Svētdiena, 29. marts Agija, Aldonis

Noslēgts “Tosmares kuģubūvētavas” pirkuma līgums

Noslēgts “Tosmares kuģubūvētavas” pirkuma līgums
14.10.2019 07:03

"Kurzemes Vārds"

Maksātnespējīgās AS “Tosmares kuģubūvētava” administrators noslēdzis kuģubūves un remonta rūpnīcas pirkuma līgumu. Ja noteiktā termiņā tiks segta visa summa par rūpnīcas iegādi, par kuģubūvētavas saimnieku kļūs jauns Liepājas uzņēmums.

Šī gada martā “Tosmares kuģubūvētavas” administrators Ivars Meļķis izsludināja izsoli, rūpnīcu pārdodot kā lietu kopību. Izsolē tika piedāvāts rūpnīcas nekustamais īpašums, kustamā manta (iekārtas, ierīces u.c.), kā arī peldošais doks.

Pretendenti bija aicināti izteikt piedāvājumu par cenu, kas nav zemāka par diviem miljoniem eiro.

“Pieteicās pretendenti, bet diemžēl process apstājās, jo policija arestēja uzņēmuma mantu,” norādīja I. Meļķis. Kriminālprocess saistīts ar uzņēmuma nodokļu parādiem. Taču administratoram izdevies vienoties ar prokuratūru, lai rūpnīcas mantas pārdošana neievilktos gadiem. Vienošanos septembra sākumā apstiprinājusi tiesa. “Attiecīgi es varēju turpināt izsoli, piedāvājot potenciālajam pretendentam rūpnīcu iegādāties. Pretendents teica jāvārdu, un mēs noslēdzām pirkuma līgumu.”

Rūpnīcas pārdošanas summa ir virs diviem miljoniem eiro. Daļu no tās, proti, desmit procentus jeb 210 tūkstošus eiro pircējs jau samaksājis, atlikušo summu saskaņā ar līgumu tam jānomaksā līdz decembra sākumam.

“Kurzemes Vārds” noskaidroja, ka kuģubūvētavas pircējs ir Liepājas uzņēmums SIA “LZK”, kas reģistrēts šī gada maijā. Tā vienīgā īpašniece ir Marianna Smirnova, liecina “Lursoft” pieejamā informācija.

Tiesa “Tosmares kuģubūvētavu” par maksātnespējīgu pasludināja pagājušā gada augustā.

Maksātnespējas procesa pasludināšanas brīdī uzņēmumā bija nodarbināti aptuveni 160 darbinieki. Kompānijas kreditori pieteikuši prasījumus gandrīz 3,9 miljonu eiro apmērā.

“Tosmares kuģubūvētava” ir viena no vecākajām kuģu būvētavām Baltijas valstīs. Darbību tā sāka 1900. gadā, kad Karostas teritorijā pabeidza divu sauso doku un kuģu remonta, būves un mehānisko darbnīcu celtniecību.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli