Pirmdiena, 6. maijs Didzis, Gaidis

Merzļikins ielaiž vienu ripu uzvarā pār “Rangers”, Balinskis nospēlē 14 minūtes

Nacionālajā hokeja līgā (NHL) pirmo uzvaru šosezon izcīnījusi Elvja Merzļikina pārstāvētā Kolumbusas “Blue Jackets”, kas ar 5:3 pārspēja Ņujorkas “Rangers”.

15.10.2023 09:58

Merzļikins slimības dēļ tika nomainīts pēc diviem nospēlētiem periodiem.

Otro zaudējumu šosezon piedzīvojis Uvis Balinskis un Floridas “Panthers” – ar 4:6 zaudēts Vinipegas “Jets”.

Elvis Merzļikins uzvarā pār Ņujorkas “Rangers” (5:3) nospēlēja pirmo un otro periodu. Trešajā periodā vārtus sargāja Spensers Martins, jo latvietis slimības dēļ tika nomainīts.

Sev atvēlētajā laikā latvietis atvairīja 24 no 25 pretinieku metieniem (96.0%), palīdzot “Blue Jackets” atrasties vadībā pret šī dueļa favorīti Ņujorkas “Rangers” (4:1).

Merzļikina komandas biedrs Martins, sargājot vārtus trešajā periodā, atvairīja 15 no 17 pretinieku metieniem (88.2%).

“Rangers” spēles sākumā izskatījās vareni, gūstot vārtus jau pašā spēles sākumā. Eriks Gustafsons spēles rezultātu atklāja jau 50. sekundē.

“Blue Jackets” laika posmā no pirmā perioda 10. minūtes līdz otrā perioda 14. minūtei guva četrus bezatbildes vārtus, izvirzoties vadībā ar 4:1.

Lielisks šajā nogrieznī bija 30 gadus vecais “Blue Jackets” kapteinis Būns Dženers. Kanādietis guva pirmos trīs Kolumbusas vārtus, tiekot pie hat-trick.

Interesanti, ka pirmajā periodā netika ieskaitīti divi “Rangers” vārtu guvumi. Abas reizes Kolumbusas galvenais treneris Paskāls Vinsents izmantoja trenera izaicinājumu.

Trešā perioda sākumā Merzļikins tika nomainīts, un vārtos stājās Martins. “Rangers” piederēja nospiedošs pārsvars – tika izpildīti 17 metieni pa Martina sargātajiem vārtiem, kamēr “Blue Jackets” atbildēja tikai ar diviem.

Trešā perioda 11. minūtē “Rangers” vienus vārtus atspēlēja (2:4), bet Kolumbusa prata atbildēt ar vārtu guvumu. Spēles pēdējos vārtus guva Kriss Kraiders, kurš vairākumā uzstādīja spēles gala rezultātu – “Blue Jackets” uzvarēja ar 5:3.

Nākamo spēli latvieša pārstāvētā vienība aizvadīs 17. oktobrī plkst. 02:00 pēc Latvijas laika, savā laukumā uzņemot Detroitas “Red Wings”, kurai divās spēlēs divi izcīnītie punkti.

Uvis Balinskis zaudējumā pret Vinipegas “Jets” (4:6) uz ledus pavadīja 13 minūtes un 40 sekundes (12 sekundes nospēlētas vairākumā). Šajā laikā viņam viens metiens pa vārtiem, bloķēts metiens un viens spēka paņēmiens. Latvietis bija viens no trijiem komandas aizsargiem, kuri noslēdza spēli ar neitrālu lietderību.

Otrā perioda sākumā “Panthers” bija vadībā ar 2:1, tomēr tad sekoja trīs “Jets” bezatbildes vārti. Gūstot vārtus Kailam Konoram, Morganam Baronam un Dilanam Demelo, Vinipega izvirzījās vadībā ar 4:2.

“Panthers” un Balinskis nākamo spēli aizvadīs 17. oktobrī plkst. 02:00 pēc Latvijas laika. Viesos būs jākrusto šķēpi ar Ņūdžersijas “Devils”.