Sestdiena, 11. maijs Milda, Karmena, Manfreds

Mazākums metalurgus nesalauza

03.10.2007 22:51

0

Trešdien pirmo reizi jaunajā “Samsung” premjerlīgas sezonā tikās divas komandas, kuras tiek uzskatītas par šās sezonas Latvijas atklātā čempionāta galvenajām favorītēm. Aizraujošā cīņā uzvarot ar 6:2, “Liepājas metalurgs” “ASK/Ogres” hokejistiem sagādāja pirmo zaudējumu jaunajā sezonā. Kārtas centrālā spēle Ogrē sākās ar eksmetalurga Helmuta Enika noraidījumu, kas vairākumu ne pārāk labi izmantojošajiem liepājniekiem gan labumu nedeva. Arī trešdaļas turpinājumā abas komandas statistiku papildināja vienīgi ar noraidījumiem.

Līdz perioda izskaņai šajā rādītājā, tāpat kā rezultāta ziņā, saglabājās līdzsvars. Savukārt pirmā perioda pēdējās minūtes mūsējiem kļuva par īstu murgu. Nepilnas divas minūtes līdz trešdaļas beigām mača galvenais tiesnesis Eduards Odiņš piespiedu atpūtu piesprieda Ozolam, bet pēdējās minūtes laikā savam komandas biedram pievienojās vēl trīs spēlētāji – abi otrās maiņas aizsargi Ļouškins un Kniksts, kā arī Feldmanis. Nepatīkami, bet visi noraidījumi bija pelnīti.

Lai arī pirmajā trešdaļā mājinieki tik ievērojamo skaitlisko pārsvaru tā arī neprata izmantot, otrā perioda sākums mūsējiem vieglu dzīvi nesolīja. It kā nepietiktu ar to vien, ka jāspēlē trijatā pret pieciem, aizsardzība vēl arī bija jācenšas noturēt bez vairākiem vadošajiem spēlētājiem.

Tas mūsējiem izdevās, turklāt, izturējuši mazākumu, liepājnieki sagādāja laukuma saimniekiem nokdaunu. Iespējams, ka ogrēnieši jau bija nosprieduši, ka, ņemot vērā viņiem labvēlīgo spēles ritējumu, panākums nekur nepaliks. Savukārt metalurgi otrās trešdaļas ievadā nodemonstrēja, ka uz Ogri viņi ir braukuši ne jau sēdēt uz noraidīto soliņa, bet gan pēc trim punktiem.

Sestajā minūtē savu punktu krājumu papildināja liepājnieku šās sezonas pagaidām rezultatīvākais spēlētājs Lelens, bet divas minūtes vēlāk pēc Pliskauska un Kuļibabas precīzajiem trāpījumiem rezultāts jau bija 3:0 “Liepājas metalurga” labā. Mājiniekiem nekas cits neatlika, kā vien pieprasīt pusminūtes pārtraukumu. Tas bebriem palīdzēja nomierināties, un atgūt vienus vārtus, bet Mamonovs drīz vien atjaunoja liepājnieku trīs vārtu pārsvaru.

Šo tad arī var uzskatīt par mača izšķirošo laika sprīdi, pēc kura laukuma saimnieki tā pa īstam vairs nespēja atgūties. Pēdējo trešdaļu bebri iesāka ar vārtsargu maiņu (Legzdas vietā vārtos stājās Silavnieks) un jaunām cerībām – sestajā minūtē Korņilovs vairākumā vēlreiz samazināja rezultāta starpību līdz diviem vārtiem. Neko vairāk viņi gan nespēja, bet Pavlo Borisenko un Smirnova precīzie metieni ļauj metalurgu uzvaru saukt par pārliecinošu.

Panākums pret “ASK/Ogri” ir būtisks galvenokārt psiholoģiskajā ziņā, jo diezin vai punktu zaudēšana pret komandām “Latgale” un “Big Diamonds” vairoja mūsējo pārliecību par saviem spēkiem.

Citā cīņā “Rīga 2000” ar 4:3 pieveica komandu “LSPA/Rīga”. Pēc trešdienas spēlēm turnīra tabulas augšgalā ir izveidojies intrigu vairojošs sastrēgums. Ar 23 punktiem līderi joprojām ir ogrēnieši, bet “Rīga 2000” un “Liepājas metalurgs” atpalicību no 1.vietas ir samazinājis attiecīgi līdz trim diviem un trim punktiem.

Sestdien pulksten 17 “Liepājas metalurgs” un “ASK/Ogre” tiksies vēlreiz, šoreiz jau Liepājā.

“ASK/Ogre” – “Liepājas metalurgs” 2:6 (0:0,1:4,1:2).

“Liepājas metalurgs”: vārtsargs – Žabotinskis; pirmā maiņa: aizsargi – Ivanovs, Feldmanis, uzbrucēji – Fiļimonovs, Ozols, P.Borisenko; otrā maiņa: aizsargi – Kniksts, Ļouškins, uzbrucēji – Lelens, Pliskausks, Smirnovs; trešā maiņa: aizsargi – Tjoluškins, R.Borisenko, uzbrucēji – Mamonovs, Kuļibaba, Kiriļenko; ceturtā maiņa: aizsargi – Čirkovs, Jass, uzbrucēji – Daņilovs, Grāvītis, Skvorcovs.

Andris Sudmalis,

Darjus Lelens (no kreisās) ar 16 punktiem (6+10) ir “Liepājas metalurga” šās sezonas pagaidām rezultatīvākais spēlētājs.