Trešdiena, 1. aprīlis Dagne, Dagnis

Aicina uz trešo sarunu vakaru par tautas tradīcijām

Aicina uz trešo sarunu vakaru par tautas tradīcijām
Foto: Egons Zīverts
11.09.2017 16:47

liepajniekiem.lv

Trešdien, 13. septembrī, pulksten 18.00 folkloras centrā ”Namīns” notiks jau trešais sarunu vakars par tautas tradīcijām, uz kuru aicina folkloras pētniece Ieva Ančevska. Šī sarunu vakara tēma – pirts nozīme veselības uzturēšanā senajā tradīcijā un mūsdienās, informēja Inese Muižniece.

Ieva Ančevska stāsta:”Latvijā pirts tradīcija ir ļoti sena. Liecības par to rodamas gan arheoloģiskajos materiālos, gan senos paražu aprakstos. Pirts kā dziedināšanas vieta vai īpašu rituālu vieta tiek minēta dažādu tautu tradīciju aprakstos. Pirts seno tautu tradīcijās izmantota kā dziedināšanas vieta ne tikai tās praktisko apstākļu dēļ (tīra vide, siltums, ūdens), bet arī, ņemot vērā tās garīgi psiholoģisko ietekmi uz cilvēku.

Dziedinošās pirts procedūras mūsdienās kļūst arvien populārākas. Tādējādi tiek turpināta senā tautas tradīcija, skaidrojot to ar jaunāko pētījumu palīdzību atbilstoši mūsdienu izpratnei.”

Spēka dziesmu un sarunu vakarus par tautas tradīcijām īsteno Austras biedrība sadarbībā ar Kurzemes Humanitāro institūtu.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli