Piektdiena, 3. maijs Uvis, Gints

Papildināts – “Liepājas lauvas” piekāpjas “Lietuvos Rytas”

23.12.2009 21:13

Šodien Baltijas Basketbola līgas (BBL) Elites divīzijas spēlē “Liepājas lauvas” ar rezultātu 67:85 piekāpās ”Lietuvos rytas”. Rezultatīvākais ”Lauvu” sastāvā bija Oļegs Koženets, kurš guva 23 punktu.

Spēles sākums nebija rezultatīvs. Nelielā vadībā pēc dažām aizvadītajām minūtēm pirmajā ceturtdaļā izvirzījās ”Lietuvos rytas” – 8:5. “Liepājas lauvas” vairākas reizes labi nospēlēja aizsardzībā un jau mājinieki izvirzījās vadībā. Rezultatīvs spēles sākumā bija Jevgēņijs Kosuškins, kurš bija guvis jau sešus no liepājnieku 13 punktiem. Līdz ceturtdaļas beigām mājinieki spēja noturēt iekrāto pārsvaru ceturtdaļas vidū un tie atradās vadībā ar 18:15. Otrā ceturtdaļa iesākās ar precīzu ”Lauvas” uzbrukumu, pēc kā mājinieki panāca 20:15. Turpinājumā gan iniciatīvu spēlē pārņēma viesi, kuri ne tikai panāca neizšķirtu, bet arī izvirzījās vadībā, panākot 23:21. Ceturtdaļas turpinājumā spēle izlīdzinājās, taču neliels pārsvars piederēja ”Lietuvos rytas”. Puslaika beigas viesi aizvadīja jau ļoti pārliecinoši, iespējams, iegūstot izšķirošo pārsvaru spēlē. No rezultāta 23:21, ”Lietuvos rytas” panāca jau 39:26. Pirmais puslaiks noslēdzās ar 43:30. Pirmā puslaika laikā viesi daudz labāk meta divpunktu metienus, kamēr ”Lauvas” nedaudz veiksmīgāki bija no trīspunktu metienu līnijas. Arī atlēkušo bumbu ziņā dominēja viesi – ”Lietuvos rytas” izcīnīja 28 bumbas, kamēr mājinieki tikai 14.

Otrais puslaiks iesākās ar veiksmīgu mājinieku uzbrukumu, pēc kā ”Lauvas” panāca 32:43. Turpinājumā gan laukumā dominēja viesi, kuri turpināja palielināt pārsvaru, panākot jau +19 – 53:34. Liepājnieki gan nepadevās un, pateicoties Uģa Viļuma aktivitātēm uzbrukumā, rezultāta starpība tika samazināta līdz – 12. Ceturtdaļas beigās atkal jau pārliecinošāk spēlēja viesi, kuri atjaunoja 17 punktu pārsvaru – 70:53. Arī ceturtā ceturtdaļa iesākās ar mājinieku precīzu uzbrukumu. Arī turpinājumā ”Lauvas” darbojās pārliecinošāk. Ar Koženeca veiksmēm uzbrukumā mājinieki pietuvojās līdz 60:72. Vairs gan ”Lauvas” nespēja samazināt starpību, jo arī šoreiz viesi atjaunoja iepriekš iekrāto pārsvaru, panākot 83:63 un praktiski nodrošināja uzvaru arī visā spēlē. Spēli ar 87:65 uzvarēja ”Lietuvos rytas”.