Svētdiena, 23. februāris Haralds, Almants

Cer labiekārtot Brūnu birzi Sikšņos un izveidot sporta laukumu Rucavā

Cer labiekārtot Brūnu birzi Sikšņos un izveidot sporta laukumu Rucavā
Foto: Egons Zīverts
08.08.2019 07:02

"Kurzemes Vārds"

Rucavas novada dome ir sagatavojusi divus projekta iesniegumus biedrības “Liepājas rajona partnerība” izsludinātajā atklātajā konkursā “Sabiedrības virzītās vietējās attīstības stratēģijas 2014.–2020. gadam”. Pašvaldība cer labiekārtot Brūnu birzi Sikšņos un izveidot sporta laukumu Rucavā.

Abi projekta iesniegumi pašlaik tiek izskatīti, tādējādi pašvaldībai atliek vien gaidīt rezultātus. Rucavas novada domes Attīstības nodaļas vadītāja Raimonda Ābelīte stāsta, ka konkurence šādos konkursos ir liela, jo piedalās arī citas pašvaldības – rezultāts nav prognozējams. Viņa norāda, ka projekta “Brūnu birzs labiekārtošana Sikšņos vietējās teritorijas sakārtošanai un attīstīšanai” mērķis ir iegādāties labiekārtojuma elementus, tādējādi sakārtojot teritoriju, izveidojot brīvā laika pavadīšanas objektu un uzlabojot publiskās infrastruktūras pieejamību un sasniedzamību. Paredzēts uzstādīt atkritumu urnas, četrus parka solus, trīsvietīgu un četrvietīgu galdu komplektus, kā arī koka šķēršļu takas komplektu. Tādējādi veidotos vienots brīvā laika pavadīšanas objekts gan bērniem, gan pieaugušiem.

Otrs projekts ir “Sporta laukuma izveide sporta un brīvā laika aktivitāšu attīstībai Rucavas novadā”. R. Ābelīte skaidro, ka šobrīd Rucavā nav labiekārtota āra sporta laukuma, kur būtu iespēja nodarboties ar komandu sporta veidiem, aktīvi pavadīt brīvo laiku un organizēt sporta sacensības: “Rucavas pamatskolas skolēni sporta stundas aizvada skolas aktu zālē un skolas parkā. Līdz šim iedzīvotāji vairākkārt ir vērsušies pie pašvaldības ar lūgumu rast iespēju šī laukuma sakārtošanā.” Paredzēts izveidot sporta laukumu futbolam un strītbolam. Futbola laukumu paredzēts veidot ar dabīgā zāliena segumu (64×43 m), bet strītbola laukumu plānots veidot ar bruģa segumu (15×11 m).

Brūnu birzs labiekārtošanas projekta plānotās kopējās izmaksas ir 10 967,44 eiro (ar PVN). Rucavas novada domes līdzfinansējums – 1645,12 eiro. Savukārt sporta laukuma izveide Rucavā izmaksās 58 495,13 eiro, pašvaldības līdzfinansējums – 24 495,13 eiro. Tā kā maksimālā attiecināmo izmaksu summa vienam būvniecības projektam ir tikai 40 000 eiro, tad projekta izmaksas plānotas tā, lai iespēju robežās projektu var realizēt tuvu šim attiecināmo izmaksu slieksnim, skaidro pašvaldībā.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli