Pirmdiena, 6. aprīlis Filips, Vīlips, Zinta, Dzinta

Ar Gidona Krēmera koncertu LSO ieskandina 28.Zvaigžņu festivālu

Ar Gidona Krēmera koncertu LSO ieskandina 28.Zvaigžņu festivālu
Foto: Jānis Vecbrālis
23.12.2019 12:22

liepajniekiem.lv

Aizgājušajā sestdienā, 21.decembrī, Zvaigžņu festivāla ziemas koncertā Liepājas koncertzālē ”Lielais dzintars” koncertu kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri (LSO) diriģenta Gintara Rinkeviča vadībā sniedza leģendārais vijolnieks Gidons Krēmers ar saviem skatuves partneriem – čellisti Giedri Dirvanauskaiti un pianistu Georgiju Osokinu.

LSO pārstāve Iveta Vēvere vēsta, ka solistu izpildījumā publika varēja baudīt Ludviga van Bēthovena skaisto un cēlo Koncertu vijolei, čellam un klavierēm jeb tā saukto Trīskāršo koncertu. Publika nepalika arī bez ”saldā ēdiena” – piedevās solistu trijotne bija sagatavojusi Igora Lobodas Tango ”Carmen”.

Koncerta otrajā daļā maestro Gintars Rinkevičs bija izvēlējies atskaņot vācu romantisma laikmeta ģēnija Johannesa Brāmsa Ceturto simfoniju – vienu no visu laiku visizcilākajām simfoniskajām celtnēm.

Vēl pirms vakara koncerta Liepājas Simfoniskais orķestris rīkoja arī nelielu labdarības koncertu veco ļaužu māju un bērnu namu iemītniekiem. ”Esam dziļi pateicīgi solistiem, ka viņi bija ar mieru dalīties mīlestībā ar dzīves pabērniem no visas Kurzemes. Izcilie mūziķi šajā adventa laikā bez samaksas dāvāja savu talantu, atskaņojot skaisto Bēthovena koncertu,” stāsta Liepājas Simfoniskā orķestra vadītājs Uldis Lipskis.

Pirms Zvaigžņu festivāla ziemas koncerta ar Gidonu Krēmeru Uldis Lipskis bija teicis: ”Bēthovena Trīskāršo koncertu 2012. gadā atskaņojām ar brīnišķīgiem solistiem Sergeju Dogadinu, Kristīni Blaumani un Gilu Šohatu. Toreiz bija grūti iedomāties, ka pēc septiņiem gadiem šo opusu būs laime atskaņot jaunā koncertzālē ar visaugstākās raudzes lielmeistariem – Gidonu Krēmeru, Georgiju Osokinu un Giedri Dirvanauskaiti. Īpašu interpretācijas spožumu sola mūsu galvenā diriģenta maestro Gintara Rinkeviča dalība koncertā. Tā būs liela mūzika lielu mākslinieku sniegumā!”.

28. Liepājas Starptautiskais zvaigžņu festivāls ar pieciem koncertiem Liepājas koncertzālē ”Lielais Dzintars” norisināsies no 7. līdz 14.martam. Šajā reizē tajā piedalīsies izcilības no Brazīlijas, Čīles, Portugāles, Francijas, Čehijas, Lietuvas un Latvijas.

Foto galerija

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli