Ceturtdiena, 20. februāris Smuidra, Vitauts, Smuidris

Enerģija no vēja un senču zemes

Enerģija no vēja un senču zemes
Foto: Ģirts Gertsons
10.07.2018 07:15

"Kurzemes Vārds"

Uldis Marhilevičs sevi sauc gan par pāvilostnieku, jo no šīs puses cēlušies viņa senči, gan par liepājnieku, jo tā ir paša dzimtā pilsēta, gan par rīdzinieku, jo nākamgad būs jau četrdesmit gadu, kopš komponists mīt Rīgā. Šim uzskaitījumam jāpiepluso vēl Latgale, mazā vieta Skaista, no kuras cēlies Ulda tētis Stefans. Pēc iespējas bieži Uldis turp dodas uz kapusvētkiem un rīko koncertu, kura līdzekļi ieplūst vietējās katoļu baznīcas fondā.

Ar Uldi Marhileviču tiekamies viņa Pāvilostas mājas dārza terasē. Laukā auro vējš un jūra šņāc, bet terasē nemana ne sīkāko vēja pūtienu. “To, vai man Pāvilosta sirdij tuva, prasa bieži, un es jau sāku pierast pie tā jautājuma un it kā virspusēji atbildēt. Tomēr būtība ir ļoti dziļa. Akmensrags, protams, ir mans, jo tā ir senču dzimtene, bet jaunības gados tas man pārnesās uz Pāvilostu, un tā mēs te iesakņojāmies. Tā ir dzimtas zeme, uz kuras tagad Smilšu ielā atrodas mūsu māja no vecvectēva Jēkaba Špekmaņa laikiem. Šī zeme tika novēlēta manai mātei Emmai,” sāk Uldis un paturpina, ka vispār viss stāsts ir banāls. Skaista un mīļa bijusi vecā māja Pāvilostā, Tirgus ielā.

“Tā tikai liekas, ka Pāvilosta ir izmirusi. Dzīve te tāpat kūsā. Kultūras namā katru vakaru ir mēģinājumi koriem, dejotājiem. Sporta zālē deg uguns līdz tumsai. Mūzikas un mākslas skola strādā. Laternas deg, vienīgi ielās cilvēku nav,” secina pāvilostnieks un stāsta, ka visu mūžu bijis sportists. Ja runa ir par Pāvilostu, tad tas ir futbols. “Mēs vispār bijām tāda slavena komanda, kas ne tikai stadionā, bet arī visu dienu pa pludmali ņēmāmies.” Uldim ļoti patīk braukt pa mežiem ar divriteni, līdz pat Akmensragam.

Šī vasara Uldim ir piepildīta. 14. jūlijā viņš piedalīsies divos Zvejnieku svētku pasākumos – Ventspilī un Rojā. Izveidota programma, kurā muzicē Ivo Fomins, Aija Andrejeva, Antra Stafecka, Igo. “Mēs laižam populāras dziesmas, to, ko cilvēki grib dzirdēt,” saka Marhils un atgādina, ka arī šovasar jūlija trešajā nedēļā Pāvilostā būs tradicionālais festivāls “Zaļais stars”. Šogad – 20. jūlijā. Sakaslejas evaņģēliski luteriskajā baznīcā paredzēts festivāla piecu gadu jubilejas koncerts. Uldis atklāj, ka baznīcai ir savs fonds, kas koncertus sāka rīkot jau pirms daudziem gadiem. “Gribējām, lai cilvēkiem būtu dažāda programma.” 

Plašāk lasiet laikraksta “Kurzemes Vārds” 10. jūlija numurā.

#kvards-20180710-06#

Foto galerija

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli