Piektdiena, 19. aprīlis Vēsma, Fanija
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Gacho: “Mums ir jāmācās, lai kļūtu par cilvēkiem”

Gacho: “Mums ir jāmācās, lai kļūtu par cilvēkiem”
Foto: Roberts Āboltiņš
16.04.2018 07:15

Antra Ščeglova, liepajniekiem.lv

Atslēgvārdi

Mūziķis Gatis Irbe jeb Gacho aizpērn uzsāka projektu “Mesa”, kurā rada dziesmas ar citu skanējumu, ideju un vēstījumu.
“Dziesmas ir tādas, kurās cilvēks var atrast jēgu. Es vienkārši runāju par lietām, kuras visi ir piedzīvojuši vai kādā veidā spēj sasaistīt ar sevi. Es pasaku skaļi to, ko vairums no mums domā. Cilvēks pats izlemj vai kaut ko mainīt savā dzīvē, vai nemainīt,” portālam atklāj mūziķis. 

Kopš 2016.gada Gatis ar savu komandu izveidojis labdarības kampaņu “Mēs ar Mesu”, lai vāktu ziedojumus bērniem ar kustību traucējumiem. Aprīli mūziķis pavada koncerttūrē, kuras noslēgums 21.aprīlī notiks Liepājas Olimpiskajā centrā.

– Pastāsti par labdarības projektu “Mēs ar Mesa”! Kā līdz tam nonācāt?
– Man šķiet, ka tā ir tāda sena iegriba, ar kuru īsti nebija veicies. Mēs gājām pie cilvēkiem un piedāvājām kaut ko darīt, taču daudzi mums atteica. Teica: “Ko tad jūs tur vispār?” un skatījās uz mums kā uz maziem spēlētājiem, jo iepriekš projektus atbalstījuši visādi “lielie”. Kaut kā, laikam ejot, tā sajūta iekšā nelikās mierā, jo mēs gribējām projektu dabūt gatavu.

Tad pienāca diena, kad ar komandu sasēdāmies kopā, sapratām, ka gribam palīdzēt bērniem ar kustību traucējumiem, un gājām pie “ziedot.lv”, lai mums palīdz ideju realizēt.Vieni paši mēs to nevarējām, jo bija ļoti daudz formalitāšu, lietas, kas visu sarežģīja. Mēs vēlamies, lai process ir pārredzams. Katram centam ir jāaiziet noteiktam bērnam, mērķim. Mēs gribējām redzēt, kur nauda aiziet, redzēt rezultātu un atspoguļot to cilvēkiem. 

Daudzi man ir piedāvājuši piedalīties dažādos labdarības projektos, taču es mēdzu atteikt, jo, kad sāku jautāt, kā tas notiks, caur kurieni naudiņa ies, pie kā galā nonāks, tad parasti atduramies pret to, ka kaut kur jāmaksā procenti, sākas dažādas neskaidrības. Galu galā tu piedalies labdarības pasākumā, bet nav skaidrs, kur tā nauda aizies. 

– Kāpēc jūs to darāt?
– Esmu ne vienu vien reizi teicis – mēs varam to atļauties izdarīt, jo mums ir resursi, sociālie tīkli, pieeja daudzām lietām. Es varētu teikt daudzus piemērus, kāpēc to daru, bet galvenais – kāpēc man nedarīt, ja es to varu?

Nedod, Dievs, kādreiz kaut kas ar mani nebūtu lāgā un man būtu nepieciešama palīdzība, es vēlētos, lai būtu arī tādi cilvēki kā mēs, kas nesavtīgi būtu gatavi palīdzēt. Labais vairo labo un es ticu, ka mēs varam būt cilvēcīgāki cits pret citu.

Protams, palīdzēt var dažādi, bet tā kā esmu ļoti sportisks un mana dzīve aizrit kustībā, vēlos, lai bērniem, kuriem ir problēmas ar kustību, spēj kādā veidā sajust to, ko es jūtu, tādēļ mēģinām dot to, kā viņiem nav.

– Kas tev veicināja šīs visai krasās pārmaiņas no Gacho uz projektu “Mesa” un labdarību?
– Mēs jau Gacho laikā mēģinājām ievirzīt labdarības projektus, taču tad mūs “šuva projām”. Zini, kā ir? Es arī novecoju (smejas)! Ir pienācis tāds briedums, kad vados pēc sajūtām. Ja es jūtu, ka vajag kaut ko pamainīt, tad es to daru.

Mana dzīve sastāv no spilgtiem mirkļiem un sajūtām, kas liek rīkoties. Es gribēju kaut ko pamainīt un zināju, ka manī vēl ir iekšā! Vienkārši pienāca laiks, kad sapratu, ka gribu radīt citādu mūziku cilvēkiem, kas mani saprastu un justos līdzīgi.

Līdz ar to “Mesas” projekts ir kas tāds, kas, kā es gribu ticēt, vedina mūs uz ko labu. Nav tā, ka pats to visu daru. No tā, par ko runāju “Mesas” dziesmās, arī pats ļoti daudz mācos. Eju uz to, lai es būtu cilvēks, jo mēs visi esam vairāk vai mazāk tādi primāti un mums ir jāmācās, lai kļūtu par cilvēkiem.

– Kā ir ar cilvēkiem, kas ir tev blakus? Tu meklē viņus vai arī cilvēki paši atrod tevi?
– Cilvēki ap mani neaplīp. Vairāk vai mazāk mana mūzika nav tāda tipiskā Latvijas popmūzika. Es pats uzrunāju daudzus cilvēkus, kas man personiski šķiet labi. Es izveidoju dziesmu un skatos, kas vēl būtu tāds, kas to pamatinformāciju spētu spilgtāk un informatīvi bagātāk aiznest pie klausītāja. Es noteikti neizvēlos sev apkārtējos tikai tāpēc, ka viņš šobrīd ir populārs, visiem mīlēts. Atpazīstamība noteikti ne mirkli nav būtiska, jo es droši varu sastrādāties arī ar mazpazīstamiem mūziķiem. 

– Kā tev pašam aizrit ikdiena un kā tu izvēlies, kam sevi veltīt?
– Noteikti būtiski ir tas, ka tev ir jāmīl tas, ko dari un jāgūst no tā bauda. Mūzika ir tā, kas mani baro. Tāpat baro visas cilvēku atsauksmes, labais darbs, ko varu izdarīt. Tie ir tie augļi, ko saņemu par padarītu darbu un es nerunāju par finansiālo pusi. “Mesa” vispār nav finansiāli veiksmīgs projekts, jo mums ir ļoti lieli izdevumi, bet tas, ko es no cilvēkiem saņemu atpakaļ, atsver visu!

Tad, kad tu izdari labu darbu, izdod dziesmu un saņem tādas atsauksmes, tu vispār nedomā par to, ka varētu to nedarīt tālāk. Gribās vēl, vēl, vēl. Labais vairo labo!

Runājot par to, kā visu uzspēju, šobrīd ir tā, kā ir. Norit “Mesas” projekts, izlaidīsim arī Gacho albumu un es no tā ķeru lielu baudu. Varbūt viss iegrozītos citādi, ja tas nenestu nekādus augļus. Ikdienā veltu laiku arī hobijiem – sports ir galvenais no tiem. Nevaru savu dzīvi iedomāties bez tā. 

Es pat nedomāju par to, vai kaut ko mest malā, vai nemest. Zini kā – reizēm uznāk kaut kādi “melnie”, bet tas viss, ko daru, man ir kā uzvilkt apavus, to vienkārši vajag.

Es patiesībā esmu ļoti pārsteigts, ka cilvēki klausās tādu mūziku kā “Mesa”, ka viņi grib uzsūkt arī dziļdomīgāku informāciju, kuru ikdienā noklusējam un negribam atcerēties un pieminēt. Ļoti priecājos, ka cilvēki spēj tās tēmas uzsūkt, nevis domā, ka tā ir laba fona mūzika ar foršu melodiju. Piemēram, ja pēc pēdējās dziesmas “Vērtības” noklausīšanās kāds cilvēks ir piezvanījis saviem tuviniekiem vai izdarījis ko tādu, ko visu laiku atlicis, tā jau ir vēlamā pievienotā vērtība!

– Kā iesākāt “Mesa” koncerttūri un ko varam sagaidīt Liepājā?
– Koncertos gāja ļoti labi. Biju pārsteigts par lielo cilvēku daudzumu. Viss bija ļoti sirsnīgi. Dziesmas varbūt ir tematiski drūmas, taču izpildījumā tas nav tā jūtams, tādēļ cilvēki jutās brīvi. Tos apmeklēja dažāda gadagājuma cilvēki.

Rīgā, protams, bija vairāk cilvēku, koncertzāle “Palladium” bija izpārdota. Abi koncerti bija tāds labs ieskrējiens noslēdzošajam Liepājas koncertam. Man pašam tiešām šķita, ka viss bija ļoti labi, bet Liepājā būs vēl labāk, jo tur uzstāsies arī viesmākslinieki! Liepājas koncerts būs vislielākais arī ietilpības, skatuves un gaismu ziņā. Mēs esam iesildījušies, tāpēc arī performances ziņā sniegums būs lielisks.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz