Balceram otrais lielākais spēles laiks šosezon, “Sharks” piedzīvo sakāvi

Nacionālajā hokeja līgā (NHL) smagu zaudējumu cietusi latviešu uzbrucēja Rūdolfa Balcera pārstāvētā Sanhosē “Sharks”, kas savā laukumā ar 0:4 kapitulēja Kolorādo “Avalanche” priekšā.

04.03.2021 08:28

23 gadus vecais liepājnieks atkal cīnījās “Sharks” nomināli otrajā virknējumā kopā ar Timo Maieru un Dilanu Gambrelu, laukumā pavadot 17 minūtes un 47 sekundes, tostarp 1:55 minūtes skaitliskajā vairākumā un 79 sekundes mazākumā. Šajā laikā Balcers trīsreiz pazaudēja ripu, kā arī pa vienai reizei bloķēja pretinieku metienu un veica spēka paņēmienu.

Abu komandu iepriekšējā spēlē haizivis iemeta sešas ripas pēc kārtas, izcīnot uzvaru ar 6:2. Toreiz ar vārtu guvumu un rezultatīvu piespēli nozīmīgu devumu Sanhosē panākumā sniedza arī Balcers. Šorīt laukumā dominēja lavīnas, kas mača otrajā pusē guva četrus bezatbildes vārtus, aprokot pretiniekus. Viens no spēles atslēas momentiem bija 22 gadus vecā dāņa Joahima Blihfelda ar plecu izdarītais pārkāpums trešā perioda devītajā minūtē, kas noveda pie piecu minūšu vairākuma “Avalanche” komandai. Tajā viesi spēja dubultot pārsvaru.

Par galvenajiem varoņiem “Avalanche” sastāvā kļuva pirmās maiņas uzbrucēji Miko Rāntanens un Gabriels Landeskugs, abiem kopā sakrājot astoņus rezultativitātes punktus. Somam Rāntanenam 2+2, savukārt zviedram Landeskugam – 1+3. Vēl vienus vārtus Kolorādo vienības labā iemeta pirmā virknējuma aizsargs Samuēls Žirārs. Jāatzīmē arī vārtsarga Filipa Grūbauera sausā spēle, vācietim neitralizējot visus 26 sāncenšu metienus.

Rietumu divīzijas tabulā “Sharks” ar 18 punktiem 20 spēlēs joprojām ir priekšpēdējā – septītā. Turpretim “Avalanche” ar tikpat mačos iegūtiem 25 punktiem pakāpās uz trešo pozīciju.