Trešdiena, 29. janvāris Valērijs, Aivars

”Austras istabā” norisināsies Austrasbērnu koncerts

”Austras istabā” norisināsies Austrasbērnu koncerts
Foto: Austras istaba
27.08.2019 12:06

liepajniekiem.lv

Sestdien, 31.augustā, pulksten 17 radošajā telpā ”Austras istaba” klausītāji aicināti uz Austrasbērnu koncertu. Satiekoties Austrasbērniem no Liepājas, Rīgas un citām Latvijas pilsētām, ”Austras istabā” skanēs gan Austrasbērnu pašu radītās, gan Imanta Kalniņa dziesmas ar Ainara Mielava un Vika vārdiem, informē Austras biedrības projektu vadītāja Inese Muižniece.

Jūlija beigās Ventspils novada Popē notika ikgadējais festivāls ”Vārti”, kura laikā Austrasbērni, leģendārās dziesminieces Austras Pumpures audzēkņi, draugi, domubiedri un ideju turpinātāji, sagatavoja un izpildīja vērienīgu koncertprogrammu, kuru augusta izskaņā aicina novērtēt arī Liepājā. Radošajā telpā ”Austras istaba” skanēs Arņa Miltiņa, Zandas Štrausas, Kristīnes Locikas, Jāņa Rūča, Janas Egles, Lauras Vītolas, Ulda Ozola, Pētera Draguna un Jāņa Vītola dziesmas, kā arī Imanta Kalniņa dziesmas ar Ainara Mielava vārdiem un plaša koncertprogramma ar dzejnieka Vika vārdiem.

Austrasbērni, kas pašlaik ir neformāls un atvērts ģitārspēles un draugu ansamblis, tiekas mēģinājumos reizi nedēļā gan Liepājā radošajā telpā ”Austras istaba”, gan Rīgā Krišjāņa Barona muzejā. Austrasbērnu satikšanās mūzikā – koncerti un iknedēļas nodarbības tiek veidotas uz brīvprātības principiem. Tā kā šī radošā apvienība ir atvērta, ikvienam ir iespēja pievienoties, ja ir vēlme apgūt ģitārspēli un Austrasbērnu koncertprogrammas. Liepājā mēģinājumus koncertprogrammu apguvei ceturtdienās vada Simona Rača un Jānis Rūcis, bet nodarbības ģitārspēles iesācējiem pirmdienās – Inese Muižniece.

”Ikviena Austrasbērnu satikšanās – gan mēģinājumos, gan vasaras radošajā nedēļā, gan koncertos – tas ir kopā būšanas un jušanas, un dziedāšanas prieks, tas ir nopietns darbs, tā ir pašizpausme, tā ir ieklausīšanās vienam otrā, tas ir gandarījums, tas ir bagāts un piepildīts laiks. Austrasbērni, tā ir piederība, tā ir sapratne, tie ir gana atšķirīgi cilvēki vienā dvēseles lidojumā,” stāsta I. Muižniece.

Ieeja koncertā par ziedojumiem radošajai telpai ”Austras istaba”, mākslas galerijas ”Romas dārzs” pagrabstāvā, Liepājā, Zivju ielā 3.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli