Sestdiena, 31. oktobris Valts, Rinalds, Rinalda
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Aicina atsaukties zemnieku saimniecību vadītāju aizvietotājus

Aicina atsaukties zemnieku saimniecību vadītāju aizvietotājus
11.07.2007 19:38

0

Jau otro sēdi sarīkojusi darba grupa, kas izveidota, lai īstenotu izmēģinājuma jeb pilotprojektu, kas paredz nodrošināt zemnieku saimniecību vadītājus ar aizvietotājiem. Par to, kādi jautājumi apspriesti, informēja darba grupas dalībnieces, biedrības “Liepājas Lauksaimnieku apvienība” valdes priekšsēdētāja Ārija Jerumane un Lauku konsultāciju biroja speciāliste Arta Cinkus.

Vairāk uzticētos vietējiem

Ir beigusies zemnieku saimniecību vadītāju aptauja. Aktivitāte bijusi iepriecinoši liela – atbildes uz anketā izvirzītajiem jautājumiem atsūtījuši vairāk nekā pussimta Liepājas rajona zemnieku. Galvenokārt tie ir piena lopu audzētāji, kuri gadiem ilgi strādā bez atvaļinājuma. Viņi gandrīz vienbalsīgi atzīst, ka aizvietotāji ir nepieciešami saimniecībās, kur ganāmpulks lielāks par piecām govīm un nepārsniedz 50. Mazākās zemnieku sētās situācija neesot tik traģiska. Tur vajadzības gadījumā lopus pieskatīt atskrienot kaimiņi, bet dižfermās tiek atalgoti palīgstrādnieki.

Ja cilvēks piecpadsmit gadu gaitā nav baudījis normālas brīvdienas, tad viņam zūd jebkāda vēlēšanās strādāt, un ražošanas rezultāti nevis pieaug, bet pat samazinās, konstatēja darba grupas pārstāves.

Tagad, kad vajadzības noskaidrotas, abām jāpaveic sarežģītākais uzdevums – jāatrod cilvēki, kuri vēlētos būt aizvietotāji. Tas nebūšot viegli, jo laukos ir liels kvalificētu darbinieku trūkums. Mēs pašlaik vēl nezinām to cilvēku slāni, kas varētu aizvietotāju misiju uzņemties, norādīja darba grupas dalībnieces. Lauksaimnieku apvienības vadītāja iepriekš pauda domu, ka šo lomu varētu pildīt gados jaunāki un izdarīgāki mazo zemnieku saimniecību īpašnieki, piena pārraugi, kam ir zootehniskā vai veterinārā izglītība un pieredze ganāmpulku aprūpē. Arī anketās aptaujātie lauku ļaudis vienprātīgi izteikušies, ka saimniecību uzticētu vietējiem cilvēkiem. Taču vēl nav zināms, vai visi pārraugi varēs uzkraut sev papildu pienākumus, jo arī viņi ir noslogoti, daudzi jau strādā kādā citā vietā.

Jāuzņemas atbildība par kvalitāti

Kaut gan ir paredzēti divus mēnešus ilgi teorētiskās un praktiskās apmācības kursi, kas varētu sākties oktobrī, A.Cinkus uzskata, ka ir specifiskas lietas, ko nevar tik īsā laikā apgūt.

Darba grupas sēdē spriests par atbildību. Vai aizvietotājam var uzvelt vainu, ja viņam, pildot darba pienākumus, govis pēkšņi norauj pienu? Ar tādu situāciju nedrīkst nerēķināties. Taču  izmēģinājuma projekta īstenotāji uzskata, ka atbildību par izslaukumu samazināšanos aizvietotājiem nedrīkst uzvelt, jo šajā gadījumā cilvēks dzīvnieku nekādi nespējot iespaidot. “Bet atbildību par piena kvalitāti aizvietotājiem katrā ziņā vajadzēs uzņemties,” sprieda Ā.Jerumane. Neviens saimniecības īpašnieks nebūšot ar mieru, ka augstākā labuma piena vietā viņa prombūtnes laikā pārstrādātājam tiek nogādāta mazāk vērta produkcija, kas tūdaļ samazina ienākumus.

Pārmest aizvietotājam, ka govis pēkšņi izbēgušas no aploka un ieskrējušas kaimiņa auzu laukā, nebūtu prāta darbs. Tāda kļūme varot piemeklēt ikvienu. Droši vien vajadzēšot vienoties arī par teļu saņemšanu radībās un citām līdzīgām lietām.

Ja kaut kas ar lopiņu veselību nebūs tā, kā jābūt, aizvietotājam obligāti jāaicina palīgā veterinārais ārsts. Par šo vizīti patukšot maciņu vajadzēs pašam saimniekam, kaut gan viņš pats, iespējams, līdzīgā situācijā būtu centies iztikt bez ārsta atbalsta.

Kaut kādai garantijai, kādam līgumam tomēr ir jābūt, jo divu cilvēku attiecības nav tik vienkāršas, lai paļautos tikai uz goda vārdu, teica darba grupas dalībnieces, piebilstot, ka jāparedz sankcijas, kas sagaidītu aizvietotājus par paviršu attieksmi vai apzinātu nolaidību. Tāpat jāvienojas par tehnikas pielietošanu. Nez vai vispār mūsdienās var atrast cilvēkus, kuri apņemtos govis izslaukt ar rokām. Tāpēc aizvietotājam jāprot likt lietā ierīces, kas ir zemnieku saimniecības īpašumā.

Aploksnēs algu nemakās

Līdz galam pagaidām nav izrunāts jautājums par atalgojumu. Skaidrs ir tas, ka valsts uzņemas finansēt šo projektu, taču vēl neesot zināms, cik lielu daļu no atalgojuma summas samaksās saimnieks un cik piemaksās valsts. Tas varētu kļūt skaidrs tuvākajos mēnešos. A.Cinkus teica, ka maksāšana aploksnēs, kas joprojām izplatīta laukos, būšot izslēgta.

Par papildu darba uzdevumiem, piemēram, cūku un aitu pabarošanu, izlaišanu ganībās vajadzēšot norēķināties pašam zemnieku saimniecības īpašniekam. “Tā būs viņu brīva vienošanās,” sprieda Ā.Jerumane, “jo zemnieku saimniecībā darbu nekad nav trūcis.” Viņa pastāstīja, ka Durbes novada piensaimnieks un Ārijas vīrs Jānis Jerumanis zemnieku saimniecībā “Jaunsanderi” arī ir viens no tiem, kas vēlētos izmantot aizvietotāja pakalpojumus, jo darba slodze sanākot ļoti liela. Kamēr ir vasaras brīvdienas, viņu aizvietojot meita, taču drīz sāksies skolas laiks, un tad šis atbalsts vairs nebūs iespējams.

“Autovadītāja tiesības, strādājot par aizvietotāju, cilvēkam nebūs liekas,” uzsvēra Ā.Jerumane, jo darbs saskaņā ar grafiku varētu notikt dažādās rajona vietās.

Izmēģinājuma projektu paredzēts pabeigt līdz 31.decembrim. Tāpēc zemnieku saimniecību aizvietotāja amata kandidāti tiek mudināti pieteikties līdz 30.jūlijam. To var izdarīt piezvanot Ā.Jerumanei pa tālruni 29332830 vai A.Cinkus – 289164711 vai 3427737.

Uz pirmo tikšanos biedrības “Liepājas Lauksaimnieku apvienība” birojā pretendentus plānots aicināt 30.jūlijā pulksten 11. Tad arī runāšot gan par pienākumiem un iespējām, gan par samaksas kārtību un citiem jautājumiem.

“Pieredze, ko guvām Igaunijā, ir tā vērta, lai to pārņemtu arī pie mums. Liepājas rajons var lepoties, ka Zemkopības ministrija mums ir uzticējusi īstenot izmēģinājuma projektu. Šo uzticību nepieciešams attaisnot,” teica Lauksaimnieku apvienības vadītāja.

Pēteris Jaunzems,
“Kurzemes Vārds”

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz