Ceturtdiena, 1. oktobris Lāsma, Zanda, Zandis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Apšauba Pēterim Hankam pieliktos krustiņus

Apšauba Pēterim Hankam pieliktos krustiņus
25.10.2006 20:25

0

Atslēgvārdi

Vakar tika sasaukta Liepājas rajona Vēlēšanu komisijas ārkārtas sēde, kurā komisijas locekļi tika iepazīstināti ar šonedēļ notikušo Drošības policijas pārbaudi, kuras laikā tika atlasīti 37 par aizdomīgiem uzskatīti vēlēšanu biļeteni no abiem vēlēšanu iecirkņiem Aizputes pilsētā. 


Atlasa aizdomīgus biļetenus

Rajona Vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Laila Kivila pastāstīja, ka otrdien ar Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Arņa Cimdara akceptu pie viņas ieradās vairāki cilvēki, starp kuriem viņa atpazina divus Drošības policijas pārstāvjus un, nenorādot pārbaudes juridisko pamatu, pieprasīja uzrādīt divu Aizputes pilsētas vēlēšanu iecirkņu aizzīmogotās kastes ar vēlēšanu biļeteniem. Tās tika atvērtas un policijas darbinieki vairāku stundu garumā veica pārbaudi, pastiprinātā apgaismojumā caurlūkojot par Zaļo un zemnieku savienību nodotos biļetenus Aizputes pilsētā, atlasot kopumā 37 biļetenus, kuros pēc pārbaudītāju domām krustiņi bijuši uzvilkti ar dažādiem rokrakstiem, un vairākus biļetenus, kuros krustiņi bija uzvilkti ar aizdomīgi līdzīgiem rokrakstiem.

Kā vakar pārliecinājāmies, visos šajos biļetenos ir daudz svītrojumu un visos krustiņi pievilkti pie Aizputes domes priekšsēdētāja Pētera Hankas vārda. “Sākumā pārbaudītāji man lika rakstīt ziņojumu par šo faktu, taču es atteicos to darīt bez pārējo komisijas locekļu akcepta,” sacīja L.Kivila. Viņa norādīja, ka bez oficiāla pieprasījuma atteikusies atdot Drošības policijas pārstāvjiem atlasītos biļetenus. Vakar aizzīmogoto aploksni, uzrakstot aktu, komisijas locekļi atvēra, biļetenus apskatīja, nokopēja, “lai vēlāk vieni biļeteni nepārvērstos par citiem”, un vēlreiz salika aploksnē, ko aizzīmogoja. Par notikušo komisija nolēma rakstīt ziņojumu gan Drošības policijas vadītājiem, gan CVK priekšsēdētājam.

Aizputnieku atbalsts rada aizdomas

Aizputes pilsētas vēlēšanu komisijas locekļi, kas piedalījās Liepājas rajona Vēlēšanu komisijas sēdē, norādīja, ka nav apšaubījuši vēlētāju izvēli, jo likums nenosaka, ka ir jāanalizē katrs pievilktais krustiņš vēlēšanu biļetenos. “Cilvēks var vienam pievilkt krustiņu uzreiz, tad apdomāties un pievilkt vēl kādam. Un maz ticams, ka abi šie krustiņi būs vienādi,” norādīja komisijas pārstāves. Komisijas priekšsēdētāja Ņina Ivanova pastāstīja, ka no vairāk nekā divarpus tūkstošiem vēlētāju Aizputē, par ZZS nobalsojuši 700, starp kuriem aptuveni 500 ar krustiņiem atbalstījuši tieši Pēteri Hanku. “Mēs domājām, ka atbalsts būs vēl lielāks,” teica Ņ.Ivanova. Viņa uzsvēra, ka tie, kas vēlējušies atbalstīt priekšsēdētāju, balsojuši par viņu, bet tie, kas bijuši pret, izvēlējušies citus sarakstus, ko parādot arī vēlēšanu rezultāti. Esot skaidri redzams, ka kādam nepatīk tieši P.Hanka, tādēļ komisija esot aizvainota par šādu pārbaudi.    

Sarunā ar CVK priekšsēdētāju Arni Cimdaru noskaidrojām, ka viņš ir šīs pārbaudes iniciators un galvenais iemesls esot, “lai izslēgtu minējumus un aizdomas par kļūdām, novirzēm vai, nedod Dievs, iespējamiem pārkāpumiem”. “Kā jūs zināt, vēlēšanu biļetenus iznīcina 10 dienu laikā pēc pirmās Saeimas sēdes sasaukšanas, tāpēc vēlējāmies, kamēr vien tas ir iespējams, pārliecināties, ka ar vēlēšanu rezultātiem Aizputē, galvenokārt vienā no iecirkņiem, viss ir kārtībā,” sacīja A.Cimdars. Viņš paskaidroja, ka CVK pārbauda visus 1006 vēlēšanu iecirkņu protokolus, rūpīgi un detalizēti pētot katru skaitli, un arī sadarbība ar Drošības policiju vēlēšanu rezultātu pārbaudīšanai ir pierasta lieta. “Es saprotu, ka cilvēki uztraucas, kad pie viņu durvīm klauvē Drošības policija, tomēr, manuprāt, pie jums tur sacelta pārlieku liela jezga par šo jautājumu,” sacīja CVK priekšsēdētājs. Kamēr vēl nav beigusies pārbaude, viņš nevarēja neko komentēt par vēlēšanu rezultātiem Aizputes iecirkņos, norādot, ka tieši Drošības policija noskaidros, vai 37 atlasītie biļeteni aizpildīti korekti. 


Saskata politisku pasūtījumu

Tikmēr 9.Saeimā ievēlētais Aizputes domes priekšsēdētājs Pēteris Hanka norādīja, ka jau pirms vēlēšanām saskāries ar lielās politikas īpatnībām un šo pārbaudi uzskata par politisku pasūtījumu personīgi pret viņu. “Es patiešām piestrādāju pie vēlēšanu aģitācijas, turklāt šajā laikā nedarīju neko prettiesisku. Mani plakāti bija visos “Top!”, “Tev” un “Pokers” tīklu veikalos visā rajonā, Aizputē vien bija septiņi mani personiskie plakāti un vēl vairāki ZZS plakāti, es daudz braucu tikties ar cilvēkiem, turklāt es neteiktu, ka būtu tieši Aizputē pieredzējis intensīvu citu partiju aģitāciju,” sacīja P.Hanka. Viņš arī neslēpa, ka visiem saviem atbalstītājiem atklāti lūdzis, balsojot par viņu, pievilkt krustiņu un izsvītrot citus. “Tā ir politiska spēle. Ja nebūšu es, būs kāds cits,” savu rīcību paskaidroja P.Hanka, vēlreiz piebilstot, ka nevienu brīdi nav pārkāpis likumu. “Es saprotu, ka esmu kādam par traucēkli, un tikko man kļūs zināms šīs partijas vai cilvēka vārds, es to darīšu zināmu sabiedrībai,” sacīja Aizputes domes priekšsēdētājs. Viņš arī norādīja, ka konsultējas ar juristiem par iespēju aizstāvēt savu godu un cieņu tiesā.

Pēteris Hanka pieļāva domu, ka pret viņu vērsies kāds no paša partijas biedriem, kas palicis tūlīt aiz svītras. Turklāt šonedēļ laikrakstā “Diena” kādā publikācijā, starp citu, teikts: “No zaļajiem zemniekiem negatavojas aiziet arī Pēteris Kalniņš, kuram liktenīgi izrādījušies aizdomīgi daudzie svītrojumi Liepājas rajonā, kurā kāds cits kandidāts esot ieguvis ļoti daudz krustiņu.” Jāteic, ka Kurzemē nākamie aiz Pētera Hankas pēc vēlēšanu rezultātiem ir Vilnis Edvīns Bresis, Ilze Buņķe un Pēteris Kalniņš.

UZZIŅAI:
Vēlēšanu rezultāti Aizputē
Partija /  Balsu skaits 572.vēlēšanu iecirknī Aizputes vidusskolā / Balsu skaits 573.vēlēšanu iecirknī Aizputes pilsētas Kultūras namā  / KOPĀ
“Māras zeme”                                    4        8       12
“Saskaņas centrs”                              5       11     16
“Dzimtene”                                         1       3       4
“Visu Latvijai!”                                   17     29     46
“Par cilvēktiesībām vienotā Latvijā”     2       5       7
“Eiroskeptiķi”                                     2       4       6
Zaļo un zemnieku savienība                233   468   701
“Mūsu zeme”                                      1       0       1
LPP/”Latvijas ceļš”                            47     136   183
LSSP                                                39     108   147
“Tēvzemes savienība”                          1       0       1
Nacionālā spēka savienība                   1       1       2
“Jaunie demokrāti”                               5       22     27
Tautas partija                                      223   430   653
“Jaunais laiks”                                     171   357   528
“Latviešu Latvija”                                 0       5       5
“Pensionāru un senioru partija”              10     24     34
Sociālā taisnīguma partija                      0       4       4
“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK              64     112   176

Balsu summa                                        826   1727 2553

Anda Pūce,
“Kurzemes Vārds”

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz