Sestdiena, 6. jūnijs Ingrīda, Ardis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Liepājas aktieri filmējas seriālos un kinofilmās gan Latvijā, gan ārzemēs

Liepājas aktieri filmējas seriālos un kinofilmās gan Latvijā, gan ārzemēs
Foto: no filmas "Kur vedīs ceļš" arhīva
02.09.2019 07:12

Ligita Kupčus-Apēna, Linda Kilevica "3K"

Lai arī varētu šķist, ka aktieri vasarā bauda atvaļinājumu, tā gluži nav. Uzrunājām vairākus, kas paspējuši nofilmēties neparastos kinoprojektos gan pie latviešu, gan ārvalstu režisoriem, gan tepat Latvijā, gan tālu prom.

Starp vesternu un drāmu

“Ir interesanti, aizraujoši,” saka Liepājas teātra aktrise Inese Kučinska par filmēšanos režisora Matīsa Kažas vesternā “Kur vedīs ceļš”.

“Pēc manas līdzšinējās pieredzes, tas, kas notiek filmēšanas laukumā, atbilst pieteiktajam žanram.” Filmas darbība risinās 19. gadsimta beigās, kad no kādas baltvācu barona muižas īsi pirms kāzām pazūd līgava. Liepājas teātra aktrise atveido Magdu – sievieti, kas uzņēmusies rūpes par filmas galveno varoni Evu pēc tam, kad gājuši bojā abi viņas vecāki. “Es meiteni audzinu un skoloju,” atklāj I. Kučinska.

Filmas režisoram M. Kažam ir tikai 23 gadi. Bet aktrise uzteic viņa mērķtiecīgo virzību uz iecerēto. Tāpat Inese paslavē atlasīto aktieru komandu, kurā ir kolēģi no dažādiem Latvijas teātriem un arī tādi, kuri līdz šim kino nav bijuši bieži redzami. Vēl I. Kučinska īpaši uzteic kostīmu mākslinieci Līgu Krāsoni. “Tu uzvelc tērpu, un rodas sajūta, ka tu ienirsti tajā laikā. Uzreiz iztaisnojas mugura, tu sāc elpot kopā ar to kostīmu. Tā ir ļoti svarīga lieta aktierim.” Arī galvenā mākslinieka Jurģa Krāsona radošais pieskāriens dod vajadzīgo atmosfēru.

Inese profesionālas treneres vadībā mācījusies spēlēt tenisu ar vecajām koka raketēm. “Ir tāds āķis lūpā, ka gribas iet uz Liepājas tenisa kortiem un uzspēlēt.” Jāšanas prasmju apgūšana vesternā aktieriem bijis īpašs izaicinājums.

“Man arī ir ainas zirga mugurā. Braucu mazliet uz “Jura staļļiem” Grobiņā patrenēties. Zirgi man ļoti patīk.” Tomēr Inese līdz galam brīvi justies zirga mugurā tā arī neesot spējusi, nemaz nerunājot par sarežģītu manevru vai triku izpildi.

Šovasar I. Kučinska filmējusies arī režisores Daces Pūces sociālajā drāmā “Bedre”, kas balstīta uz Liepājas prozaiķes Janas Egles stāstiem. “Stāsts būs aizkustinošs,” vērtē I. Kučinska. “Laimīgas sakritības dēļ filmēšanas vietas nav tālu viena no otras. Nofilmējies vienā filmā, lec mašīnā un – uz nākamo.”

Abu filmu pirmizrādēm būtu jānotiek nākamā gada nogalē.

Lai arī kino projekti I. Kučinskai patīk, viņa sevi tomēr uzskata par teātra aktrisi. “Kino projektos visforšākais ir satikt aktierus no citiem teātriem, iepazīties ar citu jomu profesionāļiem, māksliniekiem. Daudz ko uzzini, tev izveidojas kontakti, pat draudzība,” viņa piebilst.

Asas sajūtas itāļu spēlfilmā

“Gatavojos, ka man būs atvaļinājums. Biju ieplānojis aizbraukt pie māsas uz Norvēģiju, atpūsties, atiet no visa, bet nekā. Pēdējā nedēļā pirms “Ķiršu dārza” pirmizrādes man piezvanīja un piedāvāja lomu,” – to, kā kļuvis par vienu no spēlfilmas “Nemirstīgais” varoņiem, skaidro Liepājas teātra aktieris Kaspars Kārkliņš.

Brīdī, kad izskanējis piedāvājums, noritējuši aktīvi mēģinājumi, un Kaspars šaubījies par savu dalību filmā. Laimīgas sakritības dēļ tomēr atradies brīdis, kad “aizskriet” uz Rīgu un piedalīties kastingā. “Izdevās labi, mani pieņēma,” priecājas aktieris, kas šobrīd, kad filmēšana jau pabeigta, atzīst, ka tā bijusi viena no interesantākām pieredzēm viņa kino karjerā.

“Nemirstīgais” ir kriminālseriāla “Gomorra” veidotāja, aktiera Marko D’Amores režisēta filma ar viņu pašu galvenajā lomā. Sākotnējā ideja, kas arī īstenota šajā filmā, bijusi veidot pāreju starp divām seriāla “Gomorra” sezonām, atklājot tā varoņa Kiro Di Marzio dzīvesstāstu. Viņa dzīve un kriminālā karjera sākās ar zemestrīci, kas pavēra iespējas jauna tipa noziedzībai.

“Seriālam Itālijā ir jau četras sezonas. Vidēji katru sēriju noskatās ap četriem miljoniem skatītāju,” papētījis K. Kārkliņš. Viņš nedaudz ieskicē, par ko ir “Nemirstīgais”: “Tā ir kriminālfilma par narkotiku biznesu. Atveidoju Andri, vienu no latviešu bandas dalībniekiem, kurš vienīgais bandā zina itāļu valodu, jo iepriekš divus gadus dzīvojis Itālijā.

Man bija tāda kā tulka loma. Diezgan apjomīga, daudz dialogu itāliski. Tas arī man bija lielākais izaicinājums.”

Taču Kaspars saņēmis ļoti lielu atbalstu no filmēšanas komandas, kas palīdzējusi svešajā mēlē ielauzīties. “Esmu ļoti priecīgs, ka “ieburzījos”. Man pat iepatikās. Beigās jau teicu, ka varētu sākt apgūt itāļu valodu.”

Filmas “Nemirstīgais” uzņemšanas periods Latvijā ilga četras nedēļas, pamatā filmēšana notika Rīgā un tās apkaimē.

“Man bija notetovēta galva, kakls, rokas. Ko tādu piedzīvoju pirmo reizi,” teic aktieris. Reiz vienu no tetovējumiem pēc filmēšanas pat atstājis. “Tas labi izskatījās,” viņš paskaidro un smejoties teic, ka, nē, īstu tomēr negribētu.

Filma ir strauja, dinamiska, ar iespaidīgiem specefektiem – eksplozijām, apšaudēm, pakaļdzīšanos, avārijām. “Bijām vietās, kur parasti cilvēkus neielaiž. Piemēram, ostas teritorijā, kaut kādos pārkraušanas punktos. Milzīgas koku kaudzes, turpat blakus brauc kuģi.” Filmēšanas grupai bija nodrošināta piekļuve fantastiskām privātmājām un villām, luksusa viesnīcai, iespaidīgajam augstceltņu kompleksam “Z-Towers” un dažādiem brīnišķīgiem parkiem, pagalmiem un jumtiem.

“Tas, ko vari piedzīvot kino, nav salīdzināms ar darbu teātrī,” uzsver Kaspars. “Kino vari jāt ar reālu zirgu, braukt ar reālu mašīnu, dzīties pakaļ, nokļūt apšaudēs – piedzīvot to, ko dzīvē diez vai izdotos.” Itālijā līdz šim neesot bijis, bet, ja rastos iespēja turp aizbraukt uz pirmizrādi un pie reizes apskatīt valsti, Kaspars tikai priecātos. Kad “Nemirstīgais” tiks izrādīts uz ekrāniem Latvijā, Kaspars vēl nemācēja teikt.

Mednieks par taksistu

“Pašam ir intriga, kas rezultātā sanāks,” par filmēšanos režisores Lailas Pakalniņas filmā “Spogulī”, kas tiek uzņemta īpatnējā – pašbildi jeb selfiju imitējošā tehnikā –, saka aktieris Kaspars Gods. “Es jau to stāstu kopumā un režisores koncepciju īsti nezinu, jo neredzu kopbildi,” lūgts komentēt topošo kinodarbu, norāda K. Gods. “Tev atsūta tavas ainas, tu tās arī iemācies,” pasmaida Kaspars, piebilstot, ka pēc “Sniegbaltītes” gan īsti tas stāsts neizskatoties.

Topošā filma ir pasakas par Sniegbaltīti mūsdienu versija. Senā pasaka ir pārcelta mūsdienīgi jauneklīgā vidē, kur ļaunā pamāte ir apsēsta ar fitnesu, bet septiņi rūķīši ir ekstrēmo sporta veidu entuziasti. K. Gods atveido taksometra vadītāju, bet klasiskajā variantā būtu mednieks. “Esmu taksists, kas cilvēkiem palīdz sakārtot lietas. Man Sniegbaltīti jāaizved sadedzināt,” pēc šiem vārdiem Kaspars gan atjēdzas, ka sižetu laikam stāstīt nedrīkst.

“Bet pats tas piegājiens ir dīvains. Un tādēļ filmēšana ir “inčīga”. Ir baigā “pēršanās”, bet vajadzētu būt iespaidīgi.”

Kaspars atklāj, ka filmēšanās bijusi visai sarežģīta. “Kad to kameru kaut kādā veidā dabū mašīnā iekšā, pabraukt īsti nevaru, jo ir priekšā. Tā tikai izskatīsies, ka viss ir vienkārši, ka filmēts ar telefonu. Un, kad tu runā ar cilvēku, tu taču parasti skaties viņam virsū. Bet te jākomunicē caur kameru.” Režisore iepriekš norādījusi, ka mūsdienās daudzi cilvēki tieši tā redz pasauli, tāpēc filmā izmantots šāds paņēmiens.

“Cik skatījos, – bilde ir iespaidīga, un viss vēl melnbalts,” vērtē K. Gods un pasmejas, “man tika piemērīti trīs “havajiešu” krekli. Filmā tie visi izskatās vienādi.”

Uz jautājumu, vai filma “Spogulī” būs interesanta bērnu un jauniešu auditorijai, kam tā adresēta, K. Gods atbild īsi: “Nu, redzēs… Būtībā Sniegbaltītes stāsts jau ir par to, ka tu nevienam neesi vajadzīgs, tevi izmet no mājām, tu ej un meklē savu ceļu dzīvē.” Spēlfilmas “Spogulī” pirmizrāde paredzēta 2020. gadā.

Urālos, Drūmupē

Liepājnieks Ģirts Lukevics turpina filmēties Krievijas kinokompānijas “Russkij projekt” producētā daudzsēriju filmā “Drūmupe”, kas ir Krievijas TV 1. kanāla pasūtījums.

Četru sēriju filma pēc Vjačeslava Šiškova romāna bija uzņemta 1968. gadā. Šoreiz filmai scenāriju rakstot paši darba procesā, tas mazliet atšķiras no romāna. “Tēliem pieraksta klāt visādas epizodes,” stāsta aktieris. Filmas režisors Jurijs Morozs “Mosfiļm” vietnē stāsta, ka atšķirībā no padomju kinolentes centrā nebūs šķiru cīņa, bet tiks uzsvērta melodramatiskā un mistiskā līnija.

Stāsts ir par 20. gadsimta pašu sākumu Sibīrijā. Ģirts atklāj: “Vietējie bagātie krievi ir sarakuši zeltu. Viens no viņiem uzaicina angļu inženieri, un tad sākas! Viņiem šai lomai vajadzēja ārzemnieku ar riktīgu akcentu. Primārais bija seja un faktūra. Esmu garš, tievs un smieklīgs, seja ir tāda, kāda ir. Man jau vairāk nekā desmit gadu Maskavā ir aģente, iepriekšējo reizi filmējos Rīgā un Francijā, Krievijā nebiju strādājis.”

Ģ. Lukevics visu jūliju pavadījis Urālos, kur nekad nebija bijis. “Latvijā arī ir skaisti, bet tur… Viss ir lielāks un varenāks, aizraujas elpa. Tā bija garākā un vērtīgākā ekspedīcija manā mūžā. Tas bija ne tikai darbs, bet arī pozitīvs blieziens pa domāšanu,” atzīst aktieris. Kino uzņemšana Krievijā notiekot ar vērienu. “Uzņem epizodi, kurā jājam ar zirgiem gar upi. Redzu režisoru, asistentu, bet kur ir operators un kamera? Man saka: “Davai, pojehaļi!” (aiziet – krievu val.) Pēkšņi dzirdu skaņu, no abām pusēm lido droni,” stāsta Ģirts.

“Drūmupes” filmēšana augusta beigās paredzēta Baltkrievijā. Rudenī filmēs Piemaskavā, ziemas ainas – atkal Urālos. Filmas uzņemšana tupināsies līdz 2020. gada rudenim.

Foto galerija

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz