Laviņam pirmie vārti, “Metalurgam” atkal sausā uzvara

21.09.2012 21:48

‘”Liepājas metalurgs” hokejisti šovakar Baltkrievijas pilsētā Mogiļevā tiekoties ar vietējo hokeja klubu “Mogiļev” uzsāka piecu izbraukuma spēļu tūri Baltkrievijas Atklātā hokeja čempionāta (BAČ) ietvaros. Liepājnieki arī šajā spēlē neielaižot ripu savos vārtos svinēja uzvaru ar rezultātu 5:0.

Liepājnieki uz Baltkrieviju devās ļoti labā noskaņojumā, jo savās mājās pirms vairākām dienā bija spējuši divreiz atstāt sausā vienus no BAČ pagājušās sezonas līderiem hokeja klubu ‘’Neman’’ no Grodņas. Lielisku sniegumu metalurgu vārtos šosezon rāda vārtsargs Jānis Kalniņš, kurš pirms šīvakara spēles bija spējis 138:26 minūtes nosargāt savus vārtus neiekarotus.

Liepājnieku treneri šajā spēlē, neskatoties uz J. Kalniņa lielisko sniegumu iepriekšējās divās spēlēs, savu vārtu drošību bija uzticējuši J. Auziņam. Kā rezerves vārtsargs bija pieteikts J. Kalniņš. Metalurgu laukuma spēlētāju sastāvā būtiskas izmaiņas nebija notikušas, un liepājnieki laukumā varēja doties labākajā sastāvā.

Mājinieku komandā vel pagājušā sezonā ‘’Liepājas metalurgs’’ spēlētāja kreklu piemērījušais Ivans Dmitrijevs šīvakara spēlei atkal nebija pieteikts.

Pirmā perioda sestajā minūtē liepājnieki deva mājiniekiem iespēju uzspēlēt vairākumā, jo tika noraidīts J. Straupe. Mājinieki šo laipnību neprata izmantot. Liepājnieki spēles devītajā minūtē atklāja spēles rezultātu, un to izdarīja aizsargs R. Laviņš, kurš tādējādi guva savus pirmos vārtus atrodoties metalurgu komandā. Perioda piecpadsmitajā minūtē viesu iesisto vārtu skaitu dubultoja E. Brancis, kas izmantoja noraidījumu mājinieku komandā. Pēc otriem zaudētiem vārtiem mājinieki nolemj mainīt vārtsargu, tomēr arī tas viņiem nepalīdzēja, jo kad līdz perioda beigām bija mazliet vairāk par vienu minūti P. Verenis trešo reizi pārspēj mājinieku vārtsargu. Pa divām piespēlēm pirmā periodā Ģ. Ankipānam un S.Voroņinam.

Arī otrā perioda sākumā mājinieki guva iespēju spēlēt vairākumā, jo tika noraidīts R. Demiters. Tomēr arī šī viesu dāvana netika izmantota. Perioda astotajā minūtē mājinieki atbildēja ar savu laipnību, jo ļāva liepājniekiem spēlēt vairākumā, un viesi šo laipnību izmantoja, jo raidīja ceturto ripu pretinieku vārtos. Vārtu guvums A. Mickevičam. Pēc nepilnām divām minūtēm otrreiz otrajā periodā tika noraidīts R. Demiters, un atkal mājinieki nespēja izmantot viena spēlētāja vairākumu. Trīs minūtes līdz perioda beigām M. Gipters tika noraidīts, un atkal metalurgu vārti netika atslēgti.

Trešajā periodā liepājnieki turpināja aizvadītās spēles tradīcijas, jo perioda desmitajā minūtē pirmie devās uz noraidīto soliņu. Tika noraidīts A. Kuzmenkovs. Arī mājinieki nejauca jau ierasto kārtību, un tāpēc ripu viesu vārtos neraidīja, spēlējot vairākumā. Ko nespēja mājinieki to iespēja viesi, jo V. Feldmanis izmantojot liepājnieku vairākumu perioda 14 minūtē piekto reizi raidīja ripu mājinieku vārtos. Trīs minūtes līdz spēles beigām S. Voroņins deva iespēju mājiniekiem gūt ‘’goda’’ vārtus, jo nopelnīja noraidījumu. Tomēr arī šo izdevību mājinieki neizmantoja, un liepājnieki skanot spēles beigu signālam varēja svinēt trešo ‘’sauso’’ uzvaru pēc kārtas.

‘’Liepājas metalurgs’’ hokeja komanda nākošo BAČ regulārā čempionāta spēli aizvadīs pēc divām dienām, kad tie Soļigorskā tiksies ar vietējo hokeja klubu ‘’Šahtjor’’, kura rindās pēc neoficiālas informācijas pavisam drīz varētu tikt pieteikts Latvijas hokeja audzēknis Raimonds Vilkoits.

Tribuncovs neitrāls hokeja kluba ”Gomeļ” sastāvā
Latvijas hokejista A. Tribuncova hokeja komanda ‘’Gomeļ’’ aizvadīja spēli izbraukumā Minskā, kur tikās ar hokeja klubu ‘’Junior’’. Viesi pārspēja mājiniekus ar rezultātu 1:5. Tribuncovs visos statistikas rādītājos palika uz nullēm.

BAČ regulārais čempionāts

‘’Mogiļev’’ – ‘’Liepājas metalurgs’’- 0:5 (0:3,0:1,0:1)

Vārti: 11:26 0:1 Laviņš (Ankipāns; Voroņins), 14:08 0:2 Brancis (vairākumā) (Ališauskas; Feldmanis), 18:21 0:3Verenis (Ankipāns; Voroņins), 29:16 0:4 Mickevičs (vairākumā) (Siksna; Kuzmenkovs); 53:01 0:5 Feldmanis (vairākumā) (Brancis;Bajaruns)

Vārtsargi: Anatolijs Proskolovičs (no 16:41 Aleksandrs Seļezņovs) – Jānis Auziņš

Metieni pa vārtiem: 26:34

Soda minūtes: 6:10