Paldies, Ģirt Karlson!

21.09.2008 17:49

Cīņa par čempionu troni turpinās
Svētdien izbraukumā dramatisku uzvaru pēdējās sekundēs pār Daugavpils ” Daugavas”  futbolistiem Latvijas futbola virslīgas ietvaros izrāva SK ” Liepājas metalurgs”. Līdz ar to mūsu futbolisti saglabāja ne tikai reālas iespējas turpināt cīņu par čempionu titulu, bet arī pakāpās turnīra tabulā uz otro vietu.

Uzreiz līdz ar mača pirmajām minūtēm liepājnieki centās spēli novirzīt mājinieku laukuma pusē, un tas arī izdevās. Pēc Soloņicina izpildītā stūra sitiena spēles 14.minūtē metalurgiem radās teicama iespēja atklāt rezultātu – bumba nonāca pie Ivanova, kuru soda laukumā notrieca pretinieku aizsargs, galvenais tiesnesis Vadims Direktorenko nevilcinoties fiksēja pārkāpumu, tātad 11 metru soda sitiens uz Pāvela Davidova sargātajiem vārtiem. Ivanovs, nopelnījis šo lielisko vārtu gūšanas iespēju, pats to arī centās pārvērst vārtu guvumā, taču nekā – Davidovs sekmīgi nolasīja mūsu aizsarga nodomus un pendeli atvairīja.

Puslaika vidū cīņa vairāk risinājās laukuma centrā, liepājniekiem bija vēl daži pusmomenti, labākais no tiem bija Dobrecovam, kurš soda laukumā saņēma labu piespēli, taču līdz sitienam netika, turpretī mājinieki atbildēja ar bīstamu tālšāvienu – pēc Afanasjeva sitiena bumba skāra liepājnieku vārtu stabu. Likās, ka spēles pirmās 45 minūtes tā arī beigsies bez vārtu guvuma, tomēr tā nenotika – pēc daugavpiliešu pretuzbrukuma sekoja centrējums metalurgu soda laukumā, kur jau rāvās Rudņevs, viņš gan pie bumbas netika, taču pārcentās mūsu komandas centra aizsargs Zirnis, kurš bumbu diemžēl raidīja savos vārtos.

Protams, ka otrajā puslaikā viesi vēl lielāku akcentu lika uz spēli uzbrukumā – laukumā devās trešais uzbrucējs Beņušis, kā arī pussarga pozīcijā mačā iesaistījās brazīlietis Fereira. Mūsējie ieguva vēl ievērojamāku teritoriālo pārsvaru, un “Daugavas”  futbolistiem atlika vien cerēt uz pretuzbrukumiem. Liepājnieku spiediens deva rezultātu – Karlsons saņēmis bumbu soda laukumā izdarīja vairākas māņkustības, uz kurām iekrita pretinieku aizsargs, tātad jau otrais 11 metru soda sitiens uz daugavpiliešu vārtiem. Šoreiz to devās izpildīt mūsu komandas šās sezonas snaiperis Kristaps Grebis, kurš sita nekļūdīgi – 1:1. Vēl nedaudz vēlāk tam pašam Grebim bija lieliska iespēja gūt savus 12.vārtus šās sezonas virslīgā un izvirzīt metalurgus vadībā, taču viņa sitiens no vārtu priekšas lidoja secen.

Spriedze pieauga ar katru nākamo nospēlēto minūti, un, tuvojoties mača beigām, spēlētāju darbībās jau bija jūtama nervozitāte, kompensācijas laikā – izmisums. Droši vien daudzi līdzjutēji, kas vēroja šo dramatisko cīņu, spēles priekšpēdējā minūtē viegli nopūtās – “Daugavas” uzbrucējs Rudņevs izrāvās viens pret vārtsargu, taču, par laimi mums, Spole bumbu atvairīja. Ja būtu trāpījis, tad liepājnieku pakaļdzīšanās čempionu titulam, šķiet, būtu galā. Tomēr futbola dievs bija ar mums – pēc kārtējā izmisīgā centrējuma, kuru izdarīja Zirnis, bumba nonāca pie Beņuša, kurš to ar galvu tālāk novirzīja Karlsonam – liepājnieki gavilē – 2:1! Līdz ar šo uzvaru “Liepājas metalurga” futbolisti saglabā reālas iespējas vēl apsteigt turnīra līderus ventspilniekus.

Citās virslīgas pirmā sešnieka spēlēs “Skonto” cīnījās neizšķirti 1:1 ar “Dinaburg” futbolistiem, bet “Ventspils” komanda ar 5:1 sagrāva “Rīgu”.

Nākamās nedēļas nogalē – 28.septembrī pulksten 14 “Daugavas” stadionā mūsu futbolisti uzņems čempionāta līdervienību – “Ventspili”.

Komentārs

“Liepājas metalurga” galvenais treneris Rīdigers Abramčiks:
– Mačs nesanāca tāds, kādu bijām gaidījuši. Domājām, ka būs samērā viegla spēle, taču tā izrādījās pavisam smaga. Prieks, ka komanda parādīja raksturu un izcīnījām tik ļoti nepieciešamos trīs punktus.

Latvijas virslīga.
“Daugava” – “Liepājas metalurgs”  1:2 (1:0).
“Liepājas metalurgs” – Spole, Kļava, Zirnis, Ivanovs, Tamošausks (Rafaļskis, 73.), Soloņicins, Surņins, Miceika (Beņušis, 46.), Dobrecovs (Ferreira 46.), Grebis, Karlsons.
Vārtu guvēji: “Liepājas metalurgs” – Grebis (56., no 11 m), Karlsons (94.); “Daugava”  – Zirnis (45. savos vārtos).
Brīdinājumi: “Daugava” – Goliševs (69.); “Liepājas metalurgs” – Zirnis (73.), Ivanovs (79.), Karlsons (92.).