Pēc spēles pret “Liepāju” diskvalificēts “Noah” vārsargs

Pēc UEFA Spēļu rezultātu krāpniecisko darbību analīzes sistēmas ziņojuma saņemšanas Latvijas Futbola federācijas Disciplinārlietu komiteja piespriedusi pagaidu diskvalifikāciju komandas “Noah Jūrmala” serbu vārtsargam Bojanam Kņeževičam.

08.06.2021 06:00

Andris Sudmalis

Virslīgas 29. maija spēlē viņa komanda ar 0:5 kapitulēja “Liepājai”, un jau mača gaitā radās aizdomas, ka primāri Kņeževičs, bet, iespējams, arī citi mūsējo pretinieki dara visu, lai zaudētu ar sev nepieciešamo rezultāta starpību. Vārtsargs tālu pameta vārtus, izvēlējās sliktu pozīciju, piespēlēja “Liepājas” futbolistam… Vismaz četri no komandas ielaistajiem goliem šķita aizdomīgi, un to apstiprina LFF paziņojums.

Tajā teikts: “Tiklīdz spēle bija uzsākta un kad rezultāts vēl bija 0:0, tika izdarīts ievērojams likmju apjoms uz to, lai FC “Noah Jūrmala” zaudētu ar vismaz četru vai piecu vārtu starpību. Minēto likmju veikšana turpinājās līdz brīdim, kad FK “Liepāja” guva pirmos vārtus spēles 17. minūtē. Spēles turpinājumā tika veikts ievērojams likmju apjoms uz to, ka FC “Noah Jūrmala” zaudēs ar vismaz piecu vārtu starpību, un minētās likmes turpinājās līdz brīdim, kad tika gūti spēles otrie vārti. Koeficienti uz minētajiem spēles iznākumiem strauji samazinājās, un nepalielinājās brīdī, kad tam būtu loģisks izskaidrojums, pamatojoties uz notikumiem minētās spēles gaitā.”

Liepājnieki 2:0 pārsvaru ieguva 22. minūtē, pēc 14 minūtēm panāca 3:0 savā labā, bet 4. un 5. vārtus iesita attiecīgi 68. un 86. minūtē.

LFF vēsta, ka UEFA ziņojuma turpinājumā ir atrodamas atsauces uz to, ka spēles laikā veiktās likmes un to apjoms acīmredzami neatbilda notikumiem spēles gaitā, kas rada pamatotas aizdomas, ka minētās spēles rezultāts varētu tikt manipulēts. Par vēl vienu piemēru tiek minēts tas, ka pirms pirmo vārtu gūšanas FK “Liepāja” veica tikai vienu sitienu vārtu rāmī, taču ievērojamas likmes uz lielu gūto vārtu skaitu joprojām saglabājās augstā līmenī.

LFF DK konstatēja, ka minētajās darbībās, kuras, iespējams, bija vērstas uz nepieciešamā rezultāta panākšanu labuma gūšanas nolūkos, varētu būt iesaistīti tie FC “Noah Jurmala” spēlētāji, kuri ir figurējuši arī citās UEFA atskaitēs attiecībā uz spēlēm, kas tika atzītas par aizdomīgām.

Tādēļ federācijas Godīgas spēles un ētikas komiteja ir aicināta sākt oficiālu izmeklēšanu un iegūt pierādījumus, lai konstatētu “Noah Jūrmalas” spēlētāju iespējamo iesaisti darbībās, kas vērstas uz manipulāciju ar spēles rezultātu.

Taču, ņemot vērā, ka četrās no piecām UEFA ziņojumā īpaši izceltajām spēles epizodēm, par iesaistīto personu ir norādīts komandas vārtsargs Bojans Kņeževičs, viņam piespriesta diskvalifikācija līdz LFF Godīgas spēles un ētikas komitejas gala lēmumam.

Futbola kluba “Liepāja” menedžeris Dāvids Jansons teic, ka visi redzēja, kas notika spēles laikā, tomēr viņš neņemas apgalvot, vai pretinieki rupji kļūdījās vai kaut ko darīja apzināti: “Mēs vairāk koncentrējāmies uz to, lai uzvarētu paši, bet mazāk pievērsām uzmanību pretiniekiem.” Tomēr viņš atminas, ka neilgi pirms brīža, kad “Liepāja” guva otros vārtus, bumbu kontrolēja “Noah” aizsargi, bet šīs komandas vārtsargs atradās tālu no saviem vārtiem – tikai kādus piecus vai sešus metrus no centra apļa. “Tobrīd tribīnēs bijām vairāki mūsu kluba pārstāvji, un es vienam no treneriem jautāju, vai vārtsargs šādi rīkojas pareizi. Viena pretinieku neprecīza piespēle, un mūsējie var gūt vārtus ar tālsitienu. Beigu beigās tā arī sanāca. Visu var norakstīt uz meistarības trūkumu, nogurumu vai kļūdām, bet bija interesanti,” saka D. Jansons.