Trešdiena, 12. augusts Klāra, Vizma
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Vājā vidē kvalitātes nav

Vājā vidē kvalitātes nav
Foto: Ģirts Gertsons
26.06.2019 07:09

"Kurzemes Vārds"

Šogad jau 12. reizi Liepājā norisinājās bērnu futbola turnīrs “Challenge Cup”, kurā piedalās gan pašmāju komandas, gan spēcīgu Eiropas klubu jaunā maiņa. Turnīra rīkotājs ir Dzintars Kazaks, kurš savulaik strādāja gan “Liepājas metalurga” jaunatnes futbola sistēmā, gan atbildēja par futbola jautājumiem Liepājas Sporta spēļu skolā. Ņemot vērā to, ka Dzintara vārds ir neoficiāli izskanējis saistībā ar Liepājas Futbola skolas direktora amatu, izmantojām iespēju, aprunāties ar viņu ne tikai par šo turnīru, bet arī par viņa iespējamo atgriešanos Liepājā un par bērnu un jauniešu futbola sistēmu kopumā.

Jāmācās no citiem

Šogad turnīrs notika jau 12. reizi, bet kopš 2011. gada tajā piedalās arī komandas no interesantajām valstīm, kā tās dēvē Dz. Kazaks. Viņš atklāj, ka šis turnīrs ir turpinājums darbam, ko “Liepājas metalurga” laikā veica daži progresīvie treneri – Dmitrijs Kalašņikovs, Aleksandrs Stradiņš un citi: “Es tieši no viņiem inficējos ar domu, ka ir jāsāk skatīties uz Rietumiem. Kalašņikovs mani pirmoreiz paņēma līdzi kopā ar 1994. gadā dzimušo talantīgo puišu komandu, kas brauca spēlēt pret “Nurnberg” un Prāgas “Sparta” komandām. Tajā komandā spēlēja brāļi Ikaunieki, tā apspēlēja 1993. gadā dzimušo puišu izlasi. Komanda bija ļoti spēcīga. Un man radās atskārsme – ja tas lielais futbols ir tur, tad mums pēc iespējas vairāk ir jācenšas ar viņiem sadarboties. Pašiem braukt uz turieni vai vest viņu pie mums.

Mums 2011. gadā pirmoreiz izdevās atvest uz Liepāju “Werder” un “CSKA”, un no tā brīža sākās viss, ko es realizēju Baltijas Futbola skolā un pirms tam LSSS. Pēc iespējas vairāk talantīgiem čaļiem ir jādodas uz ārzemēm, bet ārzemniekiem jābrauc pie mums. Mēs no viņiem mācāmies, izglītoties brauc mūsu treneri.”

Raugoties uz Latvijas virslīgas labāko vārtu guvēju sarakstu, uz mūsu valsts vadošo spēlētāju pārstāvētajiem ārzemju klubiem, kā arī uz Latvijas izlases rezultātiem, ir skaidrs, ka vietējā kājbumba ir dziļā krīzē, uzskata Dzintars:

“Videi ir jābūt stiprai, bet tāda tā šobrīd nav. Bērnu un jaunatnes futbola līmenis krītas, galveno komandu līmenis krītas, naudas paliek mazāk. Ir jāmeklē varianti, kā talantīgajiem čaļiem progresēt. Kas ir tas, ko varam piedāvāt Latvijas jaunajiem futbolistiem? Visi saprot, ka šeit uz vietas savos klubos talants neattīstīsies. Ir jāmeklē veids, kā talantus attīstīt.

Es domāju, ka paies gadi, kamēr cilvēki Latvijā par kaut ko vienosies, bet šobrīd visus ir pārņēmusi doma, ka uz vietas tas nav iespējams. Līdz ar to parādās konteksts – turnīri šeit, Liepājā. Organizējam LFF neatkarības kausu, organizējam turnīru Igaunijā, strādājam ar talantīgo čaļu attīstīšanu Baltijas Futbola skolas projektā.

Nav iespējams attīstīt talantus tikai saviem spēkiem. Visiem ir pa vienam, diviem talantiem, ko mēs mērām attiecībā pret Latviju un Baltiju. Viņi ir jāmēra attiecībā pret to līmeni, kāds ir jaunatnes elitei Eiropā, un tad mēs varam izvirzīt prasības savējiem. Diemžēl tajās grupās un komandās, kas ir pie mums, viņi neattīstās, jo partneri nav tik kvalitatīvi. Sanāk, ka viņi nosacīti strādā uz 50%. Lai strādātu uz 100%, ir jābūt stiprai videi, bet to nav iespējams izveidot ne vienā, ne divos gados. Taču cilvēki Latvijā un Baltijā saprot – stiprajiem pēc iespējas biežāk ir jātiekas ar stiprajiem. Tāpēc ir “Challenge Cup”. Turpinām to rīkot Liepājā, esam ļoti priecīgi, ka pašvaldība vēl aizvien saskata tajā vērtību. Uzskatām, ka esam radījuši unikālu projektu Baltijai. Liepājas komandām tā ir iespēja mājās sparingot ar labākajiem, Liepājas treneriem tā ir iespēja mācīties, komunicēt ar ārzemju treneriem.”

Kvalitāte

Tieši Liepājas pašvaldības atbalsts ir izšķirošais, lai turnīrs notiktu arī nākotnē, jo turnīra rīkošanas izmaksas nav mazas: “Mēs ārzemju vadošajām komandām apmaksājam aviobiļetes, uzturēšanos un ēdināšanu, tomēr šiem klubiem tādu piedāvājumu citās valstīs ir ļoti daudz. Šie klubi ne par ko nemaksā. Kad tu gribi aizbraukt uzspēlēt pret viņiem, piemēram, pret “PSV” vai “Ajax”, tu maksāsi ne tikai par ceļu, bet arī par spēlēšanu. Mums ir niša, ko paši esam izcīnījuši. Cilvēki brauc, jo zina, ka šeit ir kvalitāte. Tā ir vērtība, ko uzbūvēt no jauna jaunā vietā ir ļoti grūti. Ar to saskaramies turnīros Jelgavā un Igaunijā. Kad tev ir imidžs, tas ir neatsverami. Ja šāds turnīrs beigsies, tad es domāju, ka Latvijā tik drīz nekā līdzīga nebūs. Tā ir mana dziļākā pārliecība. Kāpēc? Ārzemēs neviens neraujas spēlēt pret mums, mēs nevienam neesam vajadzīgi un interesanti. Pat izlases nav interesantas – Lietuvas U13 izlase tikko zaudēja Minhenes “Bayern” vienaudžiem ar 0:10.

Kamēr mēs sēžam tur, kur sēžam, mums liekas, ka viss puslīdz ir kārtībā, lai gan tie, kuri sen seko līdzi, redz, ka nav kārtībā. Ne mums ir spēlētāji vadošos klubos, ne vadošās līgās, ne izlašu rezultāti ir kaut cik cienīgi. Pat nerunājot par spēles kvalitāti.

Tas pats notiek jauniešu līmenī. Mums jāražo kvalitatīvi futbolisti, lai viņi būtu pieprasīti, bet mēs nevaram tādus ražot, atrodoties vājā vidē. Ja mēs neieguldīsim jaunatnes futbolā, mūs nekas neglābs. Ja ar 1999. gadā dzimušajiem puišiem savulaik U12, U13 un U14 vecumā varējām būt konkurētspējīgi, kad spēlēja “Liepājas metalurga” komanda ar papildinājumiem no citiem klubiem, tad šobrīd U12 vecumā mums gandrīz nav izredžu spēlēs pret ārzemniekiem.”

Trīs cēloņi

Dzintars Kazaks pašmāju futbola problēmām redz trīs cēloņus: “Ekonomiskais stāvoklis – materiāli tehniskā bāze. Domāju, ka Sergejs Zaharjins jaunatnes sportā gadā ieguldīja kādu 1 miljonu gadā. Pieņemsim, ka viņš gadā savā klubā kopumā ieguldīja 2 miljonus. Tātad 15 gadu laikā – 30 miljonus. Kurš uzņēmējs šobrīd Latvijā būtu gatavs ieguldīt jaunatnes sporta sistēmā 30 miljonus? Tā ir sistēma, kas dos rezultātu varbūt pēc 8 gadiem. Redzam Vācijas sistēmu, Beļģijas sistēmu un Anglijas sistēmu – tie nav vienas dienas projekti, bet gadiem veidotas sistēmas, kas rezultātu dos pēc ilgāka laika. Un tādi klubi ir vajadzīgi vismaz 3–4, lai tie savstarpēji konkurētu. Kā kādreiz, kad bija “Skonto”, “Metalurgs”, “Ventspils” un drusku Daugavpils.

Nākamā problēma – futbolistu atlase un konkurence. To mums nav. Trešais – treneru izglītība. Līdzīgas problēmas ir hokejā, basketbolā un citos sporta veidos, bet tur panāk rezultātu. Ir čaļi NBA, ir hokeja izlases ļoti cienīgs starts pasaules čempionātā. Tātad, ja mums ir intelekts un metodika, kaut ko mēs varam izdarīt. No šīm trim problēmām mēs caur šo projektu varam ietekmēt futbolistu atlasi un treneru izglītību. Uz to arī jāstrādā.”

Iespējamā atgriešanās

Dzintars Kazaks atzīst, ka Liepājas pašvaldība viņu ir uzrunājusi saistībā ar Liepājas Futbola skolas direktora amatu, un nojaušams, ka speciālists uz atgriešanos Liepājā raugās ar piesardzīgu optimismu: “Maija beigās tikos ar pašvaldības pārstāvjiem, kuri izstāstīja savu piedāvājumu. Man ir vēlēšanās satikties ar kluba pārstāvjiem un dzirdēt viņu viedokli – kā viņi redz kluba attīstību, sadarbību ar jaunatni un jaunatnes futbola vietu kluba attīstībā. Liepājas futbola klubs ir būtisks spēlētājs šajā sporta veidā. Visā pasaulē akadēmijas strādā, lai sagatavotu futbolistus galvenajai komandai. Man ir svarīgs atbalsts no kluba puses, izpratne par principu, kā viņi to vēlas redzēt. Kādu nākotnes futbolistu viņi grib redzēt, ko viņi ir gatavi dot no savas puses, ko grib sagaidīt no LFS, un vai mēs to varam paveikt.”

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz