Trešdiena, 15. maijs Sofija, Taiga, Airita, Arita

”Olimp” turpina pārliecinoši, iemet piecus ”Liepājai” un izcīna otro uzvaru sērijā

Šodien Optibet hokeja līgā otro uzvaru sērijā pārliecinoši izcīnīja ”Olimp/Venta 2002”, kas ar 5:2 pārspēja HK ”Liepāja”. Par izšķirošo kļuva otrās trešdaļas sākums, kur divu minūšu laikā mājinieki guva divus vārtus un panāca 3:0. Pēc divām dienām sērija turpināsies Liepājā.

25.03.2021 21:16

Abu komandu pirmajā pusfināla sērijas spēlē pārliecinošu uzvaru ar 2:0 svinēja ”Olimp”. Mājinieki kārtīgi nomētāja Māri Jučeru, 59 reizes ripu raidot liepājnieku cietoksnī. No lielāka zaudējuma glāba tieši Jučera veiksmīgā spēle. ”Olimp” turpināja pārliecinoši arī otrajā mačā, Māra Jučera vārtos gūstot piecus vārtus un sērijā panākot 2-0.

Ja otrdien spēle iesākās ar ”Olimp/Venta 2002” ofensīvu un vārtiem, tad citādāks bija mača ievads otrajā cīņā. Laukumā bija vērojama pašaizliedzīga un līdzīga spēle, kurā nevienai no komandām nebija simtprocentīgu iespēju izvirzīties vadībā. Reto momentu 11. minūtē izmantoja Emīls Ezītis. Māris Jučers kļūdījās un ripa atrada ceļu virs vārtsarga pleca. Atlikušajā perioda gaitā nedaudz vairāk uzbruka viesi un, lai arī uz Zakrevska vārtiem viņi meta vairāk, izcelties un panākt izlīdzinājumu neizdevās. Pēc sirēnas starp komandām bija vērojama arī maza grūstīšanās, ko Marks Kaleiņikovs skaidroja ar play-off hokeju un emocijām.

Otrā perioda ievadā ”Olimp” uzbrukumā palielināja jaudu un guva vēl divus vārtus. Ja Emīls Ezītis vēl trešdaļās pirmajās minūtēs izgājienu pret Jučeru neizmantoja, tad vēlāk mājinieki divu minūšu laikā prata gūt divus vārtus. Vispirms vairākumā pēc skaistas Laura Bajaruna piespēles izcēlās Sandis Mežaraups, bet nedaudz vēlāk Fjodors Jarovinskis jau panāca pārliecinošu rezultātu. Nedaudz vēlāk ”Liepāja” guva savus pirmos vārtus sērijā, kad 1:3 panāca Kārlis Ozoliņš. Viesi turpināja pieļaut paviršības aizsardzībā, kas 14. minūtē rezultējās ar Kirila Galohas izgājienu pret vārtsargu, kuru ar noteikumu pārkāpumu apturēja Reinis Demiters. Arbitri norādīja uz bullīša izpildi, kuru nekļūdīgi realizēja pats Galoha, tādējādi atjaunojot trīs vārtu pārsvaru.

Trešais periods iesākās ar mājinieku trīs pret viens izgājienu, kurā savus otros vārtus spēlē neguva Jarovinskis. ”Olimp” turpināja spēlēt pārliecinoši, kad pirmos vārtus sērijā guva Georgijs Pujcacs. Nepārliecinošā snieguma dēļ pēc piektajiem ielaistajiem vārtiem nomainīts tika Māris Jučers pret Mārci Glūzdu. Atlikušajā laikā vienus vārtus Liepājai atspēlēja Kaleiņikovs, kuram tie bija pirmie vārti astoņu spēļu laikā. Komandas apmainījās noraidījumiem, taču rezultāts vairs nemainījās.

Olimp/Venta 2002 – HK Liepāja 5:2 (1:0, 3:1, 1:1)
Vārti: 10:12 Ezītis (A.Širokovs) 1:0, 23:39 Mežaraups (Bajaruns, vair.) 2:0, 25:41 Jarovinskis (Rēdlihs, Galoha) 3:0, 28:46 Ozoliņš (Kalns) 3:1, Galoha (soda metiens) 4:1, 43:48 Pujacs (A.Širokovs, Ezītis) 5:1, 46:50 Kaļeiņikovs 5:2
Metieni: 21:20
Soda minūtes: 8:8
Vārtsargi: Kārlis Zakrevskis – Māris Jučers (no 43:48 Mārcis Glūzda)