Otrdiena, 21. maijs Ingmārs, Ernestīne, Akvelīna
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Aizputes jaunieši gatavojas savai pirmajai lielajai izrādei

Aizputes kultūras namā izveidots Bērnu un jauniešu teātris, kas kopš decembra iestudē pirmo lugu “Sapnis”, kas skatītājus priecēs jau nākamnedēļ. Izrādē jaunieši cenšas vērst vienaudžu uzmanību uz pārlieku biežas telefona izmantošanas sekām.

Aizputes jaunieši gatavojas savai pirmajai lielajai izrādei
Izrādē "Sapnis" galvenā varone Monta, kuru attēlo jauniete Laura Ozola (pa vidu), nonāk Citādijā, kur visi jaunieši ir atkarīgi no saviem telefoniem, datorspēlēm un dažādām sociālo tīklu platformām. Attēlā redzams arī Markuss Bitenieks, kurš atveido vienu no šiem skolēniem, un Elīze Cveigele skolotājas lomā. (Foto: Ģirts Gertsons)
Izrādē "Sapnis" galvenā varone Monta, kuru attēlo jauniete Laura Ozola (pa vidu), nonāk Citādijā, kur visi jaunieši ir atkarīgi no saviem telefoniem, datorspēlēm un dažādām sociālo tīklu platformām. Attēlā redzams arī Markuss Bitenieks, kurš atveido vienu no šiem skolēniem, un Elīze Cveigele skolotājas lomā. (Foto: Ģirts Gertsons)
05.04.2024 06:00

liepajniekiem.lv

“Tehnoloģijas ir pārņēmušas jauniešu ikdienas dzīvi, un viņiem no tām ir ļoti grūti izrauties. Līdz ar to viņi neredz un nenovērtē to, kas notiek apkārt,” par ideju stāsta Laura Ozola, kura izrādē spēlēs galvenās varones Montas lomu.

Runā par to, kas uztrauc

Arī teātra vadītāja Landra Valdmane, strādājot par skolotāju, saskārusies ar to, ka bērniem mācību stundā ir grūti koncentrēties, ja uz galda atrodas telefons.

Viņa norāda, ka izrāde ir aptuveni vienas mācību stundas garumā, lai ar to varētu viesoties novada skolās.

“Gribam, lai arī citi jaunieši padomā par to, ka vajag komunicēt arī ārpus telefona.

Man šķiet, ka ir jau tādi, kas vairs īsti nemāk sarunāties ar cilvēkiem dzīvē. Tad nu mēs ar humoru izrādē pasakām to, ko par šo problēmu domājam,” pastāsta L. Valdmane.

Aizputes kultūras nama bērnu un jauniešu teātra vadītāja Landra Valdmane māca saviem audzēkņiem arī improvizācijas prasmes, kas noder ikdienas dzīvē, ne tikai uz skatuves. Foto: Ģirts Gertsons

Teātris jau šobrīd saņēmis aicinājumu uzstāties Kazdangas kultūras namā.

Skolotāja gan norāda, ka viesizrādes nāksies plānot jauniešiem pieejamā laikā, jo daļa mācās 9. klasē, kas nozīmē, ka viņiem jāgatavojas eksāmeniem.

Pašlaik teātrī darbojas septiņi dalībnieki, kuri jau no mazotnes sapratuši, ka uzstāties publikas priekšā ir viņu aicinājums.

L. Valdmane neslēpj, ka ar izrādi cer iedvesmot arī citus jauniešus pievienoties teātrim.

“Aktuālo tēmu jau ir daudz, un par tām varēsim runāt arī nākamgad. Pirmā tēma, kas nāk prātā un par kuru varētu uzrakstīt lugu, ir tā saucamie saltiņi.

Bet galvenais ir tas, lai ir dalībnieki, kas grib uzstāties,”

pauž vadītāja.

“Ļoti priecājos par to, ka viņi jau ir piešāvušies improvizēt, ja kaut kas aizmirstas. Vienmēr esmu teikusi, ka galvenais ir neklusēt, jo tad neērti sajūtas tieši skatītājs,” L. Valdmane pastāsta, ka teātrī mācās arī ko tādu, kas noder ikdienas dzīvē.

Īsti skatuves cilvēki

Viena no iestudējuma dalībniecēm Beāte Jasaite stāsta, ka pati ikdienā daudz laika pavada pie viedtālruņa ekrāna.

“Pēc tam, kad sākām veidot lugu, centos vairāk piedomāt pie tā, lai samazinātu laiku, ko pavadu lūkojamies telefonā. Bet īsti jau nesanāk,” viņa nedaudz kautri atzīst.

L. Valdmane komentē, ka daudziem ir atkarība no viedierīcēm.

Beātei publikas priekšā patīk būt jau no bērnības, un viņa labprāt vienmēr iesaistījusies gan deju pulciņos, gan apmeklējusi arī mūzikas skolu, lai tikai būtu iespēja biežāk uzkāpt uz skatuves.

“Man aktiermāksla vienmēr ir interesējusi.

Kopā ar Lauru mazākajās klasītēs darbojāmies skolas teātra pulciņā,” viņa atminas.

Pulciņš gan neesot darbojies visai ilgi, tāpēc meitenes bijušas spiestas meklēt alternatīvu – abas vairākkārt tēlojušas rūķus Ziemassvētku pasākumos.

Šī gan būs piecpadsmitgadīgās Beātes pirmā nopietnā izrāde, taču lielu uztraukumu meitene nejūt.

“Īstenībā es aktiermākslu labprāt apgūtu profesionāli. Šobrīd gan ir arī citas lietas, kuras labprāt izmēģinātu, bet nojaušu, ka skatuve vienmēr būs kā rezerves variants,” pauž jauniete.

Arī galvenās lomas atveidotājai Laurai kļūt par aktrisi esot bijis ilggadējs sapnis. Tagad jauniete smejot atzīst, ka sapni aizstājušas domas par praktiskākām profesijām.

“Man patīk būt publikas priekšā, un pieļauju, ka tas nemainīsies.

Vienmēr jūtos gandarīta, kad ar savu uzstāšanos varu kādu iepriecināt,” stāsta Laura.

Viņa kopā ar vēl vienu teātra dalībnieku Markusu Bitenieku nereti vadot pasākumus Aizputes vidusskolā un pilsētas kultūras namā.

Viens atved līdzi citu

Markuss sevi dēvē par īstu skatuves cilvēku – viņš tur jūtoties kā zivs ūdenī.

“Zinu, ka ir daudzi cilvēki, kuriem ir bail uzkāpt uz skatuves vai publiski uzstāties, bet man tas patīk. Varu gan vadīt pasākumus, gan attēlot dažādus varoņus,” pastāsta Markuss.

Puisim šī nebūšot pirmā izrāde, kurā viņš piedalās, bet jau kāda ceturtā. Savu aktiermākslu aizputnieks pilnveido četrus gadus, no vienpadsmit gadu vecuma.

Lai gan Markuss vēlas apgūt medicīnu un kļūt par ārstu, viņš ir pārliecināts, ka brīvajā laikā atradīs veidu, kā turpināt darboties radoši.

“Iespējams, iestāšos deju kolektīvā vai dziedāšu korī,”

prāto jaunietis.

Viņš paaicinājis teātrī darboties arī vienpadsmitgadīgo Gustavu Jakovicki. “Pirms tam neko tādu nebiju mēģinājis, bet, manuprāt, diezgan ātri sapratu, ka man šis patīk un arī sanāk. Protams, ir bail, bet ticu, ka viss izdosies,” pārdomās dalās izrādes jaunākais dalībnieks.

L. Valdmane pastāsta, ka Jāņos Aizputes tirgus laukumā viņa ar amatierteātri “Skabarga” izrādījusi lugu, kurā bijuši vajadzīgi vairāki jaunieši. Tā arī daži ieguvuši nopietnāku pieredzi uzstāties.

Aizputes kultūras nama bērnu un jauniešu teātra dalībniekiem viņu pirmajā izrādē atbalstu sniedz amatierteātra “Skabarga” pārstāvji Matīss Ļaudams, kurš ikdienā ir skolotājs, un Inta Rudzīte, kas ir arī Aizputes kultūras nama darba organizatore. Foto: Ģirts Gertsons

Viens no šiem jauniešiem bija sešpadsmitgadīgais Norlands Rudzītis, kas šobrīd ir viens no teātra dalībniekiem. Jaunietis atveido savas mammas Intas Rudzītes varones dēlu.

“Tas likās ļoti forši. Protams, bija varbūt  brīži, kad piemirsās teksts vai kaut kas sajuka, bet man ļoti patīk, ka teātrī var improvizēt. Tādos brīžos pašam uz vietas ir jāizdomā, ko tu teiksi tālāk, lai tas saskan ar sarunu vai ainu. Un neviens tev īsti nevar palīdzēt.

Improvizācija ir mana mīļākā daļa no teātra mākslas,”

pastāsta Norlands.

Lai gan mamma nav bijusi tā, kas viņu pamudinājusi iesaistīties jauniešu teātrī, došanās uz viņas mēģinājumiem viņam likusi saprast, ka pats vēl kādreiz labprāt atrastos mammai blakus uz skatuves.

“Šis vairāk ir kā hobijs, bet uz skatuves es noteikti plānoju palikt – kā mūziķis. Šobrīd es spēlēju gan bungas, gan ģitāru, bet vēl nevaru nolemt, uz ko tieši vairāk fokusēšos nākotnē.”

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par sagatavoto saturu atbild portāls liepajniekiem.lv.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI. PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
 1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku.
 4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

 1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par cenu – EUR 8.95 (astoņi euro un 95 centi) vienam mēnesim.
 4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
  1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
 2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz