Trešdiena, 19. februāris Zane, Zuzanna

Astoņi autori stāsta, kas noticis Nīcā

Astoņi autori stāsta, kas noticis Nīcā
Foto: Piejūras pilsētu literārā akadēmija
02.04.2019 07:02

"Kurzemes Vārds"

Atslēgvārdi

Nīcas novada Kultūras centra rīkotajam stāstu konkursam “Reiz Nīcā…” atsaukušies astoņi autori, kas iesnieguši 22 stāstus, pavēstīja kultūras pasākumu organizatore Zane Ansule. “Noteikti ir vairāk cilvēku, kas varētu dalīties stāstos, taču jauniešiem varbūt tas nav tik aktuāli. Stāstu iesniedzēji pārsvarā ir vecāka gadagājuma ļaudis, viņa teica.

Vairums stāstu ir par notikumiem, kas risinājušies 20. gadsimtā, tie skar Otrā pasaules kara laiku, kāds vēsta arī par Pirmo pasaules karu un pat 19. gadsimta pašām beigām. “Vairāk aprakstīti notikumi, cilvēku dzīvesstāsti, arī vēstīts par dzimtas mājām,” atklāja Z. Ansule. 

Tagad stāstu konkursa komisija divas nedēļas iepazīsies ar iesūtītajiem materiāliem. Stāstus publicēs Nīcas novada mājaslapā. “Tie noteikti noderēs novadpētniecībai, domāju, Nīcas senlietu krātuve būs apmierināta,” teica konkursa rīkotāja. Komisija noteiks vienu konkursa uzvarētāju, taču no 500 eiro lielā balvu fonda piešķirs arī veicināšanas balvas. Pagaidām neesot plānots rīkot īpašu apbalvošanas pasākumu, “bet tas vēl var mainīties,” teica Z. Ansule. 

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli