Pirmdiena, 27. janvāris Ildze, Ilze, Izolde

“FeLM” turpina sarunas ar vairākiem investoriem par “KVV Liepājas metalurga” aktīvu pārdošanu

“FeLM” turpina sarunas ar vairākiem investoriem par “KVV Liepājas metalurga” aktīvu pārdošanu
02.06.2019 11:01

LETA

Privatizācijas aģentūras meitasuzņēmums SIA “FeLM” turpina sarunas ar vairākiem investoriem par maksātnespējīgā metalurģijas uzņēmuma “KVV Liepājas metalurgs” aktīvu pārdošanu, aģentūrai LETA sacīja “FeLM valdes priekšsēdētājs Jānis Rībens.

“Sarunas turpinās ar vairākiem investoriem. “FeLM” izvērtē jebkuru investoru piedāvājumu, tai skaitā arī par atsevišķu aktīvu realizāciju. Ievērojot konfidencialitātes principu, konkrētu investoru piedāvājumus un vārdus “FeLM” nevar izpaust,” sacīja Rībens.

Viņš piebilda, ka šobrīd nav saņemti saistoši piedāvājumi par visu aktīvu kopuma iegādi, bet ir saņemti piedāvājumi iegādāties konkrētus aktīvus.

Neoficiāla aģentūras LETA rīcībā esoša informācija liecina, ka viens no investoriem, kas interesējas par uzņēmuma aktīvu iegādi, ir Krievijas izcelsmes uzņēmējs Igors Šamis, kurš iepriekš vēlējās pirkt visu uzņēmumu.

Savukārt vēl viens uzņēmuma iegādē iepriekš ieinteresētais investors – Apvienotās Karalistes uzņēmums “British Steel” – šā gada maijā bankrotēja.

Jau ziņots, ka lielāko vēl nepārdoto “KVV Liepājas metalurga” aktīvu – elektrotēraudkausēšanas krāsni – ir pārņēmis “FeLM”.

Tāpat vēstīts, ka Austrijas uzņēmums “Smart Stahl GmbH” pērn martā uzvarēja “KVV Liepājas metalurga” velmētavas ceha kustamās mantas izsolē ar piedāvāto cenu 1,57 miljoni eiro bez pievienotās vērtības nodokļa.

Savukārt pērn “KVV Liepājas metalurga” elektrotēraudkausēšanas ceha un tajā esošās kustamās mantas – elektrotēraudkausēšanas krāsns – elektroniskā izsole tika atzīta par nenotikušu, jo tajā nepieteicās neviens pretendents. Elektrotēraudkausēšanas ceha un iekārtu kā lietu kopības pirmās izsoles sākumcena bija noteikta 5,35 miljonu eiro apmērā.

Tāpat ziņots, ka Ekonomikas ministrija, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra, Liepājas pilsētas dome, LiepājasSpeciālās ekonomiskās zonas pārvalde un “FeLM” pērn augusta beigās parakstīja nodomu protokolu par industriālā parka attīstību Liepājā, lai nodrošinātu “KVV Liepājas metalurga” vēsturiskās teritorijas efektīvu izmantošanu.

AS “KVV Liepājas metalurgs” par maksātnespējīgu tika pasludināta 2016.gada septembrī.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēlu failus un novieto tos šeit. (Foto jābūt JPG formātā, max 5MB)