Viļumsons izvelk punktu “Liepājai” pret “Spartaku”

05.07.2019 22:29

“Optibet” Latvijas futbola Virslīgā savus karjeras pirmos vārtus guva 18 gadus jaunais “Liepājas” uzbrucējs Raivis Viļumsons, kompensācijas laikā izraujot liepājniekiem neizšķirtu 2:2 pret Jūrmalas “Spartaku”.

Aleksanda Starkova trenētās komandas rindās šajā spēlē pirmo reizi sezonā laukumā devās no “Daugavpils” pārvilinātais Liepājas azerbaidžānis Vugars Askerovs, kurš stājās pretī diviem saviem nesenajiem komandas biedriem Raivim Skrebelam un Verneram Zalakam, kuri šajā pāreju periodā pievienojušies jūrmalniekiem.

Pirmā vārtu gūšanas iespēja spēlē radās pēc deviņām nospēlētām minūtēm, kad liepājnieku uzbrukuma smailē ar centrējumu tika atrasts Askerovs. Pilsētā uzaugušais azerbaidžānis izdarīja sitienu ar galvu, taču bumba lidoja garām Vitālija Meļņičenko sargātajiem vārtiem. Mača 15. minūtē “Liepāja” tika pie soda sitiena iespējas no laukuma kreisās malas. Centrējumu soda laukumā izdarīja Amansio Fortešs. Otrajā stāvā ar galvu pa bumbu trāpīt neizdevās “Spartaka” kapteinim Gintam Freimanim un bumba vārtu priekšā atsitās pret jūrmalnieku aizsargu Klāvu Kramēnu un ieleca vārtos, ļaujot kurzemniekiem izvirzīties vadībā ar rezultātu 1:0. Pirmā iespēja viesu komandai radās mača 23 minūtē, kad Gabriels Šarpentjē un Ričlords Enins izspēlēja sieniņu. Franču uzbrucējs nonāca ar bumbu vārtu laukumā, kur viņam kājās metās Valentīns Raļkevičs. Liepājnieku vārtsargam neizdevās nofiksēt bumbu un Šarpentjē to raidīja vārtos, izlīdzinot mača rezultātu pirmā puslaika vidū – 1:1.

Izcilu iespēju atgūt vadību liepājniekiem nokārtoja Fortešs, kurš soda laukuma vidū atmeta bumbu Jānim Ikauniekam. Ikauniekam teju drošu vārtu guvumu nozaga “Spartaka” aizsargs Verners Zalaks, bloķējot Ikaunieka sitienu. Pēc tā jūrmalnieki uzreiz nokārtoja pretuzbrukumu. Izcili skaistu sitienu izdarīja Lakijs Opara. Nigērietis iegrieza bumbu vārtu augšējā devītniekā, izvirzot “Spartaku” vadībā ar 2:1. Pirmajam puslaikam tuvojoties izskaņai, Andrim Treimanim divas reizes nācās izvilkt dzelteno plāksteri, sodot Denisu Ivanovu un Kristeru Toberu. Mājinieku līdzjutēji gan bija ārkārtīgi neapmierināti, taču rezultāts nemainījās. Nomainīt ciparus uz tablo neizdevās arī Askerovam, kurš neaizsniedzās līdz bumbai izklupienā. Tādējādi “Spartaks” pārtraukumā devās ar minimālu vadību 2:1.

Otrajā puslaikā Nuncio Zavetjeri veica pārkārtojumus, laikot Jānim Krautmanim no malējā pussarga pozīcijas pāriet uz centra aizsarga vietu, tādējādi jūrmalniekiem ejot uz pārsvara noturēšanu ar trīs centra aizsargiem. Mača 51. minūtē pret liepājnieku uzbrucēju Dodo asi noteikumus pārkāpa Ņikita Bērenfelds. Agresīvi pret šo pārkāpumu protestēja “Liepājas” soliņš un Andris Treimanis no spēles izdzina Starkova asistentu Juriju Ševļakovu.

Mača 56. minūtē spēkā pieņēmās lietus un izgājienā kļūdu pieļāva Meļņičenko. “Liepājas” komandas futbolistiem gan neizdevās izmantot paniku jūrmalnieku soda laukumā. 62. minūtē turpināja neveikties šosezon tikai vienus vārtus guvušajam Ikauniekam. Liepājnieku pussargs pēc stūra sitiena ar labo kāju sita bumbu vārtu taisnstūrī, bet Meļņičenko paspēja reaģēt un apturēja Ikaunieka raidīto bumbu. Īsu brīdi vēlāk liepājnieki izpildīja vēl vienu stūra sitienu, bet pie tālā staba vairāki mājinieku spēlētāji patraucēja viens otram, palaižot garām iespēju izlīdzināt rezultātu.

Sākoties noslēdzošajām divdesmit minūtēm, “Liepāja” ar lieliem spēkiem metās uz priekšu, taču robus viesu aizsardzībā kurzemnieki neatrada. Turpretī “Spartaks” ik pa laikam aizskrēja ļoti bīstamos pretuzbrukumos, bumbai gan lidojot garām mērķim. Desmit minūtes pirms beigām Zavetjeri nācās izmantot abas savas atlikušās maiņas piespiedu kārtā, jo traumu dēļ maču nevarēja pabeigt vārtu autors Šarpentjē un Nemanja Belakovičs, kurš bija nozīmīgs jūrmalnieku spēles veidotājs mača gaitā.

Noslēdzošajās minūtēs “Spartaks” uzkrītoši vilcināja laiku un uz maiņu nākušais Edgars Gauračs saņēma dzelteno plāksteri par futbola buču siešanu brīdī, kad bija jāizpilda stūra sitiens. Divas minūtes līdz pamatlaika beigām Ikaunieks palaida garām aptuveni piekto savu vārtu gūšanas iespēju. Pēc Kristiana Toresa centrējuma Ikaunieks ar galvu aizsita bumbu pavisam nedaudz garām vārtu stabam. Īsu brīdi vēlāk jūrmalniekus kārtējo reizi glāba Meļņičenko, atvairot ļoti bīstamu Dodo sitienu.

Ar ļoti lieliem spēkiem “Liepāja” gāja uz priekšu. Kompensācijas laikam tika piešķirtas sešas minūtes. Par galveno varoni “Liepājas” rindās kļuva 18 gadus vecais Raivis Viļumsons, kurš laukumā devās uz maiņu, Jaunai uzbrucējs pēc stūra sitiena guva vārtus ar galvu, izraujot Kurzemes komandai punktu neizšķirtā spēlē ar rezultātu 2:2.

“Liepāja” – “Spartaks” 2:2 (1:2)

Vārti: Viļumsons 90’+3 – Kramēns 16′ (s.v.), Šarpentjē 23′, Opara 28′
Brīdinājumi: Ivanovs, Tobers – Bērenfelds, Gauračs
Liepāja: Raļkevičs, Žuļevs, Ivanovs, Keita, Jurkovskis, Fortešs, Tobers (Viļumsons 76′), Ikaunieks, Fraidejs (Spataru 71′), Dodo, Askerovs (Toress 81′).
Spartaks: Meļņičenko, Freimanis, Kramēns, Berenfelds, Zalaks, Skrebels, Krautmanis, Belakovičs (Adams 81′), Opara (Barijs 52′) , Enins, Šarpentjē (Gauračs 80′).
Galvenais tiesnesis: Andris Treimanis