Ceturtdiena, 20. februāris Smuidra, Vitauts, Smuidris

Kora “Laiks” dziesma atzīta par skatuviski atraktīvāko priekšnesumu Baltijas jūras koru konkursā

Kora “Laiks” dziesma atzīta par skatuviski atraktīvāko priekšnesumu Baltijas jūras koru konkursā
Foto: Publicitātes
22.09.2019 17:43

LETA

Atslēgvārdi

“Jasmīnas koris” no Latvijas ieguvis trešo vietu starptautiskajā Baltijas jūras koru konkursā, aģentūru LETA informēja konkursa sabiedrisko attiecību vadītāja Inga Vasiļjeva.

Par Jūrmalā notikušā konkursa uzvarētāju kļuvis jauktais koris “Mornington Singers” no Īrijas. Otro vietu ieguvis jauktais koris “Mlada” no Krievijas, bet “Jasmīnas koris” Agitas Ikaunieces vadībā godināts kā trešais labākais.

Par konkursa labāko diriģentu tika atzīts Volkans Akočs, bet labākais obligātā skaņdarba – Uģa Prauliņa opusa “The Laughing Song” – interprets ir akadēmiskais koris “Mlada”. Skatītāju simpātiju balvu ieguva sieviešu koris “Sirene”, savukārt par skatuviski atraktīvāko priekšnesumu tika atzīts Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra jauktā kora “Laiks” dziesmas “Tumša nakte, zaļa zāle” atskaņojums diriģentes Ilzes Balodes vadībā. Šogad īpaši tika atzīmēts arī koris par labāko unisona skaņdarba interpretāciju – žūrijas atzinību ieguva koris “Mlada”.

“Tas bija ļoti liels pārsteigums, mēs pat nenojautām, ka tāda nominācija varētu būt. Šādu novērtējumu saņēmām par vienu no, manuprāt, skaistākajām latviešu tautas dziesmām. Konkursā tā bija jāizpilda vienbalsīgi, bez pavadījuma – acapella unisonā.

Kad šo tautas dziesmu izvēlējos, apzinājos, cik tā ir vokāli grūta, arī emocionāli izstāstīt šo stāstu ir sarežģīti, bet man bija vairākas idejas.

Tikos ar komponistu Jāni Strazdu un stāstīju viņam, kā es vēlētos šo dziesmu dzirdēt un kā koris to varētu izpildīt. Klausījāmies iepriekšējo gadu piemērus un nonācām pie gala rezultāta, kurā izmantojām akustiskos elementus un modulācijas. Mums nebija mērķa saņemt šādu novērtējumu, galvenais, ko vēlējāmies, bija izdzīvot stāstu, kuru nesam uz skatuves, iedot skatītājam to īpašo sajūtu,” laikrakstam stāsta I. Balode.

Jau ziņots, ka konkursa pusfinālā piedalījās dalībnieki no septiņām valstīm. Pēc pirmās dienas rezultātiem par konkursa galveno balvu cīnījās pieci kori – “Mlada” no Krievijas, “Mornington Singers” no Īrijas, kamerkoris no Baltkrievijas “Salutaris”, Somijas pārstāvji “Valkia”, kā arī “Jasmīnas koris” no Latvijas.

Koru sniegumu vērtēja profesionāla starptautiska žūrija ar spāņu komponistu Havjeru Busto priekšgalā. Pārējie četri žūrijas locekļi bija godalgotais lietuviešu diriģents Linas Balandis, grupas “The Real Group” dibinātāja un ilggadēja dziedātāja, vokālās mākslas pasniedzēja Katarīna Henrisone no Zviedrijas, igauņu kordiriģents, profesors, Igaunijas Dziesmu svētku virsdiriģents Rauls Talmars, kā arī pagājušā gada konkursa obligātā skaņdarba autors un starptautiski pazīstamais latviešu komponists Andris Dzenītis.

Trīs augstāko vērtējumu ieguvušie kori iegūs naudas balvas – 3500, 2000 un 1000 eiro. Papildus pasniegta Labākā diriģenta balva 500 eiro apmērā, Labākā obligātā skaņdarba interpreta balva – 250 eiro -, kā arī Skatītāju simpātijas balva. Šogad balvu nominācijām pievienojusies arī balva par labāko unisona skaņdarba interpretāciju, kā arī skatuviski atraktīvāko priekšnesumu.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli