Sestdiena, 1. aprīļa Dagne, Dagnis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Uldis Marhilēvičs iestumj “Pūt, vējiņu!” kuģi

Vienkopus sapulcēt tik ļoti plašu mūziķu loku, ko varējām redzēt koncertdārza ”Pūt, vējiņi!” atklāšanas koncertā, ir Ulda Marhilēviča personīgs nopelns, saka Irita Kalēja, kas ar mākslinieku vairākus mēnešus strādāja plecu pie pleca, lai noorganizētu vērienīgos svētkus.

Uldis Marhilēvičs iestumj “Pūt, vējiņu!” kuģi
Foto: Viļņa Bulava zīmējums
Foto: Viļņa Bulava zīmējums
03.06.2022 00:00

liepajniekiem.lv

Mūziķiem tas bijis kā salidojums pēc pandēmijas žņaugiem. ”Ir jāļauj procesiem pašiem notikt, un tad jau redzēs. To tā nevar – uztaisīt kaut kādu formulu. Vieta ir ģeniāla,” par atjaunoto koncertdārzu un tā turpmāko kursu teic pats U. Marhilēvičs.

Pasmelties spēku

Šonedēļ U. Marhilēvičam apritēja 65 gadi, un tikāmies tieši viņa dzimšanas dienā vietā, kas īpaši tuva, – Peldu un Ūliha ielas skvēriņā. ”Šajā namiņā es kādreiz dzīvoju,” viņš rāda uz turpat blakus esošo kafejnīcu, un, kā vēlāk izrādīsies, tajā viņu gaidīs apsveicēji un pēc intervijas mākslinieks viņiem pievienosies, lai nosvinētu savus šūpuļsvētkus.

”1964. gadā es gāju 1. klasē, un drīz pēc tam atklāja estrādi. Kad no turienes sāka nākt pirmās skaņas, viss. Dzīve ar to vien bija saistīta. Kad mamma ļāva, tad gāju,”

stāstu par savu saistību ar Pūtiņiem iesāk U. Marhilēvičs un atminas spēcīgos džezroka ansambļus no Lietuvas, trakos sešdesmitos gadus, kad uz estrādi straumēm plūduši jaunieši, kuri apdzīvojuši parkus, kāpas.

Saikne ar Liepāju viņam nekad nav pārtrūkusi, arī patlaban dzīvojot tādā kā trijstūrī, kurā pārējie divi punkti ir Pāvilosta un Rīga. Protams, teritorija ap ”Pūt, vējiņiem!” ir viņa mīļākais Liepājas rajons, jo šeit bijusi ”visa dzīve vienuviet”.

Tuvojoties koncertdārza atdzimšanas brīdim, U. Marhilēvičs vēlējies uztaisīt skaistu atklāšanas koncertu, pēc iespējas plašāku un tādu ideju arī prezentējis domē. Būtībā tas izdevies, viņš tagad secina. ”Savā ziņā ir pat tāds lepnums. Labā nozīmē par to, ka mēs tomēr pasākumu realizējām, ar visu to tikām līdz galam,” pauž prieku komponists, neslēpjot, ka dažbrīd vairāku iemeslu dēļ bijušas smagas pārdomas.

I. Kalēja apliecina, ka U. Marhilēvičs iznesis milzu slodzi, jau no janvāra ļoti cītīgi strādāts. Visvairāk pārsteidzis, cik emocionāli stabils un savaldīgs viņš varot būt. ”Mums ne reizi nebija nesaskaņu vai kādu dusmu izvirdumu. Man ar viņu bija ļoti viegli strādāt. Kad pati piedzīvoju lūzuma brīžus, Uldis bija tas cilvēks, kuram varēju piezvanīt, izkratīt sirdi un saņemt pretī to stiprinošo devu, ka ir jāiet uz priekšu un nevar apstāties.”

Mūziķis ar lielo burtu

Kad aizritējušas jau vairākas dienas pēc koncerta, kura mākslinieciskais vadītājs bijis, U. Marhilēvičs teic, ka sajūtas par piedzīvoto ir brīnišķīgas. ”Īpaši jau šajā dienā, bet arī iepriekšējās daudzi zvana, raksta.

Un es cenšos saprast – tas ir tā pa īstam, no sirds vai tikai ķeksīša pēc, jo tā ir pieņemts teikt. Bet tas vakars parāva vaļā emociju gammu.

Jo, kad mēs, mūziķi, no savas puses uzkāpām uz skatuves, teikšu godīgi, – likās, ka nekas nav mainījies. Ģeogrāfiskā vieta ir pilnīgi precīzi tur, kur bija: pa labi tenisa korti, priekšā pilsēta, pa kreisi – sanatorija.”

Ar paveikto U. Marhilēvičs ir apmierināts, jo izdevies realizēt to, par ko sapņojis, – savākt kopā mūziķus. Visus tos, kam patiešām iepriekšējos gadus bijis sakars ar estrādi. ”Neizbēgami – figurēja Liepājas mugurkauls,” viņš smaidot apliecina.

U. Marhilēvičs bijis tas, kurš uzrunājis mūziķus dalībai koncertā. ”Jā, pirmais zvans ikvienam bija no Ulda. Tālāk sekoja mans darbs, lai izrunātu nianses,” saka I. Kalēja, piebilstot, ka tieši viņa harizma bijusi tā, ar ko dabūts tik ļoti daudz mūziķu vienkopus.

”Tie mūziķiem bija īsti svētki. Jo tas viņiem bija salidojums pēc šiem diviem gadiem, kuros kultūra bijusi atstāta novārtā.

Es redzēju mūziķu mirdzošās acis, un tas ir Ulda nopelns, viņš visus vienoja, mobilizēja, mācēja izskaidrot, kādēļ tieši to dziesmu gribam dzirdēt šajā koncertā.

Viņš ļoti labi ķer laukumu mākslinieciski muzikālajā ziņā. Viņš ļoti labi jūt klausītāju, mūzika jādod no skatuves, lai klausītājs būtu saņēmis īstās emocijas, īsto muzikālo devu un sajūtu. Protams, tam visam apakšā ir pieredze, bet arī dabas dots talants. Viņš noteikti ir mūziķis ar lielo burtu.”

Par 40 un vairāk

”Tas notiek pilnīgi dabiskā ceļā,” iepriekš I. Kalējas pausto izskaidro Uldis. ”Jo mēs, mūziķi, jau paši veidojam programmas. Tas ir viens no aspektiem, kā veidot pasākumu. Savirknēt dziesmas, plus klāt nāk pieredze ar citām administratīvām lietām. Pašu sāli mēs, muzikanti, esam izēduši un labi saprotam, kas ir jādara.”

Komponists atklāj, ka festivāls ”Zaļais stars” Pāvilostā šogad būs, gan ne tik plašs, kā bijis iepriekš. Priekšā ir vēl koncertiņi citviet, līdz ar to ”esmu priecīgs, man pietiks”.

Vasarā kaut kur aizbraukt no Latvijas U. Marhilēvičs pat neapsverot. ”Gribu tvert katru mirkli šeit. Es aizbraucu uz Pāvilostas mežiem, jūru, siliem, un tur ir viss, kas man vajadzīgs. Arī Liepājā.”

Atgriežoties pie paša šūpuļsvētkiem, komponists aizdomājas par aizvadīto koncertu. ”Mēs teju visi kāpām uz skatuves, kam ir 40 un vairāk gadu. Domāju, ko tas mūsdienās nozīmē jaunākai paaudzei, kā viņi uz to skatās, kā reaģē. Bet daži mani kolēģi, paziņas, kuriem līdzi bija atvases, teica – viņi šo to nezināja no tā visa, bet nu sapratuši, ka pasaulē nav tikai rollingstoni un Eltons Džons. Mums pašiem ir savi mākslinieki, kas skaitās it kā gados. Varbūt tas jaunības kults ir pārāk saforsēts. Tu vari spēlēt, dziedāt un visu darīt, tikai runa ir par to, ko tu gribi publikai nest, kādu vēstījumu un ar kādu kvalitāti.”

Runājot par atdzimušajiem ”Pūt, vējiņiem!”, U. Marhilēvičs spriež, ka ”neko ar prātu tik milzīgu uzreiz neizdomāsi”.

Lai tas kuģis drusciņ sāk iet. ”Mūsdienās taču pilnīgi viss ir mainījies. Tur nevar vilkt paralēles ar tiem laikiem, par kuriem iepriekš runāju. Viss ir savādāks – šovbizness, komercija. Šī vasara būs laiks, lai saprastu, kam tur jānotiek. Ir jāļauj procesiem notikt pašiem, un tad jau redzēs. Vieta ir ģeniāla, skaņa ir ļoti laba. Tur viss ir pareizi uzbūvēts. Lai jaunās grupas, mākslinieki ņemas, darās, cīnās. Cits citam pogas griež ārā!”

Foto: Egons Zīverts

VIZĪTKARTE

Uldis Marhilēvičs

 • Mūziķis, komponists, pianists.
 • Dzimis 1957. gada 31. maijā.
 • Mācījies Liepājas E. Melngaiļa Mūzikas vidusskolā un Jāzepa Vītola Mūzikas akadēmijā.
 • Spēlējis grupās ”Liepājas brāļi”, ”Inversija”, ”Opus”, ”Remix” un citās muzikālās apvienībās.
 • Par savu skolotāju uzskata maestro Raimondu Paulu.
 • 2017. gadā apbalvots ar 4. šķiras Triju Zvaigžņu ordeni.
 • Precējies ar Tatjanu, dēls Krists.

Projektu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par publikāciju saturu atbild portāls liepajniekiem.lv.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
 1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku..
 4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

 1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par EUR 7.90 (septiņi euro un 90 centi) vienam mēnesim.
 4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
  1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
 2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz