Sestdiena, 6. jūnijs Ingrīda, Ardis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Zvaigžņu festivālu atklās izcilas personības mūzikas pasaulē

Zvaigžņu festivālu atklās izcilas personības mūzikas pasaulē
Foto: Egons Zīverts
01.03.2017 17:29

liepajniekiem.lv

“Programma ir krāsaina, katrs mūzikas baudītājs varēs atrast kaut ko sev,” trešdien preses konferencē, tiekoties ar plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem un vērtējot šī gada Starptautiskā zvaigžņu festivāla piedāvājumu, sacīja Liepājas Simfoniskā orķestra mākslinieciskais vadītājs Atvars Lakstīgala. Jubilejas sezona tiks atklāta ar krāšņu koncertu jau šopiektdien un ilgs visu martu.

Preses konferencē, kas tika aizvadīta koncertzālē “Lielais dzintars”, ar mediju pārstāvjiem tikās mūzikas pasaulē izcilas personības, kas arī atklās 25.Liepājas starptautisko zvaigžņu festivālu, – ērģelniece Iveta Apkalna, flautiste Dita Krenberga un komponists Pēteris Plakidis.

I.Apkalna, kas nupat piedalījusies Hamburgas grandiozās Elbas Filharmonijas atklāšanas koncertā un ir kļuvusi par šīs koncertzāles goda ērģelnieci, vēju pilsētā ieradās jau vakar, uzreiz arī apmeklējot lielo zāli. Daloties savos iespaidos, ērģelniece smaidot sacīja, ka to ir ļoti daudz. “Šī man ir absolūti pirmā reize lielajā, skaistajā “Dzintarā”. Šorīt pirmo reizi mēģinājām. Man vienmēr patīk atbraucot uzreiz ķerties pie lietas,” sacīja I.Apkalna, atklājot, ka ērģeles koncertam aizlienētas no Ventspils Mūzikas skolas.

“Man ir ļoti liels pagodinājums, jo saprotu, ka esmu pirmā ērģelniece, kas spēlē šeit, šajā brīnišķīgajā koncertzālē. Vēl šķiet, ka Bārbera “Toccata Festiva” ērģelēm un orķestrim vispār Latvijā piedzīvos pirmatskaņojumu, lai gan skaņdarbs nav sacerēts ne šodien, ne vakar, ne aizvakar, ne pirms desmit gadiem. Šo skaņdarbu neviens Latvijā nav atskaņojis, jo līdz šim nav bijusi piemērota vieta, kur to darīt,”

atklāja I.Apkalna, skaidrojot, ka skaņdarbs pieprasa lielu skatuvi ar ļoti lielu orķestra sastāvu. “Esmu priecīga un pagodināta, ka esmu šeit. Un ceru, ka šis nebūs pēdējais ērģeļkoncerts šajā zālē un šī mūzikas šeit dzīvos arī turpmāk,” I.Apkalna novēlēja, lai kādreiz koncertzālei būtu arī savas ērģeles un tās nebūtu nepieciešams aizlienēt.

Flautiste Dita Krenberga festivāla atklāšanas koncertā kopā ar orķestri atskaņos pasaulē atpazīstamākā latviešu komponista Pētera Vaska Flautas koncertu. Savulaik D.Krenberga atzinusi, ka Vaska Flautas koncerts ir vissarežģītākais no komponista opusiem flautai. Muzikālais materiāls ir dziļš un piesātināts, tas prasa no mūziķa milzīgu garīgu un fizisku pašatdevi. Arī preses konferencē D.Krenberga atzina, ka

latiņa, ko Pēteris Vasks uzlicis, ir ļoti augsta, no flautista prasot vislielākās profesionālās spējas.

Flautas koncerta CD, ko Liepājas Simfoniskais orķestris A.Lakstīgalas vadībā ieskaņoja kopā ar D.Krenbergu, dienas gaismu ieraudzīja pagājušā gada otrajā pusē. “To paveicām ļoti smagā darbā,” atminas flautiste, priecājoties par mūzikas ierakstu apskatnieku un kritiķu labajām atsauksmēm. “Rezultāts ir tiešām ļoti iepriecinošs, un tagad man būs lielais izaicinājums šo koncertu atskaņot publikai. Esmu ļoti laimīga un par to pateicīga.”

Savukārt komponista Pētera Plakida koncerts solistu grupai un simfoniskajam orķestrim “Sasaukšanās” ļaus novērtēt, cik lieliska akustika ir “Lielajā dzintarā”. “Šis kaut kādā ziņā ir unikāls skaņdarbs, kur mēs varēsim iepazīt, izprast un apbrīnot “Lielā dzintara” akustiku,” norādīja A.Lakstīgala, “jo “Sasaukšanās” ir skaņdarbs solistu grupai, kur solisti nebūs kā ierasts uz skatuves, bet gan izkaisīti kaut kur zālē vai skatītāju daļā, un viņi sasauksies viens ar otru un orķestri.” A.Lakstīgala vērtē, ka tas būs kaut kas interesants.

A.Plakidis, kuru ar Liepājas Simfonisko orķestri saista vairāki priekšnesumi, atzina, ka ir priecīgs par iespēju atkal būt Liepājā un arī šeit nosvinēt būtisku savas dzīves jubileju – 4.martā komponistam apritēs 70 gadu.

Un dalība zvaigžņu festivālā, kur tiks atskaņots viņa skaņdarbu, būs kā sava veida dāvana.

Vēl atklāšanas koncerta programmā pasaules pirmatskaņojumu piedzīvos Artura Maskata 12.Liepājas koncerts klavierēm un orķestrim. Solists – šobrīd viens no pasaulē atzītākajiem latviešu pianistiem Reinis Zariņš, kam komponists šo darbu arī speciāli rakstījis.

Jau vēstīts, ka šogad festivāls ilgs visu martu, un tajā varēs baudīt mūzikas koncertus ar dažādu ievērojamu solistu piedalīšanos – paredzēti pieci koncerti no baroka līdz džezam.

A.Lakstīgala neslēpa, ka “ir daudz jautājumu, kāpēc formāts ir tieši tāds, nevis savādāks”. Viņš aicina palūkoties uz festivāla pirmsākumiem, kad koncerti notika teātrī vai latviešu biedrības namā, kur ietilpība ir trīs, četras reizes mazāka, varēts daudzus koncertus ietilpināt vienas nedēļas laikā un nebija tik lielu raižu par publikas apmeklētību. Viņš norādīja, ka šobrīd situācija ir mainījusies. “Pieci koncerti nedēļas laikā, piepildot “Lielo dzintaru” – būsim godīgi, tas ir diezgan nereāli,” atzina A.Lakstīgala. “Līdz ar to šobrīd eksperimentējam, kā festivāls var notikt.”

Tāpat festivāla ikdiena ir sarežģītais finanšu jautājums. Līgumu par finansējumu iespējams noslēgt tikai īsi pirms festivāla, līdz ar to, vienojoties ar māksliniekiem, patiesībā nav simtprocentīgas garantijas, ka festivāls viņus varēs atļauties. “Lai gan mūzikas pasaulē tā ir normāla prakse mākslinieku sarunāt divus, trīs vai piecus gadus uz priekšu. Mums slēgt līgumus uz tādiem laikiem nav nekādu tiesību. Tā ir ļoti liela laime, ja sakrīt laiks, ka mākslinieks pie mums var atbraukt, jo viņš tiek uzrunāts salīdzinoši ļoti vēlu.”

Kopumā šogad valstu pārstāvniecība festivālā nav plaša – Latvija, Lietuva, Ukraina, Krievija un Itālija, un dominēs mūziķi no Austrumeiropas.

Foto galerija

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]pajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz