Papildināts – “Liepājas metalurgs” viesos uzvar “Dinaburg” futbolistus

27.08.2006 18:56

0

Svētdien “Liepājas metalurga” futbolisti izbraukumā aizvadīja virslīgas čempionāta spēli ar vietējo “Dinaburg”. Lai arī gandrīz visu maču liepājniekiem bija nospiedošs pārsvars, sacensības izskaņā nācās krietni panervozēt, lai nosargātu tik vērtīgos trīs punktus.

“Dinaburg” – “Liepājas metalurgs” 1:2 (0:1).
“Liepājas metalurgs” – Spole, Kļava, Zirnis, Surņins, Miceika, Petrenko, Soloņicins, Tamošausks, Kalons, Karlsons, Grebis (Rimkēvičs, 72., Katasonovs, 88.).
Vārtu guvēji: “Dinaburg” – Jaškins (78.); “Liepājas metalurgs” – Karlsons (31.), Miceika (58.).
Brīdinājumi: “Dinaburg” – Savčenkovs (70.); “Liepājas metalurgs” – Tamošausks (90.).

Liepājnieku treneris šajā mačā aizsardzību cementēja ar Zirni vidū, kuram palīdzēja Kļava un Surņins, bet uzbrukumā sūtīja Grebi un Karlsonu.

Jau ar pirmajām minūtēm mūsējie spēlēja aktīvi un satvēra spēles pavedienu, būdami ātrāki un nedaudz precīzāki par daugavpiliešiem. Pirmā nopietnā nerealizētā vārtu gūšanas iespēja metalurgiem bija 20.minūtē, kad Karlsons gandrīz nonāca viens pret vienu ar komandas “Dinaburg” vārtu vīru, tad Grebis ar galvu nodimdināja vārtu pārliktni, bet pēc tam netrāpīja vārtos no izdevīgas pozīcijas. Mājinieki centās veidot pretuzbrukumus, taču vērā ņemamu momentu spēles pirmajā daļā viņiem neradās.

Spēles rezultāts tika atklāts, kad laukumā bija aizvadīts nedaudz vairāk par pusstundu – Kalons pēc Tamošauska piespēles no kādiem 20 metriem sita pa pretinieku vārtiem un no aizsarga atlēkusī bumba trāpījās ceļā Karlsonam, kurš no tādas pašas distances bumbu ieraidīja vārtu labajā devītniekā. Liepājnieki neapmierinājās ar vienu panākumu, turpināja uzbrukt, un pirms pārtraukuma iespēja dubultot pārsvaru bija Grebim, kuram bumbu no kājās nocēla “Dinaburg” vārtsargs Fjodorovs.

Arī spēles otrā daļa ritēja pēc līdzīga scenārija. Mūsējie aktīvi sedza pretiniekus pa visu laukumu. 52.minūtē Grebis izgāja viens pret vārtsargu, taču apspēlēt viņu neizdevās. Taču nopelnītais stūra sitiens deva rezultātu – visveiklākais pie pretinieku tālā vārtu staba izrādījās Miceika. Mūsējie nedaudz nomierinājās un pavēra ceļu uz mūsu vārtiem mājiniekiem. Pirmais briesmu signāls atskanēja 65.minūtē, kad Kozlovs jau apvadīja Spoli, viņa vietu vārtos ieņēma Zirnis un Kļava, taču šo epizodi daugavpilieši neizmantoja. Drīz pēc tam vienus vārtus pēc iespēles soda laukumā no labās malas atguva savulaik Ukrainas izlasē spēlējušais Jaškins, un līdz pat spēles beigu signālam nācās panervozēt vēl vairākas reizes, bet vienā no epizodēm metalurgus glāba Spole.

Vēl tikai četras dienas komandām atļauts papildināt sastāvu ar jauniem futbolistiem. Kā sacīja “Liepājas metalurga” treneris B.Zelkēvičs, cerība vēl ir, tomēr neko konkrētu apsolīt nevarēja. Taču tuvu veselības atgūšanai ir Ivanovs un Žuravļovs, kas varēs iekļauties komandas sastāvā jau nākamajos mačos.
Citā spēlē “Ditton” uzvarēja “Rīgu” (3:1), bet rīt savā starpā spēlēs “Skonto” un “Jūrmala”, kā arī “Ventspils” un “Dižvanagi”.

Nākošo spēli metalurgi aizvadīs 10.septembrī savā laukumā pret “Rīgu”, šosestdien izlases futbolisti spēlēs pirmo 2008.gada Eiropas futbola čempionāta kvalifikācijas cikla spēli pret Zviedrijas izlasi, bet 6.septembrī izbraukumā cīnīsies ar Luksemburgu. Nosaukto kandidātu sarakstā ir arī Zirnis, Ivanovs, Kļava, Soloņicins un Karlsons.

“Liepājas metalurga” galvenais treneris Benjamins Zelkēvičs:
– Kā par mums sacīja mājinieku komandas treneris Sergejs Popkovs, laukumā šodien esot spēlējusi īsta Latvijas čempionvienība. Vairākās ļoti labās epizodēs mēs nespējām gūt vārtus. Viens pats Grebis varēja to izdarīt vismaz trīsreiz. Cerams, ka Kristapam šī melnā diena aizmirsīsies un viņš mums spēs palīdzēt izšķirošos mačos. “Dinaburg” ar papildināto sastāvu bija jau pavisam cita komanda, ne tā, ko pazinām iepriekš. Spēles beigās, iespējams, nedaudz pagurām, tāpēc mājiniekiem izdevās atgūt vienus vārtus. Šī bija ļoti svarīga uzvara un svarīgi trīs punkti.