Ceturtdiena, 28. marts Ginta, Gunda, Gunta
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Mūzikas skolu pedagogi iepazīstas ar jaunākajām stīgu instrumentu spēles tehnikām

Mūzikas skolu pedagogi  iepazīstas ar jaunākajām stīgu instrumentu spēles tehnikām
20.06.2011 13:50

Atslēgvārdi

No 19.līdz 30.jūnijam Rīgā, Liepājā, Ventspilī un Rēzeknē norisinās stīgu instrumentu spēles kursi profesionālās ievirzes mūzikas skolu pedagogiem – Daudzveidīgas mācību metodes profesionālās ievirzes izglītības programmā Stīgu instrumentu spēle – vijoles, alta spēle.

Kursi tiek organizēti projektā Profesionālās kultūrizglītības pedagogu tālākizglītība, kuru atbalsta Eiropas Sociālais fonds un īsteno Kultūrizglītības un nemateriālā mantojuma centrs. Savās zināšanās un pieredzē dalīsies pieredzējuši lektori, mūzikas profesionāļi: Terēze Zīberte−Ījaba, Ludmila Girska, Anda Beitāne, kā arī Londonas Karaliskās mūzikas koledžas vijoles spēles docētājs Jans Repko (Jan Repko, Lielbritānija) un izcilais vijolnieks un altists, St.Pēterburgas konservatorijas profesors Andrejs Dogadins (Krievija).

 Šajā kursā, kas norisināsies dažādās Latvijas pilsētās, stīgu instrumentu spēles pedagogi apgūs inovatīvas tehnikas un metodes darbā ar vijoles un alta spēles audzēkņiem, analizēs iespējas un problēmsituācijas vijoles un alta spēles tehnikā un stilistikā, uzzinās, kā tradicionālās mūzikas elementus var izmantot instrumentu spēlēs un kolektīvās muzicēšanas nodarbībās, diskutēs par profesionālās ievirzes izglītības vijoles un alta spēles programmas iespējām audzēkņu radošajā attīstībā un iedziļināsies arī citos jautājumos.

Stīgu instrumentu spēles kursu lektori ir spilgtas un pieredzējušas personības mūzikā.
Ludmila Girska −
vijolniece un ilggadīga vijoļspēles skolotāja Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā. Pie L. Girskas vijoļspēli apguvuši daudzi pazīstami vijolnieki, viņu vidū arī pasaules atzinību guvusī vijolniece Baiba Skride.

T.Zīberte–Ijaba − Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) lektore,  Stīgu instrumentu katedras Stīgu instrumentu spēles pedagoģijas klases vadītāja. Sniegusi solo koncertus, muzicējusi Nacionālajā simfoniskajā orķestrī, kamerorķestrī Rīgas kamermūziķi, Liepājas simfoniskajā orķestrī u.c.

Anda Beitāne – JVLMA asociētā profesore, Muzikoloģijas katedras Etnomuzikoloģijas klases vadītāja. Plašāk sabiedrībā pazīstama kā vairāku zinātnisko publikāciju, rakstu un grāmatu autore par latviešu tradicionālās mūzikas jautājumiem.

Īpaši uz kursiem aicinātais vieslektors Jans Repko ir vijoles spēles docētājs, kurš paralēli pedagoģiskajai darbībai sniedz regulārus koncertus kā solists un sadarbībā ar kameransambļiem, kā arī vada meistarklases ASV, Krievijā, Ķīnā, Eiropas Savienības valstīs. Viņa studenti ir guvuši pirmās vietas vairākos nozīmīgos starptautiskos vijoļspēles konkursos.

Vieslektors Andrejs Dogadins mūzikas pasaulē ir pazīstams kā izcils vijolnieks un altists, slavenā Pēterburgas kvarteta dalībnieks, St.Peterburgas konservatorijas profesors un kā vieslektors pasniedz meistarklases daudzās pasaules valstīs. Mākslinieks ir piedalījies prestižos starptautiskos mūzikas festivālos, kā solists un kopā ar orķestri uzstājies Krievijā, Eiropā, ASV, Argentīnā, Izraēlā, Japānā, Dienvidkorejā.

ESF finansētā projekta kursu mērķis ir parādīt pedagogiem jaunus, neierastus ceļus sadarbībā ar audzēkņiem, inovatīvas metodes mūzikas un mākslas priekšmetu pasniegšanā un akcentēt informācijas tehnoloģiju pielietojumu mācību nodarbībās. Projekts dod iespēju līdz 2012.gada 31.oktobrim vairāk nekā 2000 mūzikas un mākslas skolu skolotājiem bez maksas apmeklēt gandrīz 300 kursus visā Latvijā.

Māra Kalve,
Kultūrizglītības un nemateriālā mantojuma centra
Informācijas analīzes eksperte

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz