindās, turklāt to paveica savā 50. spēlē izlases rindās.

No taktiskā viedokļa Paolo Nikolato pirmajā spēlē spēlēja ar trīs centra aizsargiem.

Kopumā laukumā šodien devās 17 futbolisti. Uz maiņu otrajā puslaikā iznāca Roberts Savaļnieks, Vitālijs Jagodinskis, Artūrs Zjuzins, Eduards Dašķevičs, Marko Regža, Dmitrijs Zelenkovs.

Nākamnedēļ, 26. martā, Latvijas izlase noslēgs pirmo nometni Paolo Nikolato vadībā ar vēl vienu pārbaudes spēli pret Lihtenšteinu.

Kipra – Latvija 1:1 (1:0)

Vārti: Pitass 34′ – Cigaņiks 85′
Brīdinājumi: Mals
Kipra: Mals, Karo, Gogičs, Laifiss, Kirakio (Pileass 78′), Spoljaričs (Kipriano 62′), Kousoloss (Artimatas 78′), Karalampuss (Andreo 70′), Andersons Koreja, Loizo (Gavriels 62′), Pitass (Sotirio 62′).
Latvija: Matrevics, Balodis (Jagodinskis 46′), Dubra, Jurkovskis, Jaunzems (Savaļnieks 46′), Emsis (Zelenkovs 78′), Saveļjevs (Zjuzins 63′), Cigaņiks, Ikaunieks, Uldriķis (Dašķevičs 77′), Gutkovskis (Regža 78′).