Piektdiena, 26. aprīlis Rūsiņš, Sandris, Alīna
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Liepājas muzejs un muzeja filiāle būs atvērti 18.novembrī

18. novembrī Liepājas muzejs un muzeja filiāle būs atvērti no pulksten 10 līdz 18, lai Latvijas dzimšanas dienā sniegtu iespēju liepājniekiem un pilsētas viesiem apmeklēt pamatekspozīciju un vairākas izstādes, tādējādi izzinot Liepājas un Latvijas valsts vēsturi un bagātinot šo dienu ar dažādiem iespaidiem mākslā, portālu liepajniekiem.lv informē Liepājas muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Skangale.

Liepājas muzejs un muzeja filiāle būs atvērti 18.novembrī
Foto: publicitātes
17.11.2020 12:55

liepajniekiem.lv

Atslēgvārdi

Liepājas muzejā Kūrmājas pr. 16/18 joprojām ir skatāma gan ”Pagaidu valdības seši mēneši Liepājā”, kas stāsta par sarežģīto situāciju Latvijas valsts sākotnē, gan arī apmeklētāju iemīļotā ekspozīcija ”Dienvidkurzemes ļaudis, dzīve un darbs”, kurā ikviens bez maksas var aplūkot 19. gadsimta Dienvidkurzemes etnogrāfijas liecības, sētas tradicionālo iekārtojumu, darba dzīvi, tautastērpiem.

Līdzās pamatekspozīcijai Liepājas muzejā šobrīd skatāmas arī vairākas izstādes. Apmeklētāji joprojām tiek aicināti doties neaizmirstamā piedzīvojumā, īpašā seansā apmeklējot izstādi ”Dzīvās gleznas. Simbolisms”, kur jaunās krāsās, skaņās un kustībā uzmirdz vairāk nekā 40 spilgtākās simbolisma laika gleznas. Izstādē redzami tādu latviešu vecmeistaru kā Jaņa Rozentāla, Vilhelma Purvīša, Johana Valtera u.c. autoru darbi.

Tāpat apmeklētājiem ir iespēja aplūkot ikgadējo Liepājas vizuālās mākslas izstādi, kurai šogad dots nosaukums ”Tuvplāni”. Šī izstāde ik gadu kopā pulcē Liepājas un apkārtnes māksliniekus un ir apliecinājums tam, ka Liepājas vizuālā māksla ir dzīvotspējīga un ir šodienas mākslas tradīciju un izpausmju atspoguļotāja.

Pastiprinātu skatītāju interesi paguvusi izraisīt arī nupat ierīkotā Rucavas koktēlnieka Jāņa Žīmanta izstāde ”Kalto lietu sapņi”, kurā mākslinieka redzējumā sniegts unikāls raksturs un tēls sen Latvijā aizmirstiem un nelietotiem Dienvidkurzemes zemes apstrādes un saimniecības darbarīkiem. Papildus šajā izstādē iespējams arī noskatīties režisora Sandra Jūras dokumentālo filmu par Jāni Žīmantu.

Savukārt Liepājas muzeja filiālē K. Ukstiņa ielā 7/9 joprojām var aplūkot izstādi ”Dzīvesstāsti sarkanā terora ēnā”, kas tapusi, godinot to cilvēku piemiņu, kuru dzīves un dzīvības tika upurētas, padomju varai ienākot Latvijā, kā arī cienot un novērtējot tos cilvēkus, kas uzdrīkstējās stāties pretī padomju režīmam. Izstāde ir izvietota visās muzeja filiāles pirmā stāva telpās, bet otrajā stāvā skatāma izstāde ”Dzintars tuvplānā”, kurā skatāmas 20. gadsimta otrās puses dzintaru rotas no Liepājas muzeja krājuma, ko lieliski papildina fotomākslinieka Andra Zēgnera lielformāta fotoattēli ar iedzintarojumiem.

Atgādinām, ka gan Liepājas muzejā, gan muzeja filiālē joprojām ir spēkā valstī noteiktie ierobežojumi: obligāti jāvalkā sejas maska vai vairogs, kā arī apmeklējums drīkst notikt tikai individuāli vai vienas mājsaimniecības locekļu sastāvā.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz