Balceram rezultatīva piespēle zaudējumā pret Girgensona “Sabres”

05.04.2019 10:45

Latviešu uzbrucējs Rūdolfs Balcers ceturtdien veica rezultatīvu piespēli, taču viņa pārstāvētā Otavas “Senators” komanda Nacionālās hokeja līgas (NHL) regulārā čempionāta mačā izbraukumā ar 2:5 (2:1, 0:2, 0:2) piekāpās cita latvieša Zemgus Girgensona pārstāvētajai Bufalo “Sabres”.

Bufalo vienībai ar šo uzvaru izdevies pārtraukt astoņu zaudējumu sēriju.

Balcers šajā mačā laukumā pavadīja 11 minūtes un septiņas sekundes, kuru laikā veica vienu metienu pa vārtiem, tika pie divām soda minūtēm un nopelnīja negatīvu lietderības koeficientu -1. Savā NHL debijas sezonā viņš 36 spēlēs guvis piecus vārtus un veicis deviņas rezultatīvas piespēles.

Savukārt Girgensons “Sabres” sastāvā atgriezās pēc vienas spēles izlaišanas, bet ceturtdien viņš laukumā pavadītajās 16 minūtēs un 45 sekundēs izpildīja trīs metienus pa vārtiem un pielietoja trīs spēka paņēmienus, dueli noslēdzot ar pozitīvu lietderību +1. Šosezon viņš 71 mačā izcēlies ar četriem vārtiem un 17 rezultatīvām piespēlēm

Balcers ar rezultatīvu piespēli izcēlās šī mača pirmo vārtu guvumā, kad jau trešajā minūtē komandas biedra Kodija Sisī metienu pielaboja Entonijs Duklērs. Lai arī “Sabres” ātri vien panāca neizšķirtu, pirmās 20 minūtes “Senators” noslēdza ar minimālu pārsvaru, jo desmitajā minūtē vārtus guva Žans Gabriels Pažo.

Turpinājums gan krietni veiksmīgāks bija “Sabres” vienībai, kas divu trešdaļu laikā guva četrus bezatbildes vārtus – otrā periodā pa reizei izcēlās Kails Okposo un Sems Reinhārts, bet trešajā ar precīziem metieniem atzīmējās Džeks Aikels un Džeisons Pominvils.

“Sabres” komanda Austrumu konferences kopvērtējumā ar 74 punktiem 81 spēlē ieņem 14.vietu, kamēr “Senators” ar 64 punktiem ir pēdējā 16 vienību konkurencē.

Abas vienības šo NHL sezonu noslēgs sestdien, kad “Sabres” regulārā čempionāta pēdējā mačā izbraukumā spēkosies ar Detroitas “Red Wings”, bet “Senators” uzņems Kolumbusas “Blue Jackets”.