Pirmdiena, 6. aprīlis Filips, Vīlips, Zinta, Dzinta

Liepājas Simfoniskais orķestris izdod latviešu sieviešu komponistu ierakstu “Vēja mirdzums”

Liepājas Simfoniskais orķestris izdod latviešu sieviešu komponistu ierakstu “Vēja mirdzums”
Foto: Jānis Vecbrālis
25.02.2020 21:55

LETA

Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” 8.martā plkst.17 Liepājas Simfoniskais orķestris iepazīstinās plašāku publiku ar mūzikas ierakstu kompānijas “Skani” paspārnē tapušo albumu “The Glittering Wind” jeb “Vēja mirdzums” ar mūziku, ko radījušas piecas latviešu komponistes, aģentūru LETA informēja orķestra pārstāve Iveta Vēvere.

Liepājas Simfoniskā orķestra vadītājs Uldis Lipskis pavēstīja, ka 28.Liepājas Starptautisko zvaigžņu festivālu atklās ar latviešu komponista Ērika Ešenvalda jaunākā veikuma pirmatskaņojumu. “Uz šī pirmatskaņojumu brīnuma viļņa vēlamies iepazīstināt klausītājus ar mūsu jaunāko ierakstu, kur iekļauti tikai pirmatskaņojumi. Tā ir Santas Ratnieces, Selgas Mences, Gundegas Šmites, Marinas Gribinčikas un Maijas Einfeldes mūzika – tiešām unikāla kolekcija ar brīnišķīgiem skaņdarbiem,” akcentēja Lipskis.

Latviešu komponistu skaņdarbi izskanējuši Latvijas valsts simtgades svētku priekšvakarā 2018.gada 17.novembrī koncertā “Mātei Latvijai” koncertzālē “Lielais dzintars”.

Albumā ir iekļauts arī Ratnieces Septītais Liepājas koncerts klavierēm un orķestrim, kas ir līdz šim vienīgais sievietes komponētais opuss “Liepājas koncertu” ciklā, ko vairāku gadu garumā iniciējis, atskaņojis un ieskaņojis Liepājas Simfoniskais orķestris, pavēstīja Vēvere. Ratnieces pieaicināšanu Liepājas koncerta radīšanai ierosināja pianists Vestards Šimkus, kļūstot arī par darba pirmatskaņotāju 2014.gada Pianisma zvaigžņu festivālā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli